Unia Polityki Realnej uważa, że przymus wpłacania składek na OFE jest sprzeczny z Konstytucją RP. Jeśli rząd nie przeprowadzi reformy emerytalnej, UPR będzie wzywać Polaków do zatrudniania się w krajach bałtyckich, gdzie są mniejsze składki.


Unia Polityki Realnej wzywa rząd do likwidacji Otwartych Funduszy Emerytalnych i zwrócenia składek obywatelom. UPR uważa, że przymus wpłacania składek na OFE jest sprzeczny z art. 64 Konstytucji RP, który mówi o prawie każdego obywatela do własności.
„Chcemy bronić tego prawa własności, żeby nikt bez naszej zgody nie zabierał naszych pieniędzy. Polacy muszą sobie uświadomić, że to zależy tylko od nich” – mówi Bolesław Witczak, prezes UPR.
Według UPR, zmuszanie Polaków by oddawali oszczędności na wieloletnią lokatę bez możliwości wypłaty, jest niedopuszczalne. „Przecież każdy może sobie kupić obligacje na własną rękę i nie są potrzebne do tego żadne instytucje pobierające prowizję i zabraniające wypłaty” – tłumaczy prezes Witczak.
UPR uważa, że wzorem krakowskich taksówkarzy, wielu Polaków mogłoby zatrudniać się np. na Litwie, gdzie składka emerytalna wynosi 400 zł, a pracę wykonywać w naszym kraju. Według UPR, taki obywatelski sprzeciw wobec przymusu emerytalnego mógłby przyjąć masowe rozmiary. „Każdy Polak dobrze wie co robić ze swoimi pieniędzmi i potrafi sam odłożyć sobie na emeryturę. Nie potrzebni są do tego żadni urzędnicy” – uważa prezes Witczak.

8 KOMENTARZE

 1. Czy UPR będzie pomagać zainteresowanym małym przedsiebiorcom w przeniesieniu ich „ubezpieczenia” do krajów bałtyckich. Być może Byłaby to niezła forma promocji dla tej wolnościowej partii..

 2. Partia nie jest od pomagania ani małym ani dużym ani jakimkolwiek. Partia jest od realizowania programu politycznego opartego na ideach. To co proponuje Pan/Pani „abc” to socjalizm w najczystrzej postaci.

 3. hmm…tutaj chodzi o promowanie wolnościowych idei i o promowanie samej partii. To jest tak zwane pieczenie dwóch pieczeni na jednym ogniu.
  Ty nie jesteś wolny, lecz jestes zaślepiony swoim indywidualistycznym podejsciem do świata. Ponieważ wiekszość tzw „wolnościowców” tak rozumuje świat jak „wolny” miedzy tymi ludźmi niestety chyba twórcza współpraca jest niemożliwa.
  Mysle, że wy uważacie, że sama „współpraca” jest juz tworem, bytem socjalistycznym i się nią brzydzicie. No niestety z takim podejściem, to nie da sie niczego konkretnego załatwić, mozna jedynie kilka „wolnosciowych” ksiażek sprzedać..

 4. Panie „abc” nie zna mnie Pan osobiście i nie pamiętam, abym z Panem pił brudzia? To jedno, a drugie współpraca może być, tylko ZA ILE? Co ma Pan do zaoferowania? Bo pieczenie dwóch pieczystych na jednym ogniu często kończy się spalonymi potrawami. A sprzedaż wolnościowych książek już jest sukcesem, bo kupują ci co chcą coś wiedzieć i są w stanie za usługę/towar zapłacić. Nikt ich nie zmusza do kupna i czytania tych książek. Pieniądze są na utrzymanie autorów, dystrybutorów książek i wydawnictw oraz na następne tytuły. A to jest już wartość dodana. Jeszcze raz piszę partia ma propagować idee i program oparty na tych ideach i tyle, a nie jakąś pomoc komukolwiek i w czymkolwiek. Żegnam Pana „abc”, ozięble, gdyż lewactwo w jakiej by nie było formie jest mi obmierzłe.

 5. Panie „abc” nie zna mnie Pan osobiście i nie pamiętam, abym z Panem pił brudzia? To jedno, a drugie współpraca może być, tylko ZA ILE? Co ma Pan do zaoferowania? Bo pieczenie dwóch pieczystych na jednym ogniu często kończy się spalonymi potrawami. A sprzedaż wolnościowych książek już jest sukcesem, bo kupują ci co chcą coś wiedzieć i są w stanie za usługę/towar zapłacić. Nikt ich nie zmusza do kupna i czytania tych książek. Pieniądze są na utrzymanie autorów, dystrybutorów książek i wydawnictw oraz na następne tytuły. A to jest już wartość dodana. Jeszcze raz piszę partia ma propagować idee i program oparty na tych ideach i tyle, a nie jakąś pomoc komukolwiek i w czymkolwiek. Żegnam Pana „abc”, ozięble, gdyż lewactwo w jakiej by nie było formie jest mi obmierzłe.

 6. Bardzo proszę Pana „Wolnego” vel „kontraABC” o niedublowanie tych samych wypowiedzi. Wystarczy wysłać raz ten sam tekst. Rozumiem, że mogło się to zdarzyć z rozpędu… Proszę o większą kontrolę nad paluszkami.
  Pozdrawiam

 7. Paluszki mam kontrolowane jak za komuny przez SB. Tylko jest progblem, że stroniczka nie przyjmowała mi tekstu pod podpisem wolny, więc zmieniłem na kontra ABC. I tylko tyle. Tak czasem na tej stroniczce bywa. Przepraszam. I polecam się na przyszłość.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here