Ma się wrażenie, że Vivus na rynku szybkich pożyczek jest od zawsze. Marka mocno zapadła w świadomości Polaków dzięki świetnie przeprowadzonej kampanii reklamowej, ale i ofercie. Vivus jako pierwszy zaoferował darmową pożyczkę i z tym jest utożsamiany. W ślad za nim poszli inni pożyczkodawcy, jednak międzynarodowy gigant wciąż plasuje się na pierwszych miejscach w rankingach. Firma działa na rynku od 2012 roku, ma na swoim koncie liczne nagrody i kilka milionów klientów na świecie. W czym tkwi tajemnica jego sukcsu?

Od Vivus wszystko się zaczęło

Vivus należy do 4group Finance. Jest to północnoeuropejska Spółka, uznawana za lidera pożyczek krótkoterminowych na świecie, wciąż rozszerza swój zasięg, wchodząc z ofertą internetowych chwilówek na nowe rynki. Jeszcze kilka lat temu nikt nie pomyślałby, że pożyczenie pieniędzy może być tak proste. W lipcu 2012 roku Spółka 4group Finance zdecydowała się na usługi pożyczkowe w Polsce. I jak widać była to trafiona inwestycja. Od momentu, kiedy Vivus zaczął działać, bardzo szybko pojawiły się nowe firmy pożyczkowe, które kierowały się podobnymi zasadami. Vivus utorował drogę, zmienił postrzeganie chwilówek. Kilka lat temu na chwilówki patrzono jak na zło konieczne, dziś oferta jest atrakcyjniejsza niż banków, bo żaden bank nie oferuje nowym klientom darmowej pożyczki.

Zeus czy Vivus

Niektórzy podkreślają, że Firma wydała krocie na marketing i to stanowi o jej sukcesie. Jednak gdyby nie dobra oferta, to nie pomógłby najlepszy marketing. Główną zasadą, jaką kieruje się 4group Finance jest zorientowanie na klienta i jego potrzeby. To klient jest w centrum i chodzi o jak najwyższy standard obsługi i jego zadowolenie. W ostatnim czasie reklama Firmy nawiązuje do Zeusa, który siedzi na tronie z piorunem w dłoni. W zasadzie Vivus i Zeus mają coś ze sobą wspólnego. Zeus uznawany był za opiekuna rodzin, stał na straży prawa. Vivus jakby nie było wspiera rodzinny budżet, kierując się obowiązującym prawem. A piorun, symbol Zeusa, idealnie określa czas wnioskowania i otrzymania pożyczki. Swoją drogą, podejrzewam, że młodszemu pokoleniu znacznie bliższy jest Vivus i znają go lepiej niż Zeusa.

Dwie proste zasady

4group Finance kieruje się dwoma prostymi zasadami: szybko i prosto. W ostatnim czasie Firma jeszcze bardziej uprościła procedury wnioskowania o szybką pożyczkę, gdyż można importować dane z facebooka. Jedynym wymaganym dokumentem jest dowód osobisty, a dokładniej dane w nim zawarte. Wniosek rozpatrywany jest w kilka minut, klient otrzymuje powiadomienie sms. Wypełnienie wniosku jest proste, z czym poradzą sobie również osoby starsze, korzystające z komputera od czasu do czasu. Klient ma możliwość skontaktowania się z pożyczkodawcą na różne sposoby, a siedziba firmy mieści się w Warszawie.

Vivus jest członkiem Związku Firm Pożyczkowych, jako firma godna zaufania.

vivus-zeus