Niemal oficjalnie ogłoszono, że w Watykanie w 2017 r. będzie uroczyście obchodzone 500 – lecie reformacji. Czy w 2017 r. nie należałoby głównego nacisku położyć na 100 objawień fatimskich Matki Bożej, a nie na czczenie Marcina Lutra, którego wystąpienie przyniosło tak fatalne skutki dla jedności chrześcijańskiej Europy?

Kim był Marcin Luter? Dziwnym człowiekiem, który wstąpił do zakonu ze strachu przed więzieniem. Cały spór o odpusty wyniknął z urażonej ambicji tego augustianina, gdyż prawo zbierania danin kościelnych przyznano wówczas w Niemczech dominikanom. Marcin Luter nigdy nie przejawiał cnoty wymaganej szczególnie od zakonnika – pokory. Luter był odpowiedzialny za wybuch straszliwego powstania chłopskiego w Niemczech w 1525 r. Powstańcy Tomasza Mṻnzera rabowali majątki i mordowali ich właścicieli w sposób bestialski. Po prostu doskonali protoplaści jakobinów i bolszewików! Ten sam Luter przerażony wystąpieniami chłopskimi skłonił książąt do utopienia tych powstań we krwi.

A sami, książęta Rzeszy? No cóż, wcale nie rewolucja (anty)francuska ani pucz bolszewicki jako pierwsze wykazały się pogardą dla cudzej własności. Część książąt i wielkich panów w Niemczech aż drżała, by zagarnąć dobra kościelne. I oczywiście wykorzystali okazję, by pod pretekstem wprowadzenia protestantyzmu zeświecczyć dobra kościelne i zakonne i je zagarnąć dla siebie. Ustawodawcy dzisiejszych państw demokratycznych, rabujących obywateli mają odpowiednie wzorce, co najmniej od 500 lat.

Marcin Luter miał także osobliwe poglądy w innych kwestiach: Boga Ojca nazywał tyranem, twierdził, że Bóg był najpierw diabłem, zarzucał Chrystusowi Panu nierząd z Marią Magdaleną. Dziwna była jego nauka o małżeństwie i rodzinie.

Luter skasował kapłaństwo i większość sakramentów. Do papieży i papiestwa odnosił się z wielką pogardą i nienawiścią. I takiego człowieka papież Franciszek i kardynałowie zamierzają honorować? Sądzę, że mój nader krytyczny stosunek do obecnego pontyfikatu jest coraz bardziej uzasadniony. Czyżby masoneria dotarła na szczyty Kościoła osaczając Papieża i kardynałów?

Jacek Łukasik

13 KOMENTARZE

 1. I dlatego w niektórych miastach i w niektórych kościołach rzymsko-katolickiej wiary jest trudno przywrócić do życia Mszę Świętą w Rycie Trydenckim, określaną przez wielu jako MSZĘ WSZECHCZASÓW.

 2. A to, że Marcin Luter był jednym z motorów napędowych kapitalizmu w jego czasach waćpan nie napiszesz? Radze poczytać Maxa Webera. Kapitalizm najlepiej rozwinął się tam gdzie protestantyzm odnotował znaczące wpływy.

 3. Panie Dociekliwy GRATULUJĘ dociekliwości i obrotności. To jest wyjątek potwierdzający regułę. I jeszcze jedno, zna Pan takie powiedzenie „Obiecanki cacanki, a głupiemu radość”? i „Dobrymi chęciami piekło wybrukowano”? Jak będzie w realu, to mnie Pan powiadomi i może nie będzie daleko, to się wybiorę. Jak będzie! Pozdro! i Pochwa!

 4. @Ocelotic
  Dążenie do dobrobytu jest powszechne wśród ludzi, niezależnie od religii czy rasy. Nawet jaskiniowcy chodzili na polowania, po to, by „MIEĆ” i „Żyć”. Nie mieli jednak takich narzędzi i możliwości jakie przyniósł XIX wiek i kapitalizm. Owszem, kapitalizm nie wszędzie rozwinął sie i rozwija tak jak np. w USA, jednak dzieje się tak nie dlatego, że ludzie są tępi czy są katolikami czy buddystami, tylko dlatego, że rządy im na to nie pozwalają, a niekiedy dlatego, że po prostu mają inne priorytety. Protestantyzm może najszybciej dostosował się do nowej rzeczywistości jaką przyniosła rewolucja przemysłowa, jednak katolicyzm zupełnie nie koliduje z dążeniem do bogacenia się.

 5. Ten artykuł to nic innego jak mowa nienawiści skierowana na protestantów, a głównie założyciela tego nurtu chrześcijaństwa. Co ciekawe to protestantyzm najlepiej sprzyja rozwojowi kapitalizmu, co widać po takich krajach jak: USA, Niemcy, Szwajcaria, Norwegia, Szwecja, Holandia czy Wielka Brytania. Autor artykułu ma w sobie tyle nienawiści, że za pewne gdyby żył w czasach Lutra, zrobiłby dla Niego to samo o czym pisze, że robił Luter. Na szczęście żyjemy w takich czasach, gdzie na cywilizowanych obszarach nienawiść wyraża się słownie i inteligentnie.

 6. Panie Ocelotic, od kiedy to powiedzenie prawdy jest nienawiścią. Podać Panu źródła moich informacji? Pańska opinia zalatuje politpoprawnością rodem z „GW”. I jeszcze jedno w historii I Rzeczpospolitej protestantyzm okazał się koniem trojańskim Szwecji, a następnie Prus. Tak, Luter i Kalwin to byli nikczemnicy i łajdacy! Ten drugi np. dziwnym trafem wyganiał z Genewy najbogatszych obywateli, po czym konfiskował ich dobra. Ich doktryny to są tylko ludzkie wymysły, czego nie powiem nigdy o katolicyzmie, a nawet o prawosławiu!

 7. Dzięki rozwojowi kościołów protestanckich i ich błędów pustoszeją świątynie; palenie czarownic najczęściej bez sądu na stosach był najbardziej rozwinięte w krajach luterańskich i kalwińskich; formalno-prawne wprowadzenie zabijania żyjących, a jeszcze nie urodzonych zaczęło się w postępowych społeczeństwach protestanckich; wprowadza dobijanie starych, chorych, niedołężnych i kalekich; eksperymentuje z dziećmi ze szklanki i związanym z tym manipulowaniem genetycznym; organizuje się wyścig po trupach do bogactw (najlepiej po trupach Murzynów w Afryce, żółtków w Azji, Indian w Ameryce, najbardziej Ameryce Północnej – St.Zjed.A.P. i Kanada,…) bez względu na innych. To są sukcesy protestantyzmu i wynikającej z niej demoralizacji. Poeta pamięta.

 8. Oczywiście panowie zapomnieli co robiła inkwizycja hiszpańska, kontrreformacja itp… pod kierownictwem Kościoła Rzymskokatolickiego Pozdro…

 9. Panie Ocelotic, po pierwsze inkwizycja hiszpańska nie była instytucją kościelną, tylko królewską. Po drugie inkwizycja kościelna posiada czarną legendę. Jeżeli Pan mi nie wierzy, proszę przeczytać ten artykuł, którego autor uważa się za ateistę lub za agnostyka: http://prokapitalizm.pl/ach-ta-inkwizycja.html.
  A kontrreformacja polegała głównie na propagandzie, a czy protestanci nie prowadzili propagandy antykatolickiej? Pozdrowienia dla Pana.

 10. Panie Jacek, a kto zrobił i nadal robi tę CZARNĄ LEGENDĘ wokół Św.INKWIZYCJI, czyli pisząc po prostu KŁAMSTWA i PROPAGANDĘ? Najbardziej zainteresowani: protestanci, masoneria i lewica, szczególnie stalinowscy, komuniści i socjaliści. A kto był i jest narzędziem tych KÓŁ WPŁYWU w manipulacji, kłamstwie i propagandzie? Były i są to środowiska: historyków, literatów, dziennikarzy, filmowców i inni artyści. Przykłady skuteczności tych działań mam cały czas i to wśród niby wykształconych, jak i niedouczonego pospólstwa. Cały czas się z tym można spotkać w kontaktach z ludźmi, w tv, prasie, internecie itp. Jest taka zasada dotycząca każdej dziedziny życia – na akcję jest reakcja albo kontrakcja. Dlaczego więc na reformację nie miało być kontrreformacji? W miejsce zniszczonego fundamentu zachodniej cywilizacji, cywilizacji śródziemno-atlantyckiej, a bardziej szczegółowo łacińskiej, wejdzie i już wchodzi albo cywilizacja muzułmańska, albo chińsko-azjatycka; nie wiem która gorsza i bardziej niebezpieczna i zgubna? Lecz nie widzą i nie słyszą o tym środowiska masońskie, lewicowe i protestanckie. Będzie popłoch i panika – co robić? A nie należało podważać podstaw kultury, skały – ZACHODU: Kościoła Rzymsko – Katolickiego. Prawdopodobnie jest już za późno; siekiera do pnia jest przyłożona, to kwestia czasu – 50, 100 może góra 200 lat. I po wszystkim!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here