Głupota, propaganda, kłamstwa leją się codziennie z reżimowych mediów, i coraz większa głupota zalewa nasze życie. Organizują ją rządzący, żeby nas oszukać i wmówić nam, że jest lepiej i będzie jeszcze lepiej i nie mówią nam, że lepiej już było. Bo naprawdę lepiej już było, a idziemy w zaparte do komuno – socjalizmu.

Będzie komunalnie, budżetowo, podatkowo i ustawowo. Wszystko będzie ustawowo – wolność będzie dozowana zgodnie ze wskazówkami Lenina – wolność reglamentowana , bo jest zbyt cenną rzeczą. I leninowskie rady… Wszędzie rady! Od rad już chce się rzygać. Demokracja i biurokratyczne rady.. Co problem – to rada! Każda dziedzina życia oradowana. I radzą!Jak nas obskubać z pieniędzy!

Towarzysz Szałamacha, kiedyś związany ze środowiskami wolnościowymi UPR, obecnie wpisał się w system rabunku mas. Nie dość, że uszczelnia system rabunku, to ogłosił, że utworzył kolejną radę o pięknej totalitarnej nazwie – Rada do spraw Przeciwdziałania Unikaniu Opodatkowania. Rada ma mieć pluralistyczny charakter. To znaczy wszyscy będą mieli odrębne zdanie, a prawdę ustalą na radzie w wyniku demokratycznego głosowania . Tak się ustala sposób działania w demokracji – pluralizm i większość. A czy to ma sens?

A czy o sens chodzi w demokracji większościowej? Pewnie, że nie. Chodzi o pozorowane działania. I żeby masy myślały, nie tak jak myślą, ale tak jak mają myśleć. Że jakaś rada ma coś rozwiązać. Rada tak jak komisja ma za zadanie,żeby niczego nie rozwiązać. Po to jest powoływana. Czym się różni rada od komisji? Rada radzi komisji, a w komisji następuje głosowanie wynikające z decyzji rady.

A w jakiej to formie rada będzie przeciwdziałała unikaniu opodatkowania? Będzie apelowała do wszystkich, którzy unikają opodatkowania, żeby opodatkowania nie unikali? A unika opodatkowania już prawie 40% „obywateli” zamieszkujących terytorium III Rzeczpospolitej. Bo opresyjne państwo demokratyczne i oczywiście prawne bardzo uciska człowieka, który chce samodzielnie organizować sobie życie. Opresyjne państwo demokratyczne nie toleruje wolności człowieka pod żadnym pozorem. Wolność jest najgorszym złem. Trzeba ją zabić i pozbawić człowieka wolnej woli.

Ludzie który pouciekali od państwa, żeby jeszcze jakoś żyć, będą ścigani i prześladowani, żeby jeszcze więcej oddać państwu niż oddają, bo oddawanie państwu tak mało, jest złem i grzechem. Rada ds Przeciwdziałania Unikania Opodatkowania to coś takiego jak Nadzwyczajna Komisja do Walki z Sabotażem… I kontrrewolucją wobec socjalizmu. Bo ludzie ukrywający się poza państwem walczą de facto z socjalizmem biurokratycznym, który ich gnoi. Ta walka jest nieefektywna, trzeba zejść do podziemia. We własnym rzekomo państwie.

Najgorszym wrogiem państwa socjalistycznego jest kapitalista, który unika płacenia na to wrogie mu państwo. Nie chce opłacać swojego oprawcy więc chowa się w podziemiu. Co w tym złego, że człowiek nie daje się wdeptać i próbuje ratować się poprzez konspirację. Mamy w tym doświadczenie od lat – ostatnie z czasów okupacji niemieckiej. Zresztą normalny człowiek w czasie bombardowania i rabunku chowa się. Nawet jak przyjaciele alianci oddawali nas Rosjanom – ale złoto nasze zachowali.

Będzie nadal represjonowanie przy pomocy Rady ds Unikania Opodatkowania. A co z radami ds. Opodatkowania?

One unikają rozmowy o bezsensowności opodatkowania..

Waldemar Jan Rajca

Autor prowadzi swojego bloga Orwell 2006.

2 KOMENTARZE

  1. Swietny komentarz Panie Waldemarze. Jak zwykle pozostaje sie zgodzic w 100 %. Tylko dlaczego ci Polacy tacy glupi sa i glosuja na bandytow i zlodziei pseudopoboznych-socjalistow. To takze sprawka Rydzyka ,ktory ich wylansowal wsrod dobrze chcacych starszych osob. Powinien za to poniesc kare

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here