Wiceprezydent Łodzi, p. Krzysztof Piątkowski, twierdzi, że nie miałby nic przeciwko temu aby jego dzieci uczęszczały na zajęcia z edukacji seksualnej prowadzone przez Fundację „Spunk” (z ang. m.in. „sperma”). W Łodzi wchodzi w życie program: Profilaktyka ciąż wśród nastolatek, chorób przenoszonych drogą płciową, w tym profilaktyka HIV.Jak podaje Telegazeta TVP Info (113), Fundacja „Spunk” (w tłumaczeniu z ang. znaczy m.in. „sperma”) oraz Fundacja „Jaskółka” wygrały konkurs na prowadzenie zajęć z tego „przedmiotu” w łódzkich gimnazjach. W konkursie tym przepadło katolickie Centrum Służby Rodzinie. Konkurs rozstrzygnięty został 19 września br. Wcześniejszy konkurs, unieważniony przez prezydenta Łodzi, wygrało właśnie stowarzyszenie katolickie.
19 września „Gazeta Wyborcza” tak opisywała sytuację: „Pierwszy konkurs dla tych, którzy chcieliby takie lekcje prowadzić, zakończył się awanturą. Nieoczekiwanie największe uznanie w oczach miejskiej komisji zdobyła organizacja kościelna – powołane przez arcybiskupa Władysława Ziółka Centrum Służby Rodzinie. Pokonało o włos łódzką fundację Jaskółka, która była faworytem, bo od wielu miesięcy prowadzi takie zajęcia w szkołach i zbiera świetne recenzje. Uczniowie rozmawiają o masturbacji, antykoncepcji i tolerancji. Zastanawiają się, czym jest seks i kiedy wiadomo, że jest się gotowym na „pierwszy raz”. To fundacja Jaskółka zainspirowała radnych do upowszechnienia takich zajęć. Miasto przestraszyło się własnego werdyktu. Nieoficjalnie wiadomo, że prezydenci obawiali się, iż oddanie edukacji seksualnej w ręce osób blisko związanych z Kościołem zamieni ją w katechezę”.
Fundacje „Spunk” i „Jaskółka” mają natomiast uczyć m.in. „zwiększenia wiedzy na temat antykoncepcji, w tym jej skuteczności oraz zalet i wad poszczególnych metod”. Wiceprezydent Łodzi, odpowiedzialny za sprawy edukacyjne, Krzysztof Piątkowski twierdzi, że przy wyborze kierowano się nie nazwami organizacji, lecz tym jaką ofertę przedstawiły. Jak twierdzi, „Spunk” i „Jaskółka” przedstawiły najlepszą i najbardziej szczegółową ofertę.
Na Facebookowej stronie Fundacji „Spunk” czytamy: „Zastanawiając się nad nazwą dla Fundacji odwoływaliśmy się do dwóch pierwszych znaczeń słowa i do Pippi („odwaga” i „spunk” jako symbol tworzenia nowych słów i nadawania im znaczeń, które sami wymyśliliśmy). Jesteśmy bowiem odważni, pełni pasji i zmotywowani w promowaniu i upowszechnianiu nowych metod edukacji. A także staramy się tworzyć rzeczywistość, w której każdy ma prawo do najnowszej, rzetelnej i wolnej światopoglądowo wiedzy. To, że słowo to ma także inne znaczenie nie przeszkadza nam.”
Co do pana wiceprezydenta Łodzi… Ciekawe, że do 2011 roku był członkiem Prawa i Sprawiedliwości, obecnie jest bezpartyjny. Prezydentem Łodzi jest p. Hanna Zdanowska z PO. A sprawa wydaje się cuchnąć na odległość…
Paweł Sztąberek
Foto.: kosciol.pl

1 KOMENTARZ

 1. Poniżej polemika jaka pod powyższym postem rozgorzała na naszym Facebookowym profilu:
  http://www.facebook.com/pages/Prokapitalizmpl/176150972445121
  Tomasz Kołakowski-Röpke Kłosiński Jaki to ma związek z kapitalizmem? Skoro jest na to popyt, to na wolnym rynku takie usługi by producenci zapewnili. Owszem, źle, że te usługi są finansowane z podatków, ale dobrze, że odpowiadają na popyt. Najgorsze, jak publiczne środki marnotrawione są na coś, czego nikt nie chce i nie potrzebuje.
  6 godz. temu · Lubię to! · 1
  * * *
  Prokapitalizm.pl Pytanie tylko, kto tworzy ten popyt? Bo coś mi się wydaje, że jest on generowany w sposób sztuczny, czyli narzucany przez różne organy państwa oraz organizacje zajmujące się szkoleniami z tzw. edukacji seksualnej. Czy myśli Pan, że uczniowie sami z siebie domagają się takich zajęć? A tym bardziej ich rodzice? Można jedynie ubolewać, że rodzice nie protestują. Jeśli Fundacja Sperma chce sobie robić pogadanki o masturbacji to niech wynajmie salę na mieście, zapłaci za nią, wywiesi plakaty na słupach ogłoszeniowych, za co też chyba musiałaby zapłacić i zaprasza ludzi by przyszli. Wówczas bym się nie sprzeciwiał.
  6 godz. temu · Lubię to!
  * * *
  Prokapitalizm.pl A co to ma wspólnego z kapitalizmem. Zapewne niewiele, poza tym, że tresuje się pokolenie konsumentów prezerwatyw. Niektóre firmy produkujące „gumki” pewnie na tym skorzystają.
  6 godz. temu · Lubię to!
  * * *
  Marcin Kryska @Tomasz Kołakowski-Röpke Kłosiński
  Prokapitalizm.pl powoli się zamienia w:
  prokatolicyzm.pl
  prokonserwatyzm.pl
  Proponuję zarezerwować takowe domeny. Coraz częściej dochodzę do wniosku, na podstawie wpisów obyczajowych nie związanych z wolnym rynkiem, że pora spadać z tego profilu…
  6 godz. temu · Edytowany · Lubię to! · 1
  * * *
  Prokapitalizm.pl Przecież nikt tu nikogo na siłę nie trzyma. Jeśli wydaje Wam się, że to, jak wychowywany jest młody człowiek, w jakim duchu i przez kogo nie ma żadnego znaczenia również dla przyszłości wolnego rynku to trudno, Wasza broszka. Widać słabymi jesteście obserwatorami współczesności. Pozdrawiam!
  6 godz. temu · Lubię to!
  * * *
  Maciej Cudera I tutaj złotym środkiem jest prywatyzacja oświaty. Każdy zapisuje dziecko do szkoły z takim programem jaki mu się podoba. Jedni do szkoły z 10 godzinami: religii, historii i polskiego, a inni z 20 godzinami edukacji seksualnej i biologii. Ponadczasowa myśl Kisielewskiego chyba już nigdy nie zostanie odstawiona do lamusa…
  4 godz. temu · Lubię to! · 1
  * * *
  Tomasz Kołakowski-Röpke Kłosiński Wydaje się wam, że to państwo tworzy lewice, a na wolnym rynku nie byłoby popytu na to wszystko co na swojej stronie krytykujecie? Aż tak jesteście naiwni czy też Wasz giętki, dialektyczny umysł nie przejmuje się tymi logicznymi sprzecznościami. Na wolnym rynku jest miejsce i jest popyt na edukację seksualną. Sam jestem zwolennikiem radykalnego kapitalizmu a jednocześnie nie chciałbym, żeby moje dzieci tkwiły w ciemnocie.
  2 godz. temu · Lubię to!
  * * *
  Tomasz Kołakowski-Röpke Kłosiński W prywatnych szkołach nie ma edukacji seksualnej? Tworzy je państwo? Nie wymagaja tego rodzice? Hm.. A w prywatnym Wielokulturowym Liceum Humanistycznym im. Jacka Kuronia też?
  2 godz. temu · Lubię to!
  * * *
  Prokapitalizm.pl Tomasz Kołakowski-Röpke Kłosiński – Cywilizacja nie jest ciemnotą a wynalazki lewicy to już mieliśmy za czasów pogańskich. Panie feministki, GW i inne dziwadła nic nowego nie wymyś…Zobacz więcej
  2 godz. temu · Lubię to!
  * * *
  Prokapitalizm.pl Tomasz Kołakowski-Röpke Kłosiński pisze: „Sam jestem zwolennikiem radykalnego kapitalizmu a jednocześnie nie chciałbym, żeby moje dzieci tkwiły w ciemnocie”. Ale czyż to nie rodzice powinni mieć największy wpływ na wychowywanie swoich dzieci. To od Ciebie powinno przede wszystkim zależeć czy Twoje dzieci będą chowane w ciemnocie czy nie (pomijając, co rozumiemy pod pojęciem „ciemnota”). Słusznie zauważył jeden z komentatorów, że edukacja powinna być sprywatyzowana i uwolniona spod władzy MEN (żadnych centralnych programów nauczania). To stworzyłoby czystą sytuację. Wówczas dopiero moglibyśmy ocenić jak wygląda sprawa z popytem na „edukację seksualną”. Niczego nie przesądzam, może byłby wielki. A może nie…
  kilka sekund temu · Lubię to!
  Ciąg dalszy na Facebooku…
  http://www.facebook.com/pages/Prokapitalizmpl/176150972445121

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here