foto. pixabay.com

W związku z łagodzeniem obostrzeń pandemicznych organizatorzy corocznego spotkania producentów gier komputerowych w Poznaniu – Game Industry Conference zapewnili, że w dniach 21-24 października 2021 roku odbędzie się kolejna edycja tej popularnej imprezy. Jak co roku, do Hali Widowiskowo Sportowej Arena w Poznaniu zjadą się najważniejsze firmy działające w tej branży oraz wszyscy zafascynowani grami online, także tymi które posiadają w swojej ofercie kasyna betsson w Polsce. Poza częścią typowo ekspozycyjną z ofertą produktów, będą organizowane także spotkania networkingowe, wykłady i dyskusje panelowe, w których wezmą udział znani twórcy gier.

Od kilku edycji, osoby związane z branżą mogą także wziąć udział w targach pracy – GeekCareers. To doskonała okazja do poznania oferty zatrudnienia w najlepszych firmach aktywnych na rynku gier. Polska, ze względu na posiadany potencjał zawodowy, jest doskonałym miejscem rekrutacji także dla firm zagranicznych. Zainteresowani tematyką gier przez uczestnictwo w Game Industry Conference Poznań mogą również wysłuchać wykładów prowadzonych przez najlepszych profesjonalistów z firm takich jak: Google, Epic Games czy CD Projekt. Od 2018 roku organizatorzy imprezy przyznają nagrody Central & Eastern European Game Awards. Firmy aktywne w tej części naszego kontynentu są wyróżniane za innowacyjność swoich produktów oraz stosowaną politykę promocji. W 2020 roku po raz pierwszy zorganizowano cyfrowy konkurs artystyczny o nazwie Crystal Canvas 2020, w którym wzięło udział wielu profesjonalnych grafików z całego świata. Ich zadaniem było opracowanie koncepcji artystycznej video gry. Tematem przewodnim była woda i symbolika z nią związana. Główna nagroda w wysokości 600 EUR została ufundowana przez Fundację Czapski Art Foundation. Zwycięzcą tej edycji został Ognjen Sporin, a wśród wyróżnionych prac znalazły się dwie przygotowane przez artystów z Polski .

Polska jest jednym z największych europejskich rynków gier komputerowych. Zyski osiągane przez firmy działające na terenie naszego kraju często osiągają znacznie lepsze wyniki, niż te z Rosji lub Brazylii. Ubiegły rok był wyjątkowy pod każdym względem, a dochody firm działających w branży rozrywki online zwiększyły swoje przychody jak nigdy dotąd. Według prognozy firmy Newzoo, która analizuje rynek gier w 2020 roku ponad 2,7 miliarda graczy na świecie wydało blisko 160 mld USD na produkty oferowane przez firmy w tej branży. Prognoza zakłada, że w 2023 roku, ze względu na ogromny udział gier mobilnych, rynek gier będzie wart już 200 mld USD. Na polskiej Giełdzie Papierów Wartościowych notowanych jest ponad 40 firm zajmujących się grami.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here