„Uciekanie się do Bożej pomocy jest zawsze rękojmią zwycięstwa” – powiedział ks. Wojciech Grygiel w kazaniu podczas Mszy Świętej Trydenckiej odprawionej 10 października 2015 roku w kościele oo. Bernardynów w Piotrkowie Trybunalskim.

Mija właśnie 394 rocznica zwycięstwa nad Turkami pod Chocimiem. „Każdy czas w historii chrześcijaństwa jest sceną walki zła z dobrem. Dzisiaj widzimy szczególne tego nasilenie, kiedy uświęcone przez nas rzeczy, postawy ulegają zafałszowaniu, ulegają jakiemuś odwartościowaniu, ulegają wręcz swego rodzaju obrzydzeniu w naszych oczach. Można powiedzieć, że w wielu współczesnych systemach wartości wkrada się zamęt (…) Tak jak ta niewielka grupa wojowników była w stanie odeprzeć turecki najazd, tak Kościół stawia nam tę sytuację, abyśmy i my mocni wiarą byli w stanie odeprzeć to, co na nas dzisiaj napiera i usiłuje zachwiać podstawami chrześcijaństwa” powiedział ks. Grygiel.

Wysłuchaj całego kazania…

 

1 KOMENTARZ

  1. Proszę słuchać i oglądać co się dzieje w Watykanie na Synodzie od 4.X.2015, a zakończy 25.X.2015. Co za dziwny zbieg okoliczności? Nie ma przypadków, są znaki, jak mawiał pewien ksiądz.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here