Czy budzi się kolejny kraj, który ma dość bycia oszukiwanym i okradanym przez miejscowe elity? Czy po Bułgarii nadchodzi czas na Słowenię? W sobotę, 8 marca 2013 roku w centrum Lublany, mimo fatalnej pogody, demonstrowały tysiące osób domagających się przedterminowych wyborów.Protesty zorganizowane zostały przez internautów, którzy skrzykiwali się na portalach społecznościowych. W jednym z oświadczeń napisali oni: „Domagamy się dymisji wszystkich zepsutych i niekompetentnych członków elit politycznych”. Demonstranci domagają się nie kosmetycznych oszukańczych reform ale rewolucyjnych zmian. „Chcemy sprawiedliwości” – podkreślają.
Na Słowenii władzę sprawuje obecnie określana jako centroprawicowa polityk, Alenka Bratuszek. Zastępuje ona odwołanego niedawno przez parlament za korupcję Janeza Janszę. Do tej pory nie udało jej się stworzyć nowego rządu i jeśli nie zrobi tego w najbliższym czasie rozpisane zostaną nowe wybory. Pytanie tylko, czy te wybory będą w stanie wpłynąć na zmianę złodziejskiego systemu, z którego największe profity czerpią skorumpowani politycy i bankierzy. Demonstrujący na ulicach Lublany oczekują zapewne czegoś więcej niż zastąpienia jednych złodziei innymi złodziejami.
P

10 KOMENTARZE

 1. Demonstranci, czy w Słoweni, czy w Bułgarii czy gdziekolwiek w jewropie rządają tego samego: „Więcej socjalizmu, to rząd ma się wszystkim zająć i wszystko załatwić”. Za pieniądze wzięte od tych protestujących, którzy nie pojmują jak działa ekonomia i polityka. I ta niewiedza i to zmanipulowanie tłumów, ogłupienie narodów jest bardzo smutne, przygnębiające i nie dające nadziei na poprawę sytuacji. Dotyczy to nie tylko jewropy. Proszę spojrzeć co się dzieje w Wenezueli po śmierci Chaweza, zupełnie jak u nas za czasów Stalina.

 2. Czy i Polacy się zbudzą? Czy ich liczba zbliżyła się już do „masy krytycznej”? Mimo, że medialne bębny dla idiotów kręcą się z pełną parą, to myślę że TAK, ale tym razem będzie inaczej. Demonstracje, pochody i masowe protesty, to jednak domena tych z większym bocznym zarostem, a nie Polaków. A poza tym tą lekcje Polacy nie tak dawno już odrobili i ciężko będzie ich wyciągnąć na ulicę. A jeśli nawet, to w niewielkiej liczbie, zorganizowanej tylko po to by uzasadnić kolejną rządową roszadę w ramach tej samej sitwy (PO, PiS, PSL,..). Jaką więc przyjmie formę. Jeżeli już, to powiedziałbym „nie do okiełznania”, na przykładach będziemy się uczyć, sami od siebie. Ku wolnej Polsce.

 3. @prawda
  Zgoda, jest z tym pewien problem. Ale jak wobec tego przegonić tych złodziei? Jakąś nadzieję na to, że to pójdzie w dobrym kierunku mógłby dawać LIDER, ktoś, kto w pewnym momencie stanie na czele tłumu. Już teraz tacy myślący patriotycznie, wolnorynkowo, konserwatywnie liderzy powinni się gdzieś w kazamatach wykształcać. Bo gdy wybije godzina „W” będą bardzo potrzebni.

 4. Panowie Pawle i prawda macie rację. Jest tylko pewien problem – kultura, szkolnictwo, media, sztuka i nauka są w łapach lewaków, inteligentnych i wykształconych, ale lewaków, którzy traktują człowieka, tak indywidualnie jak i społecznie jak niewolników, którzy mają zapieprzać, słuchać rozkazów elity władzy, do której zaliczają się nie tylko politycy i urzędnicy ale również ci od kultury, szkolnictwa, prasy, sztuki i nauki. Oni tworzą świadomość i ją wtłaczają milioną, a jest to świadomość lewacka. Jesteśmy w błędnym, diabelskim kole. Musi nastapić przesilenie wychodzące z zewnątrz, ja określam to jako Interwencję Boga. Kiedy i w jaki sposób Ona nastapi to jest pytanie do proroków, których narazie Pan Bóg nie wysyła albo ich nie potrafimy rozeznać. Kiedy będzie trzeba zrobić porządki w świecie to będą nam dani Boży Słudzy i……..

 5. Panstwo gospodarcze czeka. Na swoj czas. Nowa swiadomosc juz jest i tego sie nie da zatrzymac. Zadnych tam konserwantow, wolnobredzacych czy innych ulomkow. To historia. Swiat idzie w zupelnie innym kierunku, a panowie nadal nic nie rozumiecie (jedynie ojejciu zaczyna lapac trop).

 6. Towarzysz Marko to stary komunistyczny pieniacz i propagandysta. Udaje kogoś kim nie jest. Uroiło mu się jakieś państwo gospodarcze bo nie bierze leków i teraz sadzi te lewackie farmazony a inny pajac „ojejciu” w nie wierzy bo znalazł sobie nowego proroka Marko.

 7. Oto sygnal typowego balwana StG i cos tam, robiacego z gacie ze strachu. Twoj czas agencie LO mija. Radzilobym ci zebys sie zaopatrzyl dobrze, bo czeka cie dluga podroz…

 8. @Marko: ty komunisto nie udawaj tu mądrego. Pierdoły sobie uroiłeś i jeszcze innych chcesz tym badziewiem lewackim uraczyć. Leki weź i nie truj, komunistyczny kacyku.

 9. PRAWDA pisze ze chcemy wiecej socjalizmu mysle ze sie mylisz czy place +premie w RP 350.000 zl a pracownik 60% spoleczenstwa 2.500 zl to jest kapitalizm czy banda!

Comments are closed.