Nikt nie jest w stanie przewidzieć niekorzystnego wydarzenia, które może spowodować ogromne straty i doprowadzić do utraty życiowego majątku. Wystarczy jeden ludzki błąd, mała awaria, niefrasobliwość albo celowe działanie chuligana. Dlatego warto się ubezpieczać, albowiem dzięki odszkodowaniu można odzyskać sporą część majątku.

Ubezpieczenie pozwala na zabezpieczenie się przed zdarzeniami, których nikt nie jest w stanie przewidzieć. Osoby mieszkające w domach wielorodzinnych nigdy nie wiedzą, czy lokatorzy z innych mieszkań dbają w odpowiedni sposób o bezpieczeństwo. Wystarczy, że któryś z sąsiadów nie dba o właściwy stan instalacji wodnej. Zalanie mieszkania spowoduje spore straty: zniszczeniu ulegną farby na ścianach, napuchną płyty gipsowo kartonowe i parkiet drewniany, spuchną panele podłogowe. Może dojść nawet do uszkodzenia instalacji elektrycznej. Ubezpieczenie pozwala także zabezpieczyć majątek przed kradzieżą, warto jedynie pamiętać o tym, że ubezpieczyciel będzie oczekiwał, aby mieszkanie posiadało dobrej jakości drzwi, atestowane zamki, a także dodatkowe zabezpieczenia. Dotyczyć to będzie przede wszystkim domów jednorodzinnych i szeregowych, w których mile widziany jest alarm albo monitoring. Warto także pamiętać, że firmy ubezpieczeniowe ubezpieczają mienie trwałe, natomiast samodzielnie trzeba zadbać o gotówkę, którą najlepiej trzymać w banku.

Wiele strat może spowodować aura – wichura może uszkodzić dach domu, silna ulewa może doprowadzić do podtopienia piwnic, uderzenie pioruna w podstację może uszkodzić wszystkie urządzenia, jakie są w domu podłączone do prądu.

Niewiele trzeba, aby doprowadzić do pożaru – wystarczy mocno przegrzać zwykłą ładowarkę do telefonu komórkowego czy tabletu.

Ubezpieczenie mieszkania lub domu w dobrej firmie daje pewność, że w razie jakiegoś niekorzystnego zdarzenia uda się odzyskać sporo pieniędzy i szybko odbudować swój świat. Warto korzystać z dużych i doświadczonych firm, takich jak np. Proama – opinie klientów o takim ubezpieczycielu można łatwo sprawdzić w sieci. Jeśli są dobre, a ceny ubezpieczeń akceptowalne, warto z takiego ubezpieczenia skorzystać.