Nagonka na prezydenta Czech Vaclava Klausa, by podpisał się pod traktatem lizbońskim nasila się. Ostatnio głos w tej sprawie zabrał były prezydent Czech, odpowiednik polskiego Mazowieckiego abo Michnika, Vaclav Havel. Stwierdził on, że „(…) Odmowny stosunek Klausa do traktatu jest bardzo nieodpowiedzialny i niebezpieczny. Jego postępowanie szkodzi republice, jest to nieodpowiedzialne niezrozumienie naszej konstytucji. Wywołuje to u mnie znaczny niesmak, szkodzi to opinii Republiki Czeskiej w Europie”.
Tymczasem na stronie internetowej http://supportvaclavklaus.wordpress.com/ można wesprzeć prezydenta Czech wysyłając petycję wzywającą do niepodpisywania traktatu lizbońskiego. Do tej pory podpisało ją już ponad 14 tysięcy internautów, którzy nie przejęli się „niesmakiem” „autorytetu moralnego”, p. Havla.
Zachęcamy do podpisania się pod petycją. Dopóki jest nadzieja…
Link do strony z petycją: http://www.petitiononline.com/sptklaus/petition.html
P.

7 KOMENTARZE

  1. Podpisujcie petycje!!
    taj nawiasem – czy to nie kolejny już oczywisty dowód beznadziei demokracji i idiotyzmu ludzi, że na stronie koniecpzpn.pl podobno zarejestrowało się już 150 000 ludzi a nikt nie protestuje przeciwko Lechowi „zdrajcy” Kaczyńskiemu?

  2. Większość Czechów popiera żądanie swojego prezydenta, by uzupełnić tekst Traktatu z Lizbony zastrzeżeniem, które ograniczy obowiązywanie Karty Praw Podstawowych wobec Republiki Czeskiej. Mam nadzieję, że po uzupełnieniu tekstu Traktatu, Klaus szybko podpisze traktat biorąc przykład z naszego prezydenta 🙂

  3. No i już podpisał 🙂 W końcu Unia Europejska będzie na prawdę zjednoczona i silna 🙂 A Polska w Unii także silniej reprezentowana 🙂

  4. Romek się cieszy bo już niedługa czipa będzie miał pod skórą i dzięki temu będzie bardziej bezpieczny 😀

  5. Cóż, Romek jaki jest, każdy widzi… Oczywiście nie życzę mu źle, ale wazeliniarze też skończyli na gilotynie…

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here