Ania od lat pracowała w dziale HR w dużej firmie w Warszawie. Dzięki ciężkiej pracy i częstym nadgodzinom dostała wymarzony etat. Jednak z każdym miesiącem czuła, że chciałaby wziąć los w swoje ręce i zostać swoim własnym szefem. Znajomi z firmy bez entuzjazmu słuchali o powodach odejścia z firmy i odciągali ją od pomysłu zakładania biznesu. Jak się później okazało – bezzasadnie.

Załóż firmę sam

Wielu Polaków kończąc studia wciąż wkracza na ścieżkę kariery, która jeszcze do tej pory była bardzo uniwersalna. Obawy przed założeniem swojego biznesu opierają się głównie na kiepskiej sytuacji podatkowej w kraju, jak i braku wiary we własne możliwości. W rezultacie, wiele zdolnych osób, które dysponują świetnymi pomysłami, kończą w ciasnych murach korporacji, gdzie udowadnianie swojej wartości jest na porządku dziennym. Przypadek Ani jest doskonałym przykładem na to, że prowadzenie biznesu w Polsce nie jest tak skomplikowane, jak mogłoby się wydawać. Ania długo marzyła o budowaniu własnego miejsca pracy i swojej relacji z Klientem. Przez kilka ostatnich lat chodził jej po głowie pomysł założenia gabinetu masażu. Nie miała jednak odpowiedniego doświadczenia, dlatego wybrała się do szkoły masażu w Warszawie GoWork gdzie udało jej się zdobyć dyplom i wypracować potrzebne umiejętności. „Już w trakcie nauki, czułam ogromną ekscytację. Chciałam posiąść całą wiedzę jak najszybciej, żeby móc już obsługiwać pierwszych Klientów” – mówi Ania. Jak się okazało, proces zakładania jednoosobowej działalności gospodarczej był całkowicie bezpłatny, co jeszcze bardziej zachęciło ją do działania.

Szybki rozwój

Po zarejestrowaniu swojej firmy i załatwieniu najpotrzebniejszych formalności, Ania znalazła mały lokal, który wynajmowała. Po pół roku miała coraz więcej Klientów i coraz mniej miejsc w grafiku. Uznała, że przyda jej się pomoc, a najlepiej żeby była to osoba z podobną pasją. Puściła wici w szkole, w której się uczyła i czekała na odzew. Po tygodniu odezwała się młoda dziewczyna, która właśnie skończyła szkołę masażu w GoWork, ale w Krakowie. Tak bardzo chciała zacząć już praktykę, że perspektywa wyprowadzki do stolicy nie stanowiła dla niej problemu. Ania przekształciła działalność jednoosobową w spółkę cywilną i zaczęła działać jeszcze prężniej rozbudowując swój gabinet.

Prowadzenie biznesu w Polsce przechodzi swój renesans – coraz więcej młodych ludzi, również po studiach, decyduje się na otworzenie własnej firmy. Okazuje się, że nie zawsze potrzebne są do tego wielkie nakładów pieniężne ani specjalne umiejętności. Poza tym, własna firma to większa satysfakcja z pracy i zarobków.

Kliknij, jeżeli zainteresowała Cię możliwość uczenia się w szkole masażu GoWork w Warszawie lub skontaktuj się z naszym oddziałem w Warszawie na ul. Żurawiej 47/49 lub zadzwoń 22 622 13 09.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here