Wychodzimy na ulice – przeciwko cenzurze Internetu!

1

Z naszej poczty…
26 stycznia planowane jest podpisanie ACTA (Anti-Counterfeiting Trade Agreement), niezwykle kontrowersyjnej umowy międzynarodowej, która tylnymi drzwiami wprowadza cenzurę Internetu. Swój podpis pod nią mają złożyć przedstawiciele polskiego rządu. W polskim Internecie trwa bezprecedensowa kampania w obronie wolności słowa.To jednak stanowczo za mało. Musimy wyjść na ulice i zademonstrować swój sprzeciw, dlatego zachęcamy do organizowania protestów przed Urzędami. W najbliższych dniach odbędzie się seria wystąpień. W Warszawie we wtorek 24. stycznia, a w innych miastach w środę 25.  stycznia. Zachęcamy by przeprowadzać je w całej Polsce.  Apelujemy o rozpowszechnianie tej informacji i organizowanie pikiet oraz manifestacji!
Zwracamy jednocześnie uwagę na fakt, że pięć miesięcy temu Bronisława Komorowski podpisał nowelizację ustawy, pozwalającą na ogłoszenie stanu wyjątkowego lub wojennego w razie cyberataku. Jednocześnie w Sejmie trwają prace nad projektem ustawy o zgromadzeniach publicznych, która służyć będzie ograniczaniu prawa do organizowania protestów. Nowe przepisy (ACTA, ustawa o stanie wojennym, prace nad ustawą o zgromadzeniach publicznych) stwarzają największe po roku 1989 zagrożenie powrotu regularnej cenzury i represji wobec wszystkich sprzeciwiających się polityce rządu.
Władze naszego państwa boją się protestów społecznych. Zamiast reformować kraj i dążyć do poprawy sytuacji, przygotowują się do zablokowania swobody wypowiedzi i rozwiązań siłowych. Nie możemy na to pozwolić!
Walczmy o Internet – ostatni bastion wolnego słowa!
Stowarzyszenie Marsz Niepodległości

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here