Dobrze zgrana załoga to absolutna podstawa efektywnej pracy. Jeśli chcemy wykorzystać całkowity potencjał swoich pracowników, powinniśmy zadbać o to, aby dobrze się ze sobą poznali. Tylko w ten sposób mamy szansę na zasypanie podziałów pomiędzy poszczególnymi działami, które są zmorą niektórych, szczególnie większych, przedsiębiorstw, zwłaszcza tych o większych rozmiarach.

Coraz więcej przedsiębiorców docenia zalety organizowania imprez integracyjnych, wśród których wyjazdy firmowe zajmują szczególne miejsce. Oto dlaczego organizacja takiej wyprawy okaże się dobrą inwestycją, a nie wyrzuceniem pieniędzy w błoto jak często sugerują biznesmeni starszej daty.

Współpraca jest lepsza niż konkurencja

Konkurencja jest ważna w biznesie, jednak nasi pracownicy nie powinni konkurować ze sobą nawzajem, ale przede wszystkim z innymi firmami. Aby to osiągnąć musimy sprawić, aby zaczęli identyfikować się z firmą, polubili się nawzajem i odkryli, że grając w tej samej drużynie, mają szansę osiągnąć więcej niż indywidualnie. Wyjazdy firmowe zawsze stanowią okazję do przełamywania lodów i zacieśniania znajomości, co w przyszłości procentuje większą efektywnością. Pracownicy spędzają razem czas wolny, odkrywają w sobie prawdziwych ludzi a nie tylko „zasoby ludzkie”, stają się dla siebie serdeczni co doskonale wpływa na atmosferę. Jeśli będą czuli się w firmie dobrze ich wydajność wzrośnie a ryzyko wypalenia zdecydowanie zmaleje, nawet jeśli sama praca będzie powodowała stres.

Nagroda i motywacja

Jeśli zależy nam na wydajności pracowników powinniśmy zadbać o to, aby czuli się docenieni i zmotywowani. W tej roli świetnie sprawdzają się tzw. Incentive travels. Takie wyjazdy nie do końca przypominają standardowe wycieczki – nie mają na celu ani biernego wypoczynku, ani nieprzemyślanej prezentacji istniejących w danej okolicy atrakcji turystycznych – ich programy tworzone są z uwzględnieniem marzeń, ambicji i zainteresowań pracowników, są też w miarę możliwości powiązane z tym, czym zajmują się zawodowo. Każda taka podróż pozwala na nowo nauczyć się czerpać radość z tego co robi się w firmie i zdać sobie sprawę ze swojej wartości dla pracodawcy. Jednym z usługodawców oferujących incentive travel jest wyjazdydlafirm.pl. Na stronie tego przedsiębiorstwa znajdziemy bogatą ofertę takich wypraw.

Na co należy zwrócić uwagę wybierając konkretną usługę?

Przede wszystkim musimy określić własny budżet. Incentive travels nie muszą być droższe od standardowych wycieczek. Wybór najlepiej będzie jeśli ograniczyć do firm które specjalizują się w tym właśnie rodzaju podróży i które mają w tym zakresie doświadczenie. Szukajmy firmy, która będzie w stanie zorganizować wyjazd który spodoba się wszystkim uczestnikom. Jeśli nasz kontrahent zaproponuje konsultacje z samymi pracownikami efekt może okazać się znacznie lepszy niż gdybyśmy decyzję podjęli samodzielnie – nasi podwładni poczują się wówczas docenieni, wzrośnie ich pewność siebie i po prostu będą się na wyjeździe lepiej bawić. Jeśli mamy taką możliwość – popytajmy innych klientów danej firmy, czy organizowane przez nią wyjazdy spełniły oczekiwania. Zadowolony klient zawsze jest najlepszym miernikiem jakości usługi.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here