Imprezy firmowe kojarzą się głównie z typowymi spotkaniami biesiadnymi przy dobrym jedzeniu i, ewentualnie, muzyce. Jeśli jednak chcesz zorganizować event, który Twoi goście dobrze zapamiętają i zamierzasz zapewnić im naprawdę dobrą zabawę, wyjdź poza utarte schematy.

Jeśli szukasz inspiracji, oto kilka pomysłów, które sprawią, że uda Ci się zaaranżować coś więcej niż jedną z wielu kolejnych imprez firmowych.

Więcej niż survival

W ostatnich latach modne stały się imprezy integracyjne w survivalowym stylu. Wyjazd w przysłowiową dzicz, z plecakiem, scyzorykiem i kompasem, wielogodzinne trekkingi… nie da się ukryć, że sama idea jest kusząca. Jednak z drugiej strony – pracownicy nierzadko obawiają się zbyt dużego wysiłku. Jeśli chcesz, by event nadal stanowił wyzwanie i silniej związał ze sobą grupę, pomyśl np. o ASG.

ASG, czyli air soft gun to ciekawa alternatywa dla paintballu. Broń stosowana w tym sporcie to autentyczne repliki prawdziwych pistoletów. Zasadnicza różnica między ASG a paintballem jest taka, że strzela się mniejszymi kulkami, co zwiększa bezpieczeństwo zabawy i sprawia, że “strzały” są mniej bolesne. Ciekawych aren do rozgrywek ASG zaś nie brakuje, a odpowiednią dla siebie znajdą wszyscy organizujący imprezy firmowe. Wybierz Łódź albo okolice, by zorganizować doskonałą zabawę w militarnym stylu.

Wciel się w rolę

Jeśli nie survival, to może interaktywna gra, która pozwoli wcielić się Twoim pracownikom w rolę? LARP, a więc Live Action Role – Playing, bo o nim mowa, wyzwoli w uczestnikach nieodkryte do tej pory pokłady kreatywności i zapewni wiele godzin doskonałej rozrywki. Scenariusze LARP możesz realizować zarówno w plenerze, jak też wykorzystując przestrzeń, jaką jest klasyczna sala konferencyjna. Nie ma znaczenia, jakie miasto wybierzesz: Łódź czy Warszawa – każde miejsce jest dobre. Najistotniejszy będzie ciekawy scenariusz, który pozwoli połączyć przyjemne z pożytecznym, umożliwiając uczestnikom np. na wyćwiczenie potrzebnych w pracy umiejętności komunikacyjnych. A jeśli chcesz dodać eventowi charakteru, zorganizuj go choćby w średniowiecznych wnętrzach takich jak te w Uniejowie. Klimatyczny Zamek Arcybiskupów Gnieźnieńskich czy Zagroda Młynarska to wymarzone miejsce na taką imprezę.

Gra na bębnach i inne zajęcia artystyczne…

… to najlepszy sposób na wyzwolenie energii gości. Warsztaty z nauczycielem gry na bębnach afrykańskich Djembe, zajęcia plastyczno-psychologiczne (np. malowanie muzyki) czy warsztaty rzeźbiarskie to doskonałe ćwiczenia team-buildingowe, które będą miały przełożenie na efektywność pracy zespołu w przyszłości.

Oczywiście to tylko kilka spośród wielu możliwości, gdy chodzi o imprezy firmowe i integracyjne. Dowodzą one jednak, że by wyjść poza schemat, nie potrzeba wiele. Wystarczy komfortowa sala konferencyjna. Każde miasto w Polsce – nie tylko Warszawa – zaoferuje ich wiele. Warto jednak pomyśleć o bardziej nietuzinkowej i atrakcyjnej wizualnie okolicy, a potem zapewnić gościom program, który pozytywnie ich zaskoczy. Odrobina pomysłowości – tyle trzeba, by zwykły sztampowy event zamienić w coś niepowtarzalnego

Idealne miejsce na taką imprezę można znaleźć na stronie konferencje-uniejow.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here