Internetowy kantor wymiany walut w wielu kwestiach bije na głowę tradycyjne punkty wymiany walut. Zanim jednak zdecydujesz się na wymianę gotówki online, sprawdź, z kim masz do czynienia. Bezpieczeństwo ponad wszystko!

Niski spread to priorytet

Dlaczego internetowe punkty wymiany walut są tak popularne wśród kredytobiorców i klientów biznesowych? Głównym powodem jest niski spread, czyli różnica między kursem sprzedaży i kupna waluty. W punktach stacjonarnych spread może osiągać kuriozalną wartość kilkudziesięciu groszy, co w perspektywie wymiany dużej ilości gotówki daje poważne kwoty.

Osoby poszukujące tańszej alternatywy chętnie korzystają z usług e-kantorów (wymiana walut online). Niestety, nie zawsze zachowują zasady bezpieczeństwa, przekazując swoje dane osobowe i numery kont bankowych bez uprzedniego sprawdzenia firmy. W przypadku elektronicznych usług finansowych bezpieczeństwo jest absolutnym priorytetem i to od niego zależy, czy transakcja przebiegnie pomyślnie. Zanim zdecydujemy się przelać swoje pieniądze do elektronicznego „portfela”, obligatoryjnie sprawdźmy, czy kantor widnieje w Krajowym Rejestrze Sądowym i nie jest w stanie upadłości. Kolejnym krokiem jest weryfikacja sposobu zabezpieczenia. Wszystkie banki i kantory internetowe posiadają system elektronicznego szyfrowania – wielopoziomowy system zatwierdzania transakcji to najskuteczniejsza metoda ochrony przed atakami hakerów i złośliwych wirusów.

Zakładając konto na platformie e-kantoru warto zadbać o bezpieczeństwo loginu i hasła. Najlepiej zastosować ciąg cyfr albo liczb niepowiązanych z danymi personalnymi czy adresem mailowym.

Opinie klientów – wiarygodność poparta dowodami

Zapobiegliwi klienci nie poprzestają na sprawdzeniu statutu i idą o krok dalej, sprawdzając opinie na temat kantoru w sieci . Klienci często dzielą się swoimi odczuciami na temat sposobu przeprowadzenia transakcji, bezpieczeństwa czy konkurencyjności firmy, dlatego warto sprawdzić wszelkie negatywne głosy na temat działalności wybranego przez nas punktu. Jeżeli nie znajdziemy żadnych ocen – ani pozytywnych, ani negatywnych – nie zniechęcajmy się; być może kantor internetowy działa od niedawna i nie zdążył wyrobić renomy.

Spread 0 zł – czy to możliwe?

Zdarza się, że kantory internetowe promują swoją działalność hasłem „spread 0 zł”.  Oczywiście, reklama z natury rzeczy musi być przerysowana, aby dotarła do jak największej liczby odbiorców, niemniej do każdego takiego hasła należy podchodzić z dystansem. Najlepszym sposobem na zweryfikowanie prawdziwości takich zapewnień jest porównanie kursu rynkowego danej waluty z kursem sprzedaży oferowanym przez kantor internetowy. Dopiero wówczas można poczynić orientacyjne kalkulacje, ile wynosi realna wartość naliczanego spreadu.

Pamiętając, że wszelkie transakcje w sieci są narażone na ataki hakerskie i powinny być przeprowadzane wyłącznie w miejscu z pewnym połączeniem internetowym – nigdy poprzez hotspot albo miejskie wifi.

1 KOMENTARZ

  1. […] po znacznie korzystniejszej cenie niż zakup ich w naszej rodzimej walucie. Z tego właśnie powodu wymiana walut online jest coraz bardziej popularnym trendem z jakim może się spotkać. Oczywiście cała […]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here