Sklepy otwarte w niedzielę niehandlową – dlaczego mogą pozostać czynne?

Pomimo zakazu handlu w niedzielę część placówek może wciąż prowadzić sprzedaż. Jest to zwykle najbliższy sklep spożywczy. Handel w ostatni dzień tygodnia jest legalny, jeśli za ladą stanie sam właściciel, bez pomocy pracowników. Należy oczywiście pamiętać, że jest to jego dobrowolny wybór. Czasami zdarza się, że w niedzielę kolejki do sklepów są niebotycznie długie. Dlatego część osób może sobie nie poradzić w pojedynkę. Z kolei jeżeli dana placówka ma charakter pocztowy, również może pozostać czynna. Coraz więcej sklepów zajmuje się wysyłaniem paczek, dlatego mogą one być wyłączone z zakazu handlu w niedzielę.

Zakaz handlu nie obejmuje również innych miejsc. Są to kwiaciarnie, placówki rolno-spożywcze, piekarnie, cukiernie, lodziarnie. To także zakłady pogrzebowe oraz masa innych hurtowni i centrów. Nie można zapomnieć również o stacjach benzynowych, które oprócz sprzedaży paliw, proponują zarówno najpotrzebniejsze artykuły chemiczne, napoje, jak i alkohol, a także ciepłe przekąski. Przy niektórych stacjach znajdują się również restauracje, w których można zjeść obiad.

Gdzie można sprawdzić, czy najbliższy sklep spożywczy jest otwarty w niedzielę wolną od handlu?

Decyzja właściciela o otwarciu sklepu w niedzielę niehandlową jest dobrowolna, dlatego nie zawsze możemy się spodziewać, że jeśli zabraknie nam np. chleba, to lokal będzie czynny. W takiej sytuacji lepiej dzień wcześniej zasięgnąć informacji u pracownika danej placówki. Zwykle taka wiadomość jest także umieszczona na karcie informacyjnej sklepu. Sklepy otwarte w niedzielę można znaleźć w internecie, jednak godziny i konkretne dni otwarcia mogą nie być na bieżąco aktualizowane. Ciekawą opcją są aplikacje, które zrzeszają zarówno klientów, jak i właścicieli. Dzięki niej można łatwo sprawdzić, czy najbliższy sklep spożywczy w naszej okolicy jest czynny. Co więcej, dostajemy nawet powiadomienie. Jednak aby do tego doszło, wcześniej przedsiębiorca musi wprowadzić taką informację do systemu. Jest to naprawdę świetna opcja, która na pewno nie raz uratuje wiele osób przed swoim zapominalstwem i kiedy będą musieli kupić coś akurat w niedzielę.

Jakie sklepy otwarte w niedzielę znajdziemy w naszym sąsiedztwie?

Najczęściej są to małe sklepy spożywcze lub minimarkety takie jak Lewiatan, Stokrotka, Groszek czy sklepy monopolowe. Pomimo tego, że są to naprawdę małe placówki, można w nich znaleźć wiele produktów – zaczynając od artykułów spożywczych, kończąc na kosmetykach, chemii domowej czy nawet usługach opłacenia rachunków czy nadania paczki.

Niezaprzeczalnie najczęściej spotykanym sklepem, który jest otwarty w niedzielę niehandlową, jest Żabka. To mały market, który można znaleźć na każdej ulicy zarówno w mniejszych, jak i większych miejscowościach. Co więcej, w Żabce można również zakupić ciepłe posiłki, takie jak hot dogi, burgery, zapiekanki czy kanapki. Jest to szczególnie cenna informacja w dzisiejszych czasach, kiedy większość restauracji jest zamknięta. Co ciekawe, Żabka to najbliższy sklep spożywczy, który (w przypadku części placówek) pozostaje otwarty 24 godziny na dobę.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here