W ostatnim czasie zagraniczne media wyjątkowo często pisały o „polskich obozach śmierci”, jednak najczęściej media niemieckie. Nie da się ukryć, że proces wybielania historii Niemiec trwa w najlepsze.

W czerwcu niemiecki dziennik „Frankfurter Rundschau” przebił wszystkich pisząc, że Polacy chcą przedstawić Holokaust jako czysto niemiecką zbrodnię, w której Polska nie miała udziału. 18 lipca zagraniczne media (CNN, Daily Mail, USA Today) relacjonując wizytę brytyjskiej pary książęcej w obozie koncentracyjnym Stutthof użyły sformułowań „polski obóz koncentracyjny” i „obóz koncentracyjny w Polsce”. 25 lipca TVP Info poinformowało, że telewizja ZDF nie chce przeprosić za „polskie obozy śmierci”, sugerując jednocześnie, że dopóki nie rządził PiS, to nie zapadały takie wyroki.

Pod koniec marca rzecznik rządu Rafał Bochenek powiedział, że w tym roku MSZ za pośrednictwem swoich placówek interweniowało już ponad 40 razy w sprawie pojawiających się w zagranicznych mediach sformułowań typu „polskie obozy zagłady”.

Aby przeciwdziałać temu zjawisku grupa osób wyszła z inicjatywą wyprodukowania filmu dokumentalnego „German Death Camps” w językach angielskim, niemieckim i polskim, i środki na ten cel chce zebrać za pośrednictwem serwisu zrzutka.pl. Film będzie skierowany przede wszystkim do widzów z Europy Zachodniej i Stanów Zjednoczonych. O ile pozwolą na to fundusze całość będzie wzbogacona o inscenizacje historyczne, animacje i kolejne ścieżki dźwiękowe z lektorem w innych językach.

W filmie zostanie przedstawiona historia powstania obozów koncentracyjnych w III Rzeszy i na terenach okupowanej przez nią Polski, holocaust Żydów, kłamstwo oświęcimskie i zaliczające się do niego mówienie o „polskich obozach zagłady”.

Link do zbiórki: https://zrzutka.pl/german-death-camps

Wsparcie przez PayPal

Facebook: https://www.facebook.com/film.german.death.camps

Film zapowiadający: https://www.youtube.com/watch?v=fvJxYD2HF-k

1 KOMENTARZ

  1. Nie bylo ani polskich ani niemieckich obozow koncentracyjnych za to byly nazistowskie obozy koncentracyjne. Kto sciemnia wiec? Czemu nikt nie chce poszukac faktow i o nie walczyc? Rownie dobrze mozna napisac rosyjskie obozy koncentracyjne gdyz przeciez ich idea przyjechala od Stalina z Rosji do Polski i zostala przejeta przez nazistow. Kim byli NAZISCI? To na pewno nie byli ani Niemcy ani Polacy. Kto zatem?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here