Z naszej poczty…
Apel Stowarzyszenia Marsz Niepodległości
2 maja obchodzimy Dzień Flagi Rzeczpospolitej. 2 V 1945 r. o godzinie 6 rano zdobywający Berlin żołnierze z 1 Dywizji Kościuszkowskiej zatknęli biało-czerwony sztandar na kolumnie zwycięstwa (Siegessäule) w Tiergarten w Berlinie. W czasach PRL, 2 maja nakazywano zdejmowanie flag narodowych (po Święcie Pracy), tak aby nie wisiały, w czasie nieuznawanego przez komunistyczne władze, święta 3 maja.Jesteśmy przekonani, że na polskich urzędach publicznych, urzędach niepodległego państwa, nie powinny wisieć flagi Unii Europejskiej. Ich obecność w tych miejscach nie wynika z Konstytucji RP, ani z innych przepisów prawa powszechnego, obowiązującego w Polsce.
Przypomnijmy, że w Traktacie Lizbońskim, w przeciwieństwie do Konstytucji Europejskiej, zrezygnowano m.in. z zapisów o fladze i hymnie europejskim, żeby odeprzeć oskarżenia o powoływanie federalnego superpaństwa.
Dlatego uważamy, że dzień 2 maja, Dzień Flagi Rzeczpospolitej, podczas którego w sposób szczególny czcimy nasze barwy narodowe, jest idealną okazją do tego, by na polskich urzędach lub przed nimi, nie było flag unijnych.
Apelujemy do prezydenta Bronisława Komorowskiego i premiera Donalda Tuska – dajcie dobry przykład i ściągnijcie 2 maja unijne flagi sprzed swoich urzędów! Uczyńcie ten gest na rzecz polskiej flagi – niech tego dnia Biało-Czerwona będzie jedyną, jaka powiewać będzie na polskich urzędach publicznych!
Z podobnym apelem zwracamy się do przedstawicieli wszystkich instytucji publicznych, rządowych i samorządowych:
2 maja ściągamy flagi unijne z urzędów!
Stowarzyszenie Marsz Niepodległości

KONTAKT:
Robert Winnicki 721 097 349
Witold Tumanowicz 605 733 837

2 KOMENTARZE

  1. Apel do tych ludzi? Nie będą mieli odwagi. Od co najmniej 15 lat politycy w Polsce (oczywiście nie wszyscy) wystepują na tle flagi polskiej i zaraz obok jewropejskiej. Słabe głosiki protestowały lecz było to wołanie na puszczy i pustyni.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here