Rusza rekrutacja na II semestr elitarnego kursu organizowanego przez Fundację Instytut Globalizacji. Już od listopada można zapisywać się na kolejną edycję Akademii Liderów Opinii. Jest to inicjatywa, która ma zachęcić Polaków do bardziej aktywnego uczestnictwa w życiu publicznym.Kursanci uczestniczą w wykładach stacjonarnie (na Śląsku) lub online (w całej Polsce za pomocą nowoczesnej platformy e-learningowej). Każdy wykład jest rejestrowany, a zdobyta wiedzy jest weryfikowana za pomocą krótkich testów. Dzięki temu kursanci zdobywają bezpośredni kontakt z liderami opinii publicznej. W pierwszej edycji wykłady wygłosili m.in. Rafał Ziemkiewicz, Tomasz Terlikowski, Grzegorz Górny, ks. dr Robert Skrzypczak, prof. Tadeusz Guz.
W drugim semestrze organizatorzy postanowili zachęcić kursantów do samodzielnego formowania opinii, dlatego większość zajęć będzie miała charakter warsztatowy.
– Rozpoczynamy zajęciami z filozofii, dzięki któremu kursanci będą mogli zweryfikować swój pogląd na świat. Następnie przeprowadzimy warsztaty pracy z informacją oraz w jaki sposób zrealizować udaną kampanię społeczną – ujawnia dr Tomasz Teluk, prezes Instytutu Globalizacji.
Całość programu dopełnią goście specjalni m.in. red. Stanisław Michalkiewicz i prof. Marek Chodakiewicz.
Absolwenci Akademii Liderów Opinii mają także szansę na kontynuowania kariery naukowej i zawodowej. Najlepsi kursanci wyjadą na darmowe studia do Institute of World Politics w Waszyngtonie oraz na staż do Institute of Economics Affairs w Londynie. Przewidziano także praktyki zawodowe w wiodących firmach public relations, think-tankach, mediach i biurach poselskich.
Głównym organizatorem ALO jest Instytut Globalizacji oraz Gliwicki Klub Frondy.pl. Partnerami inicjatywy są m.in. Fronda.pl, Instytut im. Ks. P. Skargi, Radio eM, tygodnik Najwyższy Czas!, Gazeta Polska, Institute of World Politics, Institute of Economics Affairs, Atlas Foundation.
Większość kosztów kursu pokrywają organizatorzy. Aby skorzystać z promocyjnych warunków warto jak najszybciej zapisać się na zajęcia. Rekrutacja potrwa do końca stycznia. Aby zapisać się należy wysłać e-mail pod adres:  bartczak@globalizacja.org , wypełnić formularz na stronie www.akademia.globalizacja.org lub zadzwonić pod nr tel. 695167359.
O Instytucie:
Instytut Globalizacji jest prywatnym wolnorynkowym instytutem spraw publicznych założonym w 2006 r. Organizacja prowadzi badania z zakresu ekonomii, energetyki, nowych technologii i globalizacji.  W 2009 r. Instytut Globalizacji otrzymał Nagrodę Wolności Templetona w Waszyngtonie w dziedzinie „etyka i wartości”.