Z dotychczasowych wyników referendum w Wielkiej Brytanii wynika, iż Wyspiarze zdecydowali o opuszczeniu Unii Europejskiej.

Około 1,2 miliona głosujących – tyle ma wynosić przewaga zwolenników BREXIT-u. Wynikiem głosowania załamany jest szef MSZ Witold Waszczykowski: „To niedobra wiadomość dla Europy i Polski” – powiedział. Natomiast liderka francuskiego Frontu Narodowego Marine Le Pen zapowiedziała, że będzie zabiegać o podobne referendum we Francji. „Zwycięstwo wolności! Tak jak domagałam się tego od lat, trzeba teraz przeprowadzić takie samo referendum we Francji i w (innych) krajach UE” – stwierdziła Le Pen.

W

4 KOMENTARZE

  1. Najlepsze jest to, że wychodzenie Zjednoczonego Królestwa Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej z UE będzie trwało około 7 lat, jak mignęło mi w internetowych komentarzach ekspertów, od polityki i ekonomii. Negocjacje, kto komu, za co i ile ma zapłacić, wniosek brytyjskiego rządu Jej Królewskiej Wysokości może być przyjęty przez Izbę Gmin albo nie, rząd Jej Królewskiej Wysokości może podporządkować się decyzji referendum ale nie musi, jak zechce, to tak, lecz jak nie, to nie, do tego wyniki w Szkocji, Walii, Irlandii Północnej i Londynie wskazują, że tamtejsi głosujący chcą być w UE, więc MOŻE DOJŚĆ DO ROZPADU Zjednoczonego Królestwa Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej, co będzie skutkować powstanie REPUBLIKI SZKOCKIEJ, REPUBLIKI WALII, REPUBLIKI IRLANDII PÓŁNOCNEJ i REPUBLIKI LONDYN, oczywiście socjalistycznych albo chociaż socjaldemokratycznych, wywoła to rozruchy i wojnę domową, która przekształci się w Europejską Wojnę Domową, funt leci na łeb i kark, w Szkocji walkę mogą podjąć o odzyskanie tronu jakobici, itd. itp. Co za wymysły? Spokojnie – ptaki ćwierkają, ryby pływają , póki co latem jest upał, powietrzem można oddychać, a i co wypić i zakąsić JEST. Właśnie zaczynam połówkę białoruskiej wódeczki „Tutejsza”, przepijam naleweczką kawową, a zagryzam serami, rybkami, sałatkami,…. Jest dobrze, a będzie jeszcze lepiej. Putin się zbroi, Chiny czekają przyczajone na rozwój sytuacji, St.Zjed. A.P. są w marazmie, Merkelowa i jej Szkopy wściekłe – bezcenne, masonom i żydomasonom zrzedły miny. Piękne.

  2. ale póki-co ci żydomasoni wydrenują przez następne miesiące od zadłużonych fikcyjnym frankiem Polaczków następne kilka miliardów baksów, a kto wie ilu z nich będzie musiało oddać mieszkanie banksterom i dalej płacić… w każdym razie w skali światowej rozwój sytuacji wywołanej brexitem jest nieprzewidywalny, głównie dlatego, że został zatrzymany proces ucieczki do przodu, który był główną ideą UE…

  3. A tak zapytam czy ta cała Brytana Wielka to jest w Europie i jest/była w Unii Europejskiej? O ile pamiętam to w UE miała ekstra przywileje i była na innych zasadach niż wszyscy pozostali, bo tak brytyjscy politycy członkostwo Zjednoczonego Królestwa wynegonegocjowali oraz zawsze traktowali Kontynent jako coś gorszego i pogardliwie. Do dziś jeżdżą lewą stroną, a piłkarze grają jako reprezentacje: Anglii, Walii, Szkocji i Ulsteru(Irlandii Północnej), więc to całe wyjście to PIC i fotomontaż.

  4. …. pisze:
    24 czerwca 2016 o 18:26
    Najlepsze jest to, że żadne unijne regulacje nie przewidują sposobu rozwiązania konfliktu, na wypadek gdyby „negocjacje” utknęły w martwym punkcie…

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here