Z jednej strony mamy na rynku sytuację, gdzie nie brakuje wartościowych rozwiązań w zakresie akumulatorów, a z drugiej nie jest łatwo podjąć decyzję odnośnie wyboru ostatecznego rozwiązania. Z tego powodu przygotowaliśmy ten krótki poradnik, w którym pokazujemy, na co konkretnie powinieneś zwracać uwagę, aby nie popełnić żadnych błędów zakupowych. 

Od czego musisz zacząć? 

Dowiedz się przede wszystkim tego, jaka jest zalecana pojemność akumulatora oraz prąd rozruchowy, czyli kolejno Ah oraz A. To bardzo ważne współczynniki, które będa miały ogromny wpływ na pracę, jak również żywotność akumulatora. 

W kolejnym kroku powinieneś zainteresować się rozmieszczeniem klem, czyli zobaczyć, po której stronie w aucie znajduje się plus oraz minus. Zdecydowany problem rodzi tutaj sytuacja, kiedy w Twoim samochodzie zastosowano np. konkretny kształt akumulatora, czy też nietypowy układ klem. Nie zdarza się to często, niemniej jednak, jak najbardziej takie sytuacje występują. 

Na co zwracać uwagę? 

Jak podkreślają przedstawiciele http://www.petrostar.pl/, musisz pamiętać o tym, żeby akumulator zbyt długo nie leżakował w sklepie. Zapytaj zatem sprzedawcę, od kiedy dany model akumulatora u niego na sklepie jest wystawiony. Warto również przed zakupem sprawdzić napięcie, bowiem powinno ono wynosić ponad 12,5 V. 

Najlepiej jest kupować akumulator w profesjonalnym sklepie z takimi urządzeniami, gdzie dodatkowo zostanie sprawdzona pełna instalacja elektryczna w naszym samochodzie. Dzięki temu będziesz od razu wiedział, czy nie ma tam jakichkolwiek nieprawidłowości, które mogłyby w negatywny sposób wpływać na prawidłowe działanie akumulatora. 

Wyszukiwarki akumulatorów 

Dla osób, które są bardziej obeznane z nowoczesnymi technologiami zostały również stworzone specjalne wyszukiwarki akumulatorów, dzięki których bez większych problemów będziesz w stanie sprawdzić, jaki akumulator powinien być w Twoim modelu pojazdu. W zasadzie wystarczy kilka kliknięć, aby to sprawdzić. 

Jak widzisz, nawet przy wyborze akumulatora należy zachować ostrożność, aby nabyć dokładnie taki model, który będzie nas w pełni satysfakcjonował i zapewni pojazdowi odpowiednią ilość mocy. To ważne, aby zwracać uwagę na wszystkie punkty, które tutaj wymieniliśmy, bowiem w przeciwnym razie może się okazać, że wybrałeś zbyt słaby akumulator, aby mógł bez większych problemów obsłużyć wszystkie urządzenia elektryczne w Twoim aucie. Istnieje również możliwość znacznego przepłacenia za rozwiązanie, które aż nadto przerasta zapotrzebowanie auta.