Z uwagi na fakt, że śledztwo rosyjskie w sprawie katastrofy smoleńskiej z dnia 10.04.2010roku przebiega niezwykle opieszale, a w internecie pojawiają się coraz to nowe rewelacje, zwracam się publicznie, właśnie poprzez internet do Prokuratury Wojskowej Rzeczypospolitej Polskiej o:


1. Publiczne udzielenie gwarancji azylu w Polsce i zapewnienia bezpieczeństwa każdemu świadkowi, bez względu na narodowość, który posiada wiedzę o prawdziwych przyczynach katastrofy lotniczej pod Smoleńskiem i zgodzi się złożyć zeznania w Prokuraturze RP.
2.  Gwarancje powinny również zapewniać zachowanie anonimowości świadka i zobowiązanie Prokuratury Wojskowej do zatajenia jego danych personalnych i narodowości przed władzami Rosji , a szczególnie zagwarantować, że śledczy z rosyjskiego MAK nie zostaną zapoznani z tymi zeznaniami.
3. Prokuratura powinna zapewnić mieszkanie i pomoc w znalezieniu pracy w Polsce dla każdego świadka incognito, który przedstawi dowody, wyjaśniające prawdziwe przyczyny katastrofy lotniczej pod Smoleńskiem z dnia 10.04.2010 r.
Trzeba sobie zdać sprawę z tego, że każdy świadek, który coś widział lub coś więcej wie na temat przyczyn katastrofy i  co Rosja chce ukryć, ryzykuje własnym życiem, decydując się na zeznania obciążające stronę rosyjską .
Tylko publiczne gwarancje Prokuratury R.P. mogą być drogą do znalezienia nowych świadków katastrofy, lub tych, którzy w obawie o własne życie milczą.
Rajmund Pollak z Bielska-Białej
Równocześnie zwracam się do internautów, aby rozpowszechnili ten apel wśród swoich znajomych w Polsce i za granicą . Można również poprzeć ten apel poprzez wpisanie pod nim własnego imienia i nazwiska oraz słów: popieram ten apel do Prokuratury.

4 KOMENTARZE

  1. Popieram ten apel do Prokuratury. Jestem zdania, że im więcej wątków chroniących świadków będzie ona prowadziła, tym więcej informacji uda się zgromadzić, by odtworzyć pełny obraz przyczyn i przebiegu katastrofy TU-154M pod Smoleńskiem.

  2. @ Barbara, Bartłomiej, Maryla .
    Do odważnych świat należy, a jeśli pod tym apelem będzie wielu odważnych,takich jak Wy , to Prokuratura nie będzie mogła go pominąć .

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here