CHAOS na Bliskim Wschodzie szaleje. Kryzys z uchodźcami ujawnił prawdę. Kraje Bliskiego Wschodu są pogrążone w prawdziwej WOJNIE, jakiej od lat nie byliśmy świadkami. Ludzie uciekają przed bojownikami Państwa Islamskiego. Zostawiają cały dobytek i rodziny. Wydają oszczędności całego życia, żeby dostać się do Europy. Co prawda znajduje się wśród nich część takich, którzy są uchodźcami ekonomicznymi sympatyzującymi z niemieckim modelem socjalnym lub potencjalnymi „końmi trojańskimi” terrorystów.

Jednak nie może nam to przesłonić faktów, że bezwzględna wojna zabijająca w ludziach jakąkolwiek nadzieję trwa. Światowi przywódcy nie mają pomysłu jak poradzić sobie z tym kryzysem. Kłamstwa USA wychodzą na jaw. Amerykanie nic nie kontrolują, poza fałszowaniem raportów i ukrywaniem rzeczywistej skali potęgi Państwa Islamskiego i ogromu katastrofy humanitarnej, która ma tam miejsce.

Islamscy TERRORYŚCI – prawdziwy POSTRACH świata w XXI wieku, słyną z bezwzględności i stosowania skrajnej przemocy. Barbarzyństwo, obsesja religijna, agresja i nienawiść do niewiernych, gotowość do oddania życia w zamachu samobójczym, brak lęku przed śmiercią to główne cechy ich materiału genetycznego. Amerykanie walczą od wielu lat z tym śmiercionośnym wirusem terroru i ponoszą klęskę za klęską. Oczywiście sami są winni temu, że włożyli przysłowiowy kij w mrowisko i nie potrafili powstrzymać swoich zapędów imperialistycznych. W tym czasie zginęło dziesiątki tysięcy „terrorystów”, ale na ich miejsce pojawili się nowi, jeszcze bardziej bezwzględni i SZALENI, co reprezentuje sobą Państwo Islamskie. Islamiści są odporni na zachodnią propagandę kolonialnego kapitalizmu i odmawiają zostania niewolnikami USA.

Ważne jest także rozwikłanie zagadki, dlaczego akurat bojownicy z Państwa Islamskiego zaczęli swoja krucjatę w 2014 roku. Wtedy właśnie zaczęto pokazywać pierwsze egzekucje zakładników w telewizji, obwieszczając światu, w krwawej scenerii, powstanie nowego państwa o nazwie Islamskie Państwo Iraku i Lewantu (ISIS lub ISIL). To nie był przypadek. Stało się tak nie dlatego, że Allah nakazał im zaatakować w 2014 roku. Nie dlatego też, że suma cyfr 2014 daje magiczną siódemkę. Jest pewne wyjaśnienie tego zamieszania. Jednak na ten problem trzeba spojrzeć w szerszym kontekście globalnym. Mianowicie chodzi o KRYZYS FINANSOWY na Wall Street w USA z 2008r. Był on początkiem wielkiego kryzysu gospodarczego, który rozlał się w ciągu kilku następnych lat na całą planetę i trwa nadal. Na skutek odpływu kapitału z rynków wschodzących i ogromnego dodruku pustych amerykańskich dolarów część krajów trzeciego świata została gospodarczo przyparta do muru. Efektem tego była Arabska Wiosna Ludów z 2010r., która zapoczątkowała REWOLUCJE m.in. w Tunezji, Egipcie, Libii, Syrii i Algierii. Nagle ludziom zaczęły przeszkadzać reżimy, bo zaczęła im doskwierać coraz większa bieda, bezrobocie i brak perspektyw. Powstały idealne warunki do ponownych narodzin Islamskiego Ekstremizmu.

Można powiedzieć, że ten gen TERRORU będący zapisem najmroczniejszych pierwotnych ludzkich instynktów został obudzony ponownie przez rosnącą biedę i NIESPRAWIEDLIWOŚĆ. Nagle Bliski i Środkowy Wschód stał się pełen młodych mężczyzn przepełnionych agresją i podążających za uaktywnionym nagle w ich umysłach instynktem zabijania. Liderzy ugrupowań terrorystycznych mieli spory udział w rozbudzeniu tych skrajnych emocji i doskonale to wszystko zaplanowali. Mocarstwa zachodnie wspierające antyreżimowe opozycje nie zdawały sobie sprawy z tego, co robią. Większego błędu nie można było popełnić.

Ale przecież rewolucje się ciągle zdarzają na świecie. Niezależnie od tego, czy akurat mamy czasy globalnego wzrostu gospodarczego czy recesji. Bieda natomiast towarzyszy światu od zawsze. Więc o co tu chodzi? O to, że Kryzys na Wall Street to nie był zwykły kryzys, który by mieścił się w ramach cyklu koniunkturalnego opisywanego w książkach. Był to Wybuch finansowej BOMBY ATOMOWEJ, który doprowadził do BANKRUCTWA USA. Oczywiście oficjalnie USA nie ogłosiło niewypłacalności. Państwo funkcjonuje, dolar jest walutą rezerwową świata, a amerykańska elita ciągle próbuje wydawać rozkazy światu. Ponadto FED w ciągu 7 lat wydrukował ogromne ilości pustych dolarów, które wyciągnęły gospodarkę z recesji, chociaż opinie na ten temat są podzielone. Więc na zewnątrz wszystko wygląda w porządku. Jednak to jest tylko PÓŁPRAWDA. W 2014r. stało się jasne, że dalsze tempo zadłużania jest niemożliwe do utrzymania. Dlatego FED ograniczył programy luzowania ilościowego, a światem zawładnęła deflacja. Teraz USA jedzie tylko na „historyjce” o podnoszeniu stóp w celu zachowania stabilności dolara i destabilizacji opozycji anty-dolarowej. Wielu niezależnych analityków wskazywało 2014 rok na początek kryzysu na globalnym rynku obligacji rządowych. Na razie do krachu nie doszło, ale mamy za to ironiczną „nagrodę pocieszenia” czyli powstanie ISIS.

Islamiści przygotowywali się, wzmacniali chaos rewolucyjny na Bliskim Wschodzie i tworzyli własne struktury państwowe obserwując globalną sytuację geopolityczną i gospodarczą. Dżihadyści nie musieli już wykupywać kursów nauki pilotażu Boeingów bez pakietu z lądowaniem, żeby zadać nokautujący cios amerykańskiemu systemowi finansowemu. Bo Amerykanie sami siebie zniszczyli CHCIWOŚCIĄ bankierów z Wall Street. Dług USA na poziomie 18 bilionów dolarów podziałał na PSYCHOPATYCZNĄ wyobraźnie terrorystów, podniósł im poziom adrenaliny, który i tak jest bardzo wysoko i dał znak do ATAKU! Jak to? Dlaczego? Bo tak astronomiczne zadłużenie USA daje 80% czy nawet 90% prawdopodobieństwo, że Amerykanie nie są w stanie przeprowadzić kolejnej inwazji lądowej na Bliskim Wschodzie na wzór kampanii irackiej z 2003r. Mówiąc prawdę prosto w oczy: USA nie stać na taką wojnę. Na świecie nie będzie chętnych, którzy będą chcieli kupować ich obligacje wojenne. Istnieje też duże ryzyko, że nowa kampania iracko – syryjska mogłaby zachwiać budżetem USA i pogrążyć dolara, który ciągle jest pod ostrzałem. Nawet USA nie może bezkarnie drukować pustych pieniędzy. Dlatego Amerykanie byli w stanie stworzyć tylko koalicję antyterrorystyczną z innymi państwami arabskimi i ograniczyć się do nalotów z powietrza. Ale ta cała koalicja to tylko akt DESPERACJI i BEZRADNOŚCI. Oczywiście propaganda amerykańskich polityków twierdzi, że głównie interesuje ich opinia amerykańskiego społeczeństwa, które jest przeciwne wysyłaniu amerykańskich żołnierzy do Syrii czy Iraku. Demotywująco działa też brak sukcesów armii USA w stabilizacji Iraku czy Afganistanu po obaleniu Saddama. Ale bądźmy szczerzy. Stany są SPŁUKANE i główną przyczyną braku interwencji są pustki w kasie. Zastanówmy się. Kolejna wojna mogłaby trochę rozkręcić amerykańską gospodarkę. Jednak Amerykanie jej nie chcą. Nie musieliby przecież fabrykować dowodów, żeby znaleźć powód do inwazji, jak to miało miejsce z kłamstwami o broni masowego rażenia w Iraku. Świat z ulgą przyjąłby ich decyzje o ataku na Syrię i Irak w celu zaprowadzenia porządku. Ale głosy zwolenników interwencji są stłumione przez kolosalną DZIURĘ w budżecie USA. Z tego powodu wycofali większość żołnierzy z Iraku i Afganistanu kilka lat temu.

Warto również zrozumieć to, że dolar to dla ISIS bezwartościowy kawałek papieru znienawidzonego wrogiego mocarstwa. Doniesienia o tworzenie własnej waluty ISIS opartej o złoto to nie tylko zwykła informacja medialna, ale także PROPAGANDA ANTYDOLAROWA i głoszenie światu, że koniec hegemonii USA nadchodzi. I Państwo Islamskie się do tego końca panowania Stanów Zjednoczonych Ameryki aktywnie przyczyni…

Oczywiście sam kryzys i drukarki do tworzenia pustych dolarów czy euro nie naciskają spustów i nie podrzynają gardeł. Stwarzają one tylko sprzyjające warunki do takich wydarzeń i rewolucji, które są wykorzystywane przez pewnych ludzi pragnących odzyskać utraconą pozycję i przejąć władzę. Efekt uboczny ratowania ekonomii USA przez FED w postaci presji inflacyjnej, która rozlała się na cały świat wywołał DRAMATYCZNE w skutkach konsekwencje w części krajów arabskich. Dodatkowo nieodpowiedzialne i destabilizujące działania USA prowadzone latami rozpętały terrorystyczne PIEKŁO, które urosło do niekontrolowanych rozmiarów. Nie sądzę, aby USA świadomie stworzyło ISIS, ale finansowym i szkoleniowym wspieraniem antyreżimowych rebeliantów ponoszą sporą odpowiedzialność za to, co się teraz dzieje.

Islamiści z ISIS mają teraz wolną rękę do prowadzenia swojej BARBARZYŃSKIEJ krucjaty religijnej. Najwyżsi rangą przywódcy ISIS zdają sobie sprawę z tego, że USA i reszta ich zachodnich sojuszników są BANKRUTAMI i nie mają pieniędzy na wojnę z nimi. Nie mogli sobie wybrać lepszej pory na rewolucje i tworzenie nowego państwa i ich czas nadchodzi. Oni wiedzą, co robią! Mają plan, który realizują dosłownie bez żadnej metafory dążąc PO TRUPACH z ODCIĘTYMI GŁOWAMI do celu. A białej flagi nie wywieszą NIGDY. Lepiej żebyśmy byli tego świadomi, bo ten CHAOS szybko się nie skończy i stopniowo wdziera się do Europy…

Tomasz Batavus

Autor prowadzi swojego bloga System w kryzysie

10 KOMENTARZE

 1. Za arabską wiosną stały USA oraz ich pijawka co od lat mąci w tym rejonie.
  jaka bieda?
  Libia , Syria i Irak były krajami bardzo bogatymi.
  To nie zaczęło się od biedy tych krajów tylko o chciwości tych co chcieli przejąć złoża gazu i ropy naftowej.
  Ludzkie życie i zniszczony bliski wschód to dla nich maly Pikuś.
  Do tego wywołanie światowego konfliktu na tle religijnym z celowym niszczeniem chrześcijaństwa to wręcz zakumulowany Totolotek.

 2. Autor zapomniał napisać o głównym i jedynym katalizatorze całego kryzysu związanego z mahometanami i muzułmańskim Kalifatem Iraku i Lewantu, a mianowicie o Państwie Izrael i silnych wpływowych kołach mniejszości żydowskiej w poszczególnych zachodnich państwach. Pytam DLACZEGO? Ogólnie cały wywód w artykule bardzo cenny, jednak zabrakło analizy czynnika żydowskiego w tej układance. Jeszcze raz zapytam DLACZEGO?

 3. @x:”… jednak zabrakło analizy czynnika żydowskiego w tej układance. Jeszcze raz zapytam DLACZEGO?”
  Bo nie chce być antysemitą (w przeciwieństwie…:)

 4. Lobby zydowskie to szeroki temat. Artykuł jest głównie o długu i antyzydowskich terrorystach. x, jesli usa rzeczywiscie zbankrutuje to razem z nia poplynie lobby zydowskie, wiec cierpliwości…:)

 5. Panie batavus jak popłyną USA, to raczej BEZ lobby żydowskiego, które szykuje sobie w Europie (domyśla się Pan gdzie???….) gniazdeczko.
  Przyjaciel zwrócił mi uwagę, że islam będący wrogo nastawiony do judaizmu i Żydów, jakoś w postaci Islamskiego Kalifatu Iraku i Lewantu NIE ATAKUJE obiektów w samym Państwie Izrael, a także jego granic. Powstaje pytanie DLACZEGO????

 6. Myślę że autor przesadza, a państwa zachodu mają jeszcze na tyle mocy że bez problemu mógłby sobie poradzić z tym zagrożeniem. Problemem jest mentalność zachodu, oraz konflikty interesów Turcji, Izraela, Saudów, Iranu, Rosji…

 7. Autor jest w całkowitym błędzie co do zarówno koncepcji polityki USA jak i podjętej strategii odnośnie bliskiego wschodu. Patrząc szerzej na problem bliskowschodni, to wojny Bushów zarówno ta z 1991 r. jak i 2002 r. były strategicznym błędem. Światowe mocarstwo nie angażuje się samo, swoimi siłami w lokalne wojenki, trwoniąc siły i pieniądze tylko dąży do utrzymania stanu równowagi strategicznej w danym rejonie. Po błędnym zaangażowaniu przez Busha juniora w Iraku i kolejnej porażce USA w latach 2002 – 2006, USA dokonały zwrotu w polityce bliskowschodniej na rzecz zwiększenia siły Iranu i jego roli w tym regionie aby zapanowała w rejonie równowaga sił. Utworzenie ISIS jest niczym innym tylko „zagrywką negocjacyjną” mającą skłonić Iran do zwrotu w jego polityce zagranicznej i podpisania porozumień wiedeńskich. Tak więc teraz mamy równowagę na tym obszarze gdzie szyici i sunnici szachują się wzajemnie. Przy okazji okazało się jak łatwo można zagrozić Unii Europejskiej i jak tanim kosztem. Nie zapominajmy że Turcja, to sojusznik USA i można powiedzieć obecnie wróg Europy. USA stoją z boku i zacierają ręce czekając na podpisanie przez osłabioną EU traktatu TTiP, który obecnie „sam się negocjuje”. Same plusy.

 8. Witam. wydaje mi się ze wiele osob nie docenia islamskich terrorystów. To nie są tylko fanatycy religijni. Koncepcja USA się zmieniła, bo jak pisałem Amerykanom zaczeły doskierac pustki w kasie.

 9. Panie batavus czy pan slyszal cokolwiek o FED? Jak nie to niech pan przeczyta tutaj. FED to federalna rezerwa majaca cudowne maszyny do druku papieru o nazwie dolar. Wszystkie stoja w kraju o ktorym pan pisze ze ma pustki w kasie. A teraz proste pytanie na logike dla 4-klasisty. Czy maja piec do pieczenia chleba i ziarno mozna umrzec z glodu bo zabraknie chleba?

 10. @Logik (czyli marco): drukowanie to przeszłość, teraz dopisuje się zera. Ciekawe jednak kto powołał FED do życia… pewnie wolny rynek i kapitalizm, prawda? 😀 Otóż nie, powstał na mocy ustawy podpisanej przez prezydenta – zatem za FED i to co robi, odpowiedzialny jest Rząd a nie „wolny rynek” czy „kapitalizm”.
  Tylko teraz nagle mnie olśniło… po co ja Ci to piszę skoro Tobie się płyta zacięła?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here