9 sierpnia 2010 roku przeciwnicy krzyża pod Pałacem Namiestnikowskim zorganizowali manifestację, która – przynajmniej z przekazów telewizyjnych – wyglądała na zgromadzenie „bez ładu i składu”. W jednym z okien kamienicy na Krakowskim Przedmieściu „błogosławił” zgromadzonych jakiś pajac przebrany za biskupa (panowie z TVN 24 w „Szkle kontaktowym” osiągnęli szczyt dowcipu nazywając tego pana „chyba kucharzem”, „bo czapka taka podobna”), w tłumie ktoś trzymał transparent z hasłem „Precz Krzyżacy”… Tłum krzyczał „Alleluja…”, „Krzyż do kościoła” itp… Nie brakowało przy tym alkoholu i pewnie innych używek, bo i zwolennicy legalizacji marihuany nagle się objawili.


Totalne pomieszanie z poplątaniem, brak punktu odniesienia, zagubienie, głupota, prymityw wreszcie…
Zapraszamy do obejrzenia krótkiego filmu, nakręconego 10 sierpnia 2010 roku o godzinie 02.00, czyli (teoretycznie) już po zakończeniu „happeningu” (tak to puste w wymowie zgromadzenie nazwali jego organizatorzy) przez naszego reportera Pawła Tobołę-Pertkiewicza. Ten krótki film pokazuje poniekąd stan ducha i umysłów, a jednocześnie bezsilność pokolenia wychowanego przez guru Adama Michnika i jemu podobnych, wobec ludzi, dla których istnieje coś więcej niż butelka piwa.

Otwieramy tym samym profil filmowy Prokapitalizm.pl na YouTube i zapraszamy do jego współredagowania.
PSz
Obróbka i montaż: ISz

4 KOMENTARZE

  1. Zatrzymanych pod wpływem alkoholu zostało 6 osób !!! Na 5 tys manifestujących. Więc niech Autor bzdur nie pisze. Może ci młodzi ludzie mają już dość bzdur o Jezusikach, krzyżykach i samopylnych Maryjach ???

  2. chamstwa było tyle, że w życiu nie widziałem, na pewno większość ochrzczeni, po komunii, bierzmowaniu, załamać się można, że toto mieszka w Polsce.
    Podziękujmy HGW za otwarcie oczu i pokazanie pokolenia TVN-u, Owsiaka, GW…
    Brońmy Polski i Krzyża, bo cyt „Wolność Krzyżami się mierzy”.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here