Foto.: Prokapitalizm.pl

Portal Prokapitalizm.pl otrzymał odpowiedź od Pana posła Antoniego Macierewicza w związku z wystosowanym przez nas do niego apelem o zaskarżenie Traktatu Lizbońskiego do Trybunału Konstytucyjnego. Publikujemy tę odpowiedź w całości.

Warszawa, dn. 30 września 2009r.

Biuro poselskie
Antoniego Macierewicza
ul. Hoża 62/1
00-682 Warszawa
tel/fax 022-622-47-80
Szanowni Państwo,
Dziękuję najmocniej za żywy odzew na moją zapowiedź, iż będę wnosił o wystąpienie do Trybunału Konstytucyjnego o sprawdzenie zgodności z Konstytucją RP traktatu z Lizbony. Traktuję to jako poparcie dla mnie, a przede wszystkim dla Polski.  Wniosek ten jest już gotowy, jego skuteczne złożenie w Trybunale Konstytucyjnym wymaga jednak podpisu 50 posłów (Konstytucja RP, art. 191, ust. 1, pkt. 1). Niestety do tej pory nie udało się zebrać niezbędnej liczby podpisów. Nie wątpię jednak, że tak się stanie i to bez względu na losy referendum w Irlandii.
Z tonu, niektórych listów zamieszczonych na portalu Trybunalscy.pl można by wnioskować, iż sądzą Państwo, że zaskarżenie Traktatu zależy wyłącznie ode mnie. Niestety tak nie jest. Dlatego byłbym zobowiązany tym wszystkim, którym naprawdę leży na sercu dobro Polski, by zwrócili się z apelem w tej sprawie do innych Posłów, których stanowisko nie jest jeszcze jasne. Wydaje się też, że warto wystąpić z takim wnioskiem do Przewodniczącego Rady Miasta w Piotrkowie Trybunalskim Pana Pawła Szcześniaka zgodnie z regulacją art. 191, ust. 1, pkt. 3 Konstytucji RP.
P.S. W roku 2004 byłem przedstawicielem wnioskodawców prezentującym przed Trybunałem Konstytucyjnym stanowisko, iż Traktat akcesyjny jest niezgodny z Konstytucją RP. Trybunał wniosek oddalił, ale potwierdził równocześnie, że Konstytucja RP jest najwyższym prawem Rzeczpospolitej Polskiej; nadrzędnym wobec wszystkich innych uregulowań. W tamtym czasie niezbędne podpisy pod wnioskiem zbierałem przez miesiąc z pomocą trójki kolegów Posłów z koła RKN. Mam nadzieję, że dzięki Państwa pomocy obecnie ten czas nie będzie dłuższy.
Z poważaniem
Antoni Macierewicz
Poseł na Sejm RP
okręg nr 10
Piotrków Trybunalski

Od redakcji: Bardzo dziękujemy  tym wszystkim, którzy – wbrew różnym malkontentom – wsparli nasz apel do Pana posła Antoniego Macierewicza, a Panu posłowi dziękujemy za odpowiedź i za to, że nie pozostał on głuchy na nasz głos. Odpowiedź Pana posła uświadamia nam, że walka jest o wiele trudniejsza niż mogło się to nam początkowo wydawać. Cóż, pozostaje nam wspieranie starań Pana posła Macierewicza oraz dalsze bombardowanie tych parlamentarzystów, którzy – przynajmniej – deklarowali, że są przeciwni Traktatowi Lizbońskiemu. Panie i Panowie posłowie: Mularczyk, Giżyński, Górski, Dziedziczak, Sobecka, Kruk, Rokita, Kowalski… Wesprzyjcie posła Macierewicza! Namawiajcie innych swoich kolegów i koleżanki, by nie bali się złożyć podpisu pod wnioskiem do TK. Każda możliwość opóźnienia wejścia w życie Traktatu Lizbońskiego to szansa na to, że nie wejdzie on w życie w ogóle… Drodzy Czytelnicy Prokapitalizm.pl, nie ustawajcie w próbach oddziaływania na parlamentarzystów ze swoich okręgów wyborczych. Jak widać, nie jest łatwo, ale też nie wszystko jeszcze jest przesądzone!

162 KOMENTARZE

 1. Jedna uwaga, którą Redakcja znajdzie w swym mejlu, który wysłałem również do p. Macierewicza – nie portal „trybunalscy.p” tylko „prokapitalizm.pl”, z którego wysłałem tekst.

 2. Dziękuję Panu Posłowi za reakcję i odpowiedź. Czy jest możliwość umieszczenia na stronie „emejlów” do posłów i biur poselskich posłanek i posłów oraz pań i panów senatorów, którzy głosowali przeciw lub wstrzymali sie od głosu przy „traktatowych” głosowaniach, aby przysyłać im wezwania wyborców do zareagowania na zaskarżenie „traktatu lesbijskiego” do Trybunału Konstytucyjnego.

 3. Cieszę się, że wbrew opinii malkontentów nasza akcja pomaga, a nie szkodzi sprawie!
  Zgodnie z tym co nam przekazał na Pikniku UPR -u Pan Prof. Jerzy Robert Nowak, nawet Pan Poseł Jarosław Kaczyński miał zamiar głosować przeciw ratyfikacji TL!
  Odwiedli Go wówczas od tego zamiaru panowie: Bielan z Kamińskim, ponieważ czasu mamy niewiele, skupmy się na tych, którzy podejmują decyzje! Apel kierujmy więc przede wszystkim do Panów Lecha i Jarosława Kaczyńskich!

 4. Czyli odpowiednio zredagowane listy powinny być kierowane do Prezydenta Polski, do Jego Kancelarii. Czy ktoś zna emajl do Kancelarii Prezydenta? Dobrze byłoby, żeby przy niezdecydowaniu Prezydenta poprzeć wątpliwości co do prawnych podstaw podpisania Traktatu Lisbońskiego w związku ze zgodnością do Konstytucji Polski.

 5. Bardzo się cieszę, że odpowiada, lecz pytanie brzmi czy robi coś w tym kierunku, aby zaskarżenie Traktatu L(e)izbońskiego trafiło do Polskiego Trybunału Konstytucyjnego lub do Prezydenta Polski, aby skierował Traktat do Trybunału? Słowa, słowami, chęci chęciami liczy się rzeczywiste działanie i skutek.

 6. Oto lista posłów, którzy głosowali przeciw Traktatowi. 1. Abramowicz Adam
  2. Babalski Zbigniew
  3. Babinetz Piotr
  4. Bąk Dariusz
  5. Bętkowski Andrzej
  6. Błądek Antoni
  7. Bogucki Jacek
  8. Bury Jan s. Antoniego
  9. Chłopek Aleksander
  10. Cybulski Piotr
  11. Dera Andrzej Mikołaj
  12. Dolata Zbigniew
  13. Drab Marzenna
  14. Girzyński Zbigniew
  15. Golba Mieczysław
  16. Gołojuch Kazimierz
  17. Górski Artur
  18. Grabicka Krystyna
  19. Jagiełło Jarosław
  20. Janczyk Wiesław
  21. Jurgiel Krzysztof
  22. Karasiewicz Lucjan
  23. Kowalczyk Henryk
  24. Kowalski Bogusław
  25. Kozak Zbigniew
  26. Latos Tomasz
  27. Libicki Jan Filip
  28. Lipiec Krzysztof
  29. Łatas Marek
  30. Macierewicz Antoni
  31. Malik Ewa
  32. Masłowska Gabriela
  33. Masłowska Mirosława
  34. Michałkiewicz Krzysztof
  35. Moskal Kazimierz
  36. Ożóg Stanisław
  37. Pięta Stanisław
  38. Polak Piotr
  39. Religa Jan
  40. Rębek Jerzy
  41. Rojek Józef
  42. Rusiecki Jarosław
  43. Siarka Edward
  44. Sikora Anna
  45. Sobecka Anna
  46. Sońta Krzysztof
  47. Sośnierz Andrzej
  48. Stanke Piotr
  49. Szyszko Jan
  50. Telus Robert
  51. Walkowiak Andrzej
  52. Zając Stanisław
  53. Zawiślak Sławomir
  54. Zuba Maria
  55. Żaczek Jarosław
  Dodać trzeba jeszcze posła Mularczyka, który niedawno przyznał, że żałuję, iż głosował za traktatem.
  Adresy mailowe do tych posłów znaleźć można na http://www.sejm.gov.pl/poslowie/kluby/pos_pis.htm.
  Mail do Klubu PiS to kp-pis@kluby.sejm.pl
  —————-
  A tak na marginesie to zastanawiam się, dlaczego akurat teraz PiS wywlókł sprawę Chlebowskiego? Czy aby nie po to, by odwrócic uwagę od złożenia przez Pana Prezydenta podpisu pod traktatem? Wszyscy będą pastwić się nad PO, a p. Kaczyński postawi parafkę, która zlikwiduje niepodległość Polski…

 7. Przed chwilą otrzymałem informację od znajomego, który poinformował mnie, że o wniosku posła Macierewicza do Trybunału rozmawiał z posłem PiS-u z Radomska, p. Krzysztofem Maciejewskim. Pan poseł Maciejewski miał stwierdzić, że nic nie wie o takim wniosku, a chętnie by się pod nim podpisał. To wszystko zaczyna być trochę dziwne… Czyżby posłowie PiS, którym zależy na Polsce w ogóle się ze sobą nie komunikują w tak ważnych sprawach?

 8. Nikt nic nie zawnioskuje. Bez zgody szefa wszsytkich szefów Kaczora Wilekiego II – nic się nie stanie 🙂

 9. Panie Pawle proszę spytać Pana mgr farm. PK co napisał Pan Stanisław do tech.gazow. MD! Coś mi się zdaje, że robią nas delikatnie pisząc w bolo.

 10. Aha, załączam adresy e-mail do kilkudziesięciu posłów PiS. Jesli ktos chce wysłać do nich podobny apel niech te adresy skopiuje…
  Zbigniew.Girzynski@sejm.pl; Jan.Dziedziczak@sejm.pl; Tomasz.Dudzinski@sejm.pl; Artur.Gorski@sejm.pl; Przemyslaw.Gosiewski@sejm.pl; Iwona.Arent@sejm.pl; Joachim.Brudzinski@sejm.pl; Arkadiusz.Czartoryski@sejm.pl; Andrzej.Dera@sejm.pl; Tomasz.Gorski@sejm.pl; Kazimierz.Gwiazdowski@sejm.pl; Jaroslaw.Jagiello@sejm.pl; Elzbieta.Jakubiak@sejm.pl; Krzysztof.Jurgiel@sejm.pl; Jaroslaw.Kaczynski@sejm.pl; Mariusz.Kaminski@sejm.pl; Lech.Kolakowski@sejm.pl; Henryk.Kowalczyk@sejm.pl; Zbigniew.Kozak@sejm.pl; Boguslaw.Kowalski@sejm.pl; Maks.Kraczkowski@sejm.pl; Krzysztof.Lipiec@sejm.pl; Adam.Lipinski@sejm.pl; Ewa.Malik@sejm.pl; Gabriela.Maslowska@sejm.pl; Krzysztof.Michalkiewicz@sejm.pl; Arkadiusz.Mularczyk@sejm.pl; Aleksandra.Natalli-Swiat@sejm.pl; Zbyslaw.Owczarski@sejm.pl; Anna.Paluch@sejm.pl; Stanislaw.Pieta@sejm.pl; Marek.Polak@sejm.pl; Pawel.Poncyljusz@sejm.pl; Krzysztof.Popiolek@sejm.pl; Jozef.Rojek@sejm.pl; Nelli.Rokita-Arnold@sejm.pl; Anna.Sikora@sejm.pl; Anna.Sobecka@sejm.pl; Andrzej.Sosnierz@sejm.pl; Lech.Sprawka@sejm.pl; Jaroslaw.Stawiarski@sejm.pl; Stefan.Strzalkowski@sejm.pl; Marek.Suski@sejm.pl; Wojciech.Szarama@sejm.pl; Jolanta.Szczypinska@sejm.pl; Stanislaw.Szwed@sejm.pl; Jan.Szyszko@sejm.pl; Krzysztof.Tchorzewski@sejm.pl; Robert.Telus@sejm.pl; Zbigniew.Wassermann@sejm.pl; Tadeusz.Wozniak@sejm.pl; Waldemar.Wrona@sejm.pl; Anna.Zalewska@sejm.pl; Wojciech.Szczesny.Zarzycki@sejm.pl; Maria.Zuba@sejm.pl; Krzysztof.Maciejewski@sejm.pl; Wojciech.Zukowski@sejm.pl; Jan.Oldakowski@sejm.pl

 11. Wysłałem apel do posłów PiS z prośbą o poparcie wniosku posła Macierewicza o zbadanie zgodności tl z konstytucją RP. Oto treść:
  „Piotrków Tryb. 01.10.2009r
  Szanowne Panie Posłanki i Panowie Posłowie
  Z informacji uzyskanych przeze mnie w dniu 30 września 2009 roku od Pana Posła Antoniego Macierewicza wynika, iż ma on przygotowany wniosek do Trybunału Konstytucyjnego o zbadanie zgodności traktatu lizbońskiego z konstytucją Rzeczypospolitej Polskiej . Poseł Macierewicz zaznacza jednocześnie, że ma problemy ze zgromadzeniem poparcia minimum 50 posłów, którzy byliby gotowi podpisać się pod tym wnioskiem, tak by mógł on być do Trybunału złożony (art.191, ust.1, pkt.1 Konstytucji RP). Jako przedstawiciele Narodu Polskiego, wybrani przez ten Naród, ślubowaliście stanie na straży niepodległości Ojczyzny i tej niepodległości do końca powinniście bronić.
  Dlatego uprzejmie proszę Panie Posłanki i Panów Posłów o poparcie wniosku Pana Posła Antoniego Macierewicza.
  Z poważaniem
  Paweł Sztąberek
  Redaktor portalu http://www.prokapitalizm.pl
  Więcej informacji:
  Apel do Posła Antoniego Macierewicza w sprawie traktatu lizbońskiego
  http://www.prokapitalizm.pl/apel-do-posla-antoniego-macierewicza
  Poseł Antoni Macierewicz odpowiada na nasz apel!
  http://www.prokapitalizm.pl/posel-antoni-macierewicz-odpowiada-na-nasz-apel
  ———————-
  Jesli robią nas w „bolo” to wczesniej czy później to wyjdzie. Tzn. podpis pana prezydenta będzie tego najlepszym potwierdzeniem
  P.

 12. Naliczyłem 56 adresów elektronicznych. Do wniesienie do TK jest potrzeba min.50 posłów lub min30 senatorów. Więc nie powinno być problemu ???? UWAŻAM, że tego rodzaju wnioski powinno kierować się do Prezydenta Polski Lecha Kaczyńskiego, z uwagi na to, że jest równiez wybrańcem Narodu na Głowę Państwa i najwazniejszego urzędnika, by nie napisac na KRÓLA. Przecież Pan Lech Kaczyński również może skierować zaskarżenie TL do TK. Zwłaszcza, że deklaruje się jako patriota i obrońca suwerenności Polski. Będzie jego zasługą, że jego podpisu pod tym rozbiorowym traktatem nie będzie, na jego miejscu zwlekałbym tak, aby ktoś inny podpisał ten haniebny układ. I wydaje mi się, że tego rodzaju argumentacja jest do przyjęcia przez Pana Lecha Kaczyńskiego Prezydenta Rzeczpospolitej Polski !!!!

 13. Swoje wnioski powinny kierować również władze samorządowe! Proponuję wysyłać do lokalnych władz coś na wzór:
  Piotrków Tryb. 01.10.2009r
  Szanowny Przewodniczący Rady
  Miasta Piotrkowa Trybunalskiego Paweł Szcześniak!
  Uprzejmie prosimy o poparcie wniosku Pana Posła Antoniego Macierewicza o wystąpienie do Trybunału Konstytucyjnego w celu sprawdzenia zgodności traktatu z Lizbony z Konstytucją RP.
  Może Pan to uczynić poprzez wysłanie własnego (samorządowego) wniosku, dotyczącego tej samej sprawy.
  Podstawa prawna:regulacja art.191, ust.1, pkt.3 Konstytucji RP
  Z poważaniem
  Trybunalscy.pl
  Powiązane:
  Szanowni Państwo
  Kiedy zaskarżą Traktat Lizboński?
  Apel do Posła Antoniego Macierewicza
  Na co Pan czeka, Panie pośle Macierewicz?

 14. Władze Samorządowe mają to w nosie. Dla nich się liczy czy uda sie skutecznie wyżebrać tzw. dotację z UE. I jest dla Władz Samorządowych UE ręką która DAJE na rożne WAŻNE lokalne wydatki. I nie będą gryźć RENKI, która jest dobra i hojna w DAWANIU jałmużny. Po prostu nie narażą się władzą partyjnym i medialnym, które namaszczaja na kolejne kadencje na stołki. Bunt przeciw UE takiego namaszczenia pozbawia na wiela kadencji. NIENARAŻĄ własngo garnka dla jakiś mrzonek w rodzaju Suwerenności Polski czy Niepodległości Ojczyzny.

 15. Należy naciskać Lecha Kaczyńskiego jako Prezydenta Rzeczpopspolitej do podjęcia zdecydowanych kroków w zaskarżeniu TrakLesb do TrybKonst. W dzień po ogłoszeniu oficjalnych wyników (tak w ogóle to kto liczy głosy w Irlandii – bo jak mówił wielki działacz socjalistyczny tow.Stalin: nie ważne kto i jak głosuje, ważne kto glosy liczy)Prezydent Kaczyński, powinien w oficjalnym orędzi do narodu ogłosić skierowanie TraktLesb do Tryb.Konst. jak zaskarżenie jego zgodności z najważniejszym aktem prawnym Polski. Następnie po ogloszeniu wyroku TK, korzystnego oczywiście dla TL powinien wystąpić jako inicjatywa ustawodawcza o REFERENDUM w sprawie przekazania suwerenności Polski obcym siłą, jakim będzie UE. I dopiero podpisać TL. Do tego czasu skończy mu się kadencja i nie będzie firmował kolejnego rozbioru własnego kraju rodowym nazwiskiem, a uważa się za patriotę, więc….powinno z tej sytuacji trudnej i nie politycznej to wyjście uradować Go.

 16. właśnie przed 15 minutami przeczytałem na KONSERWATYZM.PL, że jakiś minister Pana Prezydenta niejaki Wypych Paweł zapowiedział, że jeżeli Irlandia w referendum zatwierdzi TraLes. to Prezydent w połowie przyszłego tygodnia podpisze w imieniu Polski rozbiorowy traktat hańby. Prowokacja czy ….?

 17. Uważam w związku z powyższym, że należy uświadomić Panu Prezydentowi, że będzie jego podpis aktem zdrady, hańby i rozbioru Polski. On chyba nie zdaje sobie sprawy czym jest ten dokument. Czy go ktoś przetłumaczył i przeczytał w Kancelarii Prezydenta i w innych biurach premierów, ministrów, posłów i senatorów.

 18. Czechy zaskarżyły traktat lesbi.. , znaczy lizboński do swojego Trybunały Konstytucjonego:
  rp.pl/artykul/36,370441_Traktat_Lizbonski_zaskarzony_w_Trybunale_Konstytucyjnym.html

 19. Tak zaskarżyły i o ile wiem zrobiły to już dawno i wyrok czeskiego TK był na tak. Lecz może się mylę. Wiek i pamięć nie ta.

 20. Oto odpowiedź jednego z posłów PiS, Bogusława Kowalskiego, do którego wysłany był apel o poparcie wniosku posła Macierewicza do TK:
  “Szanowny Panie!
  Pan Poseł A. Macierewicz nie zwracał się jeszcze do mnie z tą sprawą. Pański list jest pierwszą informacją, że taki wniosek jest przygotowany. Oczywiście jak najchętniej i jak najszybciej go podpiszę. Na najbliższym posiedzeniu
  sejmu w przyszłym tygodniu sam zapytam o to Posła Maciarewicza.
  Pozdrawiam
  Bogusław Kowalski”
  Robi się coraz dziwniej… Nie ustawajmy w naciskach. Może to własnie my mamy powodować, że zamiast od posła Macierewicza, inni posłowie dowiedzą się o wniosku od nas!!!

 21. Właśnie wysłałem list do Pani Senator Doroty Arciszewskiej-Mielewczyk, na adres: dorota@arciszewska.pl
  Piotrków Tryb. dn.4.10.2009r
  Szanowna Pani Senator!
  Serdecznie Pani dziękuję za to co robi Pani dla Polski!
  We wczorajszej audycji Radia Maryja powiedziała Pani Senator,
  że ludzie „na samym dole” muszą inicjować działania propolskie,
  po to, by swoją niezłomną postawą zainspirować polską klasę polityczną!
  Otóż w Piotrkowie Trybunalskim redaktorzy portalu Prokapitalizm.pl
  rozpoczęli akcję wsparcia Pana Posła Antoniego Macierewicza
  w Jego decyzji o zaskarżeniu traktatu z Lizbony do Trybunału
  Konstytucyjnego R.P.! Do akcji tej przyłączyło się wielu internautów,
  w tym m.in.ja! Więcej szczegółów na ten temat w załączniku (list do Pana
  Senatora Piotra Ł.J. Andrzejewskiego).
  Uprzejmie proszę Panią Senator o namówienie Szanownych Koleżanek i Kolegów
  z Obu Izb Parlamentu R.P. o złożenie swoich podpisów pod wnioskiem do T.K.
  przygotowanym przez Pana Posła Antoniego Macierewicza!
  Sprawa jest bardzo pilna!
  Z poważaniem!
  Piotr Korzeniowski
  Załącznik
  Szanowny Panie Senatorze!
  Serdecznie Panu dziękuję za ratowanie niepodległości Polski
  i uprzejmie proszę o skontaktowanie się w pilnej sprawie
  http://trybunalscy.pl/node/1586
  z Panem Posłem Antonim Macierewiczem
  Sprawa jest bardzo ważna (załącznik)!
  Z poważaniem
  Piotr Korzeniowski
  Załącznik: List do Trybunalskich.pl
  Warszawa, dn. 30 września 2009r.
  Biuro poselskie
  Antoniego Macierewicza
  ul. Hoża 62/1
  00-682 Warszawa
  tel/fax 022-622-47-80
  Szanowni Państwo,
  Dziękuję najmocniej za żywy odzew na moją zapowiedź, iż będę wnosił o
  wystąpienie do Trybunału Konstytucyjnego o sprawdzenie zgodności z
  Konstytucją RP traktatu z Lizbony. Traktuję to jako poparcie dla mnie, a
  przede wszystkim dla Polski. Wniosek ten jest już gotowy, jego skuteczne
  złożenie w Trybunale Konstytucyjnym wymaga jednak podpisu 50 posłów
  (Konstytucja RP, art. 191, ust. 1, pkt. 1). Niestety do tej pory nie udało
  się zebrać niezbędnej liczby podpisów. Nie wątpię jednak, że tak się
  stanie i to bez względu na losy referendum w Irlandii.
  Z tonu, niektórych listów zamieszczonych na portalu Trybunalscy.pl można
  by wnioskować, iż sądzą Państwo, że zaskarżenie Traktatu zależy wyłącznie
  ode mnie. Niestety tak nie jest. Dlatego byłbym zobowiązany tym wszystkim,
  którym naprawdę leży na sercu dobro Polski, by zwrócili się z apelem w tej
  sprawie do innych Posłów, których stanowisko nie jest jeszcze jasne.
  Wydaje się też, że warto wystąpić z takim wnioskiem do Przewodniczącego
  Rady Miasta w Piotrkowie Trybunalskim Pana Pawła Szcześniaka zgodnie z
  regulacją art. 191, ust. 1, pkt. 3 Konstytucji RP.
  P.S. W roku 2004 byłem przedstawicielem wnioskodawców prezentującym przed
  Trybunałem Konstytucyjnym stanowisko, iż Traktat akcesyjny jest niezgodny
  z Konstytucją RP. Trybunał wniosek oddalił, ale potwierdził równocześnie,
  że Konstytucja RP jest najwyższym prawem Rzeczpospolitej Polskiej;
  nadrzędnym wobec wszystkich innych uregulowań. W tamtym czasie niezbędne
  podpisy pod wnioskiem zbierałem przez miesiąc z pomocą trójki kolegów
  Posłów z koła RKN. Mam nadzieję, że dzięki Państwa pomocy obecnie ten czas
  nie będzie dłuższy.
  Z poważaniem
  Antoni Macierewicz
  Poseł na Sejm RP
  okręg nr 10
  Piotrków Trybunalski

 22. Jak jest reakcja polityków jeszcze mających resztke sumienia i przywiązania do Polskiego Narodu i Państwa? Wydaje mi się, że psujemy sobie nerwy i mamy złudzenia i płonną nadzieję na zatrzymanie sztańskiego walca histori.

 23. Afera Hazardowa została wywołana głównie dla odwrócenia uwagi od utraty suwerenności Polski poprzez podpisanie TL przez Prezydenta Polski Pana Lecha Kaczyńskiego.

 24. E-poczta zawodzi, albo posłowie nie zaglądają do swoich skrzynek pocztowych! Nie wierzę, żeby Pan Poseł Robert Telus nie zareagował na nasze wołanie! Może mamy nieaktualne adresy posłów? Musimy zmodyfikować naszą akcję! Rozpocznijmy wysyłanie SMS-ów do parlamentarzystów!

 25. Panie Pawle proszę spytać Pana mgr farm. PK co napisał Pan Stanisław do tech.gazow. MD! Coś mi się zdaje, że robią nas delikatnie pisząc w bolo.

 26. Atakowanie naszych przedstawicieli w radach gminnych, o złożenie przez nich skarg na dokument z Lizbony, też może przynieść zwycięstwo! Jeżeli TK zostanie zasypany donosami na traktat reformujący Eurosojuz, to Pan Prezydent Kaczyński będzie musiał się powstrzymać od likwidacji RP!
  Warto naśladować tę akcję:
  http://www.trybunalscy.pl/node/1586
  http://www.trybunalscy.pl/node/1604
  Przynajmniej nagłośnimy problem!

 27. Paulina, Paulina!???HMMMY???! to psudo jest mi znane pod inną płcią.

 28. Odpowiedział na apel”prokapitalizm.pl” i co dalej, zebrał to minimum 50 podpisów wśród posłów i minimum 30 podpisów senatorów p. Antoni Macierewicz? Złożył wniosek zaskarżający traktLesb. do TrybKonstyt. czy nie złożył? A jak nie złożył to dlaczego? Jarosław Kaczyński nie pozwala? Zawsze wiedziałem, że ludzie z imieniem Jarosław to przewrotne są i nie słowne. Kiedy to nastąpi i czy będzie medialnie nagłaśniane, przynajmniej w Radio Maryja i TV-Trwam? Coś mi się zdasje, ba pewny jestem, że zapał nielicznej garstki ostatnich patriotów został skanalizowany i sabotowany. Przykre, lecz fakt jest dla faktu złym faktem.

 29. edność PiS za suwerenność Polski wg posła A. Macierewicza
  Podczas internetowej wymiany zdań w związku z artykułem p. Tomasza Migdałka „Zabrakło męstwa” (Korespondent.pl) na temat politycznego oblicza prezydenta RP w kontekście ratyfikacji przez tegoż Traktatu Lizbońskiego, jeden z internautów zwrócił uwagę dyskutantow na wielce znamienną wypowiedź Antoniego Macierewicza. Jej adresatami byli zebrani w dniu 9.10.2009 członkowie klubów Gazety Polskiej (patrz:
  2/3 Poseł Antoni Macierewicz o aferze hazardowej
  3/3 Poseł Antoni Macierewicz o aferze hazardowej
  Głębsza analiza wspomnianego wystąpienia posła Macierewicza, uchodzącego wszak za przeciwnika Traktatu Lizbońskiego, zapowiadającego nawet rychłe wniesienie zaskarżenia tego traktatu do Trybunału Konstytucyjnego, zrodziła pilną potrzebę ustosunkowania się do tej właśnie wypowiedzi:
  Komentarz posła Macierewicza rzeczywiście jest godny uwagi, ale nie koniecznie w takim sensie, izby było to przekonujące, merytoryczne polityczno-prawne uzasadnienia dokonanej przez prezydenta ratyfikacji Traktatu Lizbońskiego.
  Jak wynika z wypowiedzi Macierewicza, likwidacja suwerenności Polski to bezpośrednia cena, jaką zapłacić ma narod za… utrzymanie jedności PiS. Tworzenie szerokiego ruchu wokól zdradzieckiej w najwyższym stopniu partii o nazwie PiS to raczej bardzo wątpliwej jakości pomysł polityczny samego Macierewicza, mający stwarzać iluzję budowy państwa IV Rzeczpospolitej jako państwa niepodległego (sic!), praworządnego (sic!), opartego na katolickiej nauce społecznej (sic!), powrót do tradycji polskiej (chyba Targowicy) i jakby szanującego podstawowe kierunki patriotyczne (sic!).
  W zamian za bliżej nieokreślone korzyści polityczne (synekury) dla wybranych ulubieńców PiS, ocalałe środowiska patriotyczne mają spełniać rolę spoiwa dla rozpadającego się PiS, a zarazem dostarczać tej skompromitowanej formacji politycznej moralno-etycznego alibi.
  Nie można wykluczyć, że to właśnie ów pomysł Macierewicza na rzekome ocalanie niepodległej Polski, a w rzeczywistości tylko i jedynie niepodległości PiS od woli jego wyborców, zaważył znacząco, jeśli nie przeważył, jako argument ZA ratyfikacją Traktatu Lizbońskiego.
  za: http://suwerennosc.blogspot.com

 30. środowiska narodowe i patriotyczne w PiS to listeczki figowe dla WIELKICH graczy politycznych. I do tego w tym samym czasie rozpierdolono U.P.R. Nie wierzę w zbiegi okoliczności. Demokracja demokracją, lecz ktoś tym bałaganem musi kierować i sterować.

 31. „Ojczyzno zdradzona” tu nie było przypadków. Wezwanie o zaskarżenie, szybkie(?)bez chwili zadumy podpisanie rozbiorowego traktatu lizbońskiego przez lecha kaczyńskiego i jednoczesna akcja rozwalenia UPR, jedynej, jednoznacznie, acz trzeba przyznać bardzo słabej i bez wpływu partii antyunioeuropejskiej. Dowodzi to z jakimi dobrze zorganizowanymi i wieloma siłami była toczona walka. Pytanie brzmi – czy jest toczona nadal i przez kogo i w jakim celu? Drugie pytanie brzmi – czy zmieni swój kształt walki, zasięg i formę oddziaływania?

 32. na stronie „trybunalscy.pl” jest informacja o dzisiejszym, 26.X.2009 spotakniu Pana Posła Antoniego Macierewicza z sympatykami, członkami i zwolennikami PiS. To jeszcze tacy są? Ciekawe co za bajki z mchu i paproci ma nam do powiedzenia Pan Poseł, szczególnie w sprawie podpisu pana kaczyńskiego lecha pod traktatem rozbiorowym z lizbony oraz na temat wniosku zaskarżającego wymieniony dokument do Trybunału Konstytyucyjnego. Jak w piosence: „parole, parole, parole…” Słowa i nic więcej. Wstyd, hańba, zdrada.

 33. I co dalej z walką o wstrzymanie przez zaskarżenie do Trybunału Konstytucyjnego z Traktatem Lesbijskim…hhhmmmchchmmpomyłka z Traktatem Lizbońskim

 34. Brak Polsce i Polakom człowieka na Urzędzie Prezydenta takiego jak Wacława Klausa, Prezydenta Czech. Walczy, broni, pilnuje podstaw bytu państwowego i narodowego swego narodu i kraju. U nas po 1989 nie ma i nie było tego rodzaju człowieka. Klaus pewnie polegnie, lecz po walce i wyszarpani jak najwięcej dla Czech i Czechów od Unii Europejskiej, a właściwie od Niemiec i Niemców. Nasi politycy nie są nawet warci razem wzięci buty mu lizać.

 35. Panu Posłowi Antoniemu Macierewiczowi na pamiątkę ze strony „konserwatyzm.pl” należy się wpis od Pana dr Mieczysława Ryby. Nic dodać nic ująć. Zdrada i hańba.

 36. Rotmistrzu cichociemny mgr ferm wolności Korzeniowski-Gaj żyjemy w czasach permanentnych oszustw, kłamstw, złodziejstwa, rabunku i mordów, zaprzeczania sobie i własnym zasadom, własnemu honorowi. Rozgrzesza -? nas jedno – TRZEBA PRZEŻYĆ AŻ DO ŚMIERCI. Czy tak ma być? Tracąc życie tutaj zyskujesz je w niebie? Czy tak jest, kwestia wiary i nadziei na życie wieczne przed Obliczem Boga. Czy naszym życiem zasługujemy? Co raz więcej pytań i wątpliwości. Zdradzeni, zagubieni, okłamywani, trudne wybory. Ja również uczestniczę w tym pogmatwanym świecie, co raz trudniej,co raz bardziej ciężko. Kocham ludzi, chce ich kochać, lec czy robię to przynajmniej minimalnie? Czy jestem w stanie wybaczać, czy jestem w stanie wielkie sprawy swoje poświęćić dla ich małych spraw. A które są wielkie a które są małe? Może ich sa wielkie a mnie się wydają małe i odwrotnie jednocześnie. W tym zapieprzonym zakręceniu jest kilka spraw w sumieobojętnych alkohol i substancje. Właśnie zaczynam je spożywać. Możę na dzień dadzą wytchnienie albo całkowicie rozwiążą rację bytu. Rotmistrzu cichociemny mgr ferm wolności Korzeniowski-Gaj pożegnaj wszystkich i każdego z osobna i razem wszystkich: jest Bóg, miłość, nadzieją i wiara i wszystko z nich co dobre wynika, w moim osobie.

 37. złe słuchu mnie dochodzą o jednej szklanicy i do tego czeskiego a nie możę byś słowackie, chorwackie i słoweńskie. Nie dobrze dzieje się w Państwie – ograniczenia są stawiane, standatry europejskie i proceduury przeprzydłe. Bardzo Żle.

 38. Na stronie trybunalscy.pl podano, że Pan Poseł Antoni Macierewicz zajął się śniegiem na ulicach i drogach miasta Piotrkowa Tryb. i powiatu piotrkowskiego, a na stronie epiotrkow.pl jest informacja, że Pan Poseł Antoni Macierewicz wie coś o przesępczości zorganizowanej w Radomsku, Tomaszowie Mazowieckim, Opocznie i innych miastach województwa łódzkiego. Czyżby przestał zajmować się utratą suwerenności Polski w wyniku podpisania Lizbońskiego traktatu przez Pana Prezydenta Pana Lecha Kaczyńskiego? Czy może pan Jarosław Kaczyński wytłumaczył mu aby zajął się ważnym sprawami jak śnieg w powiecie piotrkowskim i bandytyzm w województwie łódzkim niż takimi pierdołami jak niepodległość Państwa Polskiego. Przestać się śmiać czy zacząć płakać nad „maszymi” menrzamy i rzonamy stanu.

 39. Pan poseł zrobił to, co w danym momencie mógł zrobić (może mógł i więcej, nie wiem…) i teraz to Trybunał Konstytucyjny ma się wypowiedzieć. Pytanie tylko kiedy to zrobi? Ale czy p. poseł może tu jeszcze coś więcej? Wątpię…

 40. Dlatego zajmuje się śniegiem i jego usuwaniem i nie udokumentowane insynuacje szerzy o mafii w regionie łódzkim???? Ci posłowie to naprawdę nic nie mają do roboty!

 41. Osobiście wolałbym, aby zainteresowanie p. posła śniegiem szło w kierunku wyśmiewania ideologii globalnego ocieplenia, a nie tym, ile sopli spadło z dachu w PeTe w trakcie tegorocznej zimy. Ale cóż… Widać taka praca posła…

 42. Klamka zapadła – mamy Unię Ewropejską!!! Lecz co to? w RZECZPOSPOLITEJ z 3.III.2010 ukazały sie trzy teksty o potrzebie kontroli eurwpejskich polityków i urzędników wymyślających prawa i w pore tamujących ich złe pomysły. Ciekawe, że nie ma konsekwencji w tych tekstach, aby rozpędzić biurokratów i polityków UE w trzy wiatry. Jestem ciekaw jak te teksty red.ProKAPITALIZMU oraz czytelnicy skomentują?

 43. Artykuły w „Rzeczpospolitej” to: 'W obronie rozsądku i wolnego rynku w Unii’, 'Eurokratów trzeba kontrolować’, 'Unijne prawo pod kontrolą’, 'Komisja Europejska nie zawsze ma rację”. Autorzy boja się jednak iść kilka kroków dalej i nie wyciągają wniosków o konieczności likwidacji potwora – Unii Europejskiej. Brak rozsądku i myslenia czy odwagi?

 44. ,,Klamka zapadła – mamy Unię Ewropejską”
  Przypominam że UE mamy już od 1993 roku czyli od wejścia w zycie Traktatu z Maastricht. Nie rozumiem więc skąd ta egzaltacja?

 45. Na stronie „dobroni.pl” jest informacja, że w kwietniu odbędzie się dla uczczenia Katyńskiej Zbrodni Marsz Cieni w Warszawie od Muzeum Wojska Polskiego do Pomnika Pomordowanych na Wschodzie. Będzie to dopiero(?po 1989r. to chyba dopiero?) III tego rodzaju Marsz Cieni.

 46. Niejaki pan komorowski pełnący obowiązki Prezydenta Polski i jednocześnie Marszałek Sejmu zapowiedział podpisanie wszystkich ustaw i powołuje wszelkich możliwych szefów w Kancelarii Prezydenta. Mam nadzieję, że Pan Antoni Macierewicz nie zapomniał o skardze konstytucyjnej w sprawie traktatu lesbijskiego. Szczególnie ważne jest to w obecnej sytuacji. Należy mówić i pisać o tej skardze.

 47. Mam nadzieję, że Tragedia Smoleńska nie przesłoni i nie przykryje skargi do Trybunału KOnstytucyjnego w sprawie zgodności Konstytucji Polski(przyznajmy, że ułomnej!!) z 'traktatem lesbijskim’.

 48. Mam nadzieję, że Tragedia Smoleńska nie przesłoni i nie przykryje skargi do Trybunału Knstytucyjnego w sprawie zgodności Konstytucji Polski(przyznajmy, że ułomnej!!) z 'Traktatem Lizbońskim’. Mimo tragedi, a może właśnie dlatego Pan Poseł Antoni Macierewicz dopilnuje rozpatrzenia skargi. Myślę, że powinna strona prokapitalizm.pl ponownie rozpocząć naciskanie na senatorów i posłów w tej sprawie. Śmierć ważnych ludzi śmiercia i tragedią, lecz SUWERENNOŚC POLSKI i WOLNOŚĆ POLAKÓW jest W A Ż N I E J S Z A !!!!

 49. Mam nadzieję, że Tragedia Smoleńska nie przesłoni i nie przykryje skargi do Trybunału Knstytucyjnego w sprawie zgodności Konstytucji Polski(przyznajmy, że ułomnej!!) z 'Traktatem Lizbońskim’. Mimo tragedi, a może właśnie dlatego Pan Poseł Antoni Macierewicz dopilnuje rozpatrzenia skargi. Myślę, że powinna strona prokapitalizm.pl ponownie rozpocząć naciskanie na senatorów i posłów w tej sprawie. Śmierć ważnych ludzi śmiercią i tragedią, lecz SUWERENNOŚĆ POLSKI i WOLNOŚĆ POLAKÓW jest W A Ż N I E J S Z A !!!! Co raz bardziej przychylam się do spiskowej teorii historii i uważam, że Katastrofa Smoleńska nie była przypadkowa. To jest DRUGI GIBRALTAR i DRUGI KATYŃ, dwa w jednym. Rodacy, Polacy obudźcie się!!!!

 50. Żałoba trwa. A pan komorowski wraz z PO robią co chcą mimo przez samych z siebie ogłoszonej 7 dniowej Żałoby. A może chodziło o uzyskanie czasu na mianowania i dorwania się do archiwów WSI; byłej WSI? Naprawdę coś mi z tym wypadkiem capi na paluchy brudne od mokrej roboty.

 51. Czy Kaczyńscy powinni spoczywać na Wawelu w Krakowie? Moim zdaniem NIE! NIIEE! Jeszcze raz NIEEE! Z całym szacunkiem podpisał Traktat Lizboński, który pozbawia Polskę suwerenności, zresztą wszystkie państwa oprócz najsilniejszych – Niemiec, Francji i Wielkiej Brytani. Najlepiej jak pochowany zostanie z innymi prezydentami Polski w archikatedrze w Warszawie.

 52. Lech Kaczyński jako Prezydent Polski zrobił swoje i może odejść. Zrobił – podpisał Traktat Lizboński likwidujący Suwerenność Państwa Polskiego i może odejść – nie chciał odejść, chciał kandydować, więc specsłużby aby sprawę załatwić ostatecznie, załatwiły ją. Mam nadzieję, że sprawa po tych wydarzeniach w Trybunale Konstytucyjnym nabierze teraz innego wymiaru i naświetlenia i TK nie będzie się bał wydać rozsądnego i słusznego wyroku. Tylko trzeba naciskać ponownie posłów i senatorów oraz najważniejsze Pana Posła Antoniego Macierewicza, który sie tego podjął. MOże ktoś zapyta Pana Posła co dalej dzieje się z wnioskiem w TK? Kiedy zapadnie wyrok i rozstrzygnięcie konstytucyjne? Strono 'prokapitalistyczno.pl’ do dzieła!!!
  Smutek, przygnębienie, rozpacz w tym momencie muszą się cofnąć w naszych sercach i zacząć musi umysł. Trzeba się mobilizować.

 53. CZy któryś z posłów lub senatorów który podpisał skargę do TK zginął w tej Katastrofie? Jeżeli tak to na jego pamięć i ofiarę życia należy cisnąć parlamentarzystów aby jak najszybciej TK rozpatrzył skargę w sprawie TL.

 54. Alarm!!!! Po Żałobie Narodowej zacznie się kampania wyborcza i zapomniana zostanie sprawa zaskarżonego Traktatu Lizbońskiego w Trybunale Konstytucyjnym. Chyba, że któryś z pożądnych kandydatów na Prezydenta Polski podejmie Sprawę Suwerenności i będzie ona wiodącym wątkiem w jego kampani wyborczej. To również jest dobry sposób na zbicie kapitału politycznego. Alarm!!!!

 55. W Krakowie protestowali prawdopodobnie monarchiści albo prowokatorzy ze specsłużb. Traktat L(E)(i)zboński ogranicza naszą suwerenność czy nieogranicza? Jeżeli ogranicza to Pan Kaczyński Lech Prezydent Polski złamał Przysięgę i z tego choćby powodu nie powinien być pochowany w Wawelskiej Katedrze. Gdyby trgo Traktatu nie podpisał to za brak podpisu mógłby spocząć w Wawelskich Katakumbach.

 56. Mogę być przeciw pochówkowi na Wawelu, lecz nie będę zakłócał żałoby i protestował, wywoływał awantury przed pogrzebami. Ci co hałaśliwie protestują to są na jakimś żołdzie prowokatorzy. Co chcą osiągnąć i jakie cele mają do załatwienia?

 57. Śmierć, smutek i żałoba – ważne, bardzo ważne. Lecz Suwerenność Narodowa i Wolność Państwowa są jeszcze ważniejsze. Czy Pan Poseł Antoni Macierewicz podejmie jeszcze raz nasz apel? Co się dzieje ze skargą konstytucyjną w sprawie Traktatu Lizbońskiego?

 58. Polska potrzebuje króla. Nie byłoby problemów z wyborami w trakcie, których mieszkańcy kraju są skłócani i wrogo do siebie nastawiani oraz odpadłyby koszty wyborów. Jedynie koszt pogrzebu i koronacji; raz na 30 lat, a nie co czteroletnia czy co pięcioletnia kadencja olbrzymia i kosztowna kampania wyborcza. Król jednoczy naród wokół swej osoby.

 59. Czy inni posłowie mogliby wesprzeć posła Macierewicza oraz senatora Andrzejewskiego w tudzie ożywienia skargi na Traktat Lizboński w Trybunale Konstytucyjnym?

 60. Czy już wiadomo coś na temat obrad Trybunału Konstytucyjnego w sprawie skargi na Traktat Lizboński?

 61. Może nasze elity, szczególnie elity polityczne i prawne po tym wypadku wreszcie zaczną mysleć po polsku i narodowo oraz państwotwórczo?

 62. Jeżeli zawiodą w blokadzie utracenia suwerenności wynikające z Traktatu Lizbońskiego środki prawne i demokratyczne to jakie nam pozostają? …..????…..????

 63. Którzy posłowie zginęli 10.IV.2010 a popierali skargę do TK. na T.L.? Czy ktoś wie?

 64. CZy nowych posłów którzy wejdą na miejsce zabitych nie należy zaznajomic ze skargą do TK przeciw TL, aby i oni mogli poprzeć skargę?

 65. Na stronie „konserwatyzm.pl” bardzo ciekawy art pt. „Nie płakałem po…” autorstwa Konrada Rękasa. Zapomniał w nim napisać o podpisaniu TL przez Pana Prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego oraz skardze w tej sprawie do TK. Jedno jest pewne – mniej emocji nad tą tragedią i więcej rozumu. Czy katastrofa i tragedia smoleńska nie przykryja ważniejszych spraw dla Polski. A co jest najważniejsze? – Suwerenność Państwa i Narodu Polskiego.

 66. Po tragedii smoleńskiej dla Polski jest najważniejsze wystawić na prawej stronie sceny politycznej bardzo dobrego kandydata, który da gwarancje na minimalizowanie skutków podpisania Traktatu Lizbońskiego przez poprzednika i zagrodzi drogę dla kandydatów socjaldemoliberalnego i komuszego. Jednoczesnie autorytetem prezydenckiego urzędu wzmocni skargę w TK na TL. Czy na prawej sytonie jest taki?

 67. Centroprawicowi kandydaci mogący zmniejszyć straty pospisnego TL: Marek Jurek, Ludwik Dorn, Jarosław Kaczyński, Ujazdowski, Kluska, Gilowska, Ziobro kto jeszcze? Możecie zarzucać mi łamanie Żałoby Narodowej. I słusznie. Robię to celowo, aby centroprawe środowiska wytrącić z żałobnego upadku. Ważniejsze od żalu, smutku i przygnębienia jest SUWERENNOŚĆ NARODU i PAŃSTWA POLSKIEGO!!! Najwyższy czas na ratunek Ojczyzny prowadzonej do ewrounijnej niewoli. Obecne elity doprowadzą do powstania na obszarze naszego kraju niemiecko(pod płaszczykiem eurunijnego)-rosyjskiego kondominium. Czy tego chcemy?

 68. A może Pana Posła Antoniego Macierewicza na prezydenta Polski. Jest osobą medialnie rozpoznawalną i jednoznacznie patriotyczną. To samo pokolenie co Komorowski.

 69. Pan Poseł Antoni Macierewicz na Prezydenta Polski! Potrafi dyskutować z dziennikarzami. Ma poparcie Radia Maryja i TVTrwam. Ma długi staż plityczny i jako opozycja i jako minister i jako poseł tak koalicji rządzącej jak i opozycyjnej i zdaje się, że jest prawnikiem. Zna SpecSłuzby i był ich szefem. Pan Poseł Antoni Macierewicz na Prezydenta Polski!!!! Człowiek idealny na stanowisku najważniejszego urzędu w Polsce. Kto inny mógłby walczyć ze skutkiem zycięskim? Tylko Poseł Antoni Macierewicz pod warunkiem zgody Pana Posła i byłego premiera Jarosława Kaczyńskiego.

 70. Albo senator pan Zbigniew Romaszewski na Prezydenta Polski. Również jak AM otrzaskany w politycznych bojach i dla Polaków bardzo socjalistyczno-narodowy.

 71. Bijcie dzwony na alarm – Polska traci suwerenność! Potęgi tego świata, szczególnie partnerzy strategiczni – Rosja i Niemcy po pośmiertnym Koronowaniu Lecha i Marii Kaczyńskich ogłoszą jakąś formę wspólnego rządzenia nad Polską. Zacznie się koleiny zabór tym razem atłasowo miękki.

 72. Śmierć Bardzo Ważnych Osób jest wielką stratą, lecz jeszcze większą stratą jest utrata suwerenności. Czy „coś” z tym problemem nasi politycy i wybrańcy zrobią?

 73. Centroprawa strona wbrew pozorom ma kilku kandydatów: Kaczyński, Ziobro, Jurek, Dorn, Kluska, Gilowska, Romaszewski, Korwin-Mikke. Kto jeszcze? Czy są w stanie wystawić jednego kandydata i wzajemnie się poprzeć? Czy czekamy aż Niemcy i Rosja ustalą granicę między sobą na Wiśle? Czy czekamy aż rozwiedka i strategiczni partnerzy nas strawią?

 74. I jeszcze profesorowie Zdzisław krasnodębski i Jerzy Robert Nowak. Sporo tych kandytatur na Prezydenta. Najważniejsze jednak, aby był unioeurosceptyczny.

 75. Apele, prośby, błagania, pisanie i nawoływania do zjednoczenia prawicy i walki o narodową i państwową suwerenność nic nie skutkują. Te tłumy są bardziej dla pokazania się i z ciekawośći niż z patriotycznego ducha do ojczyzny. Tłum i jego łaska na pstrym koniu jedzie; odpowiednio sterowany przez media będące na usługach sił zła i ciemności dziś płacze nad Lechem Kaczyńskim jutro będzie się z tego nabijał. Przez 20 lat prawica nie zdołała się połączyć w jedną silną formację polityczną i zbudować wpływowe massmedium to w 2 tygodnie również nic nie zbuduje. Lecz póki życia póty nadzieja na zmiany na lepsze.

 76. Jesteśmy po pogrzebie koronacyjnym Pana Prezydenta Polskiej Rzeczpospolitej Lecha Aleksandra Kaczyńskiego i Jego małżonki Marii Keleny z Mackiewiczów Kaczyńskiej. Ciekawe tak nawiasem pisząc czy Pani Prezydentowa była z „tych: Mackiewiczów?

 77. Jesteśmy po pogrzebie koronacyjnym Pana Prezydenta Polskiej Rzeczpospolitej Lecha Aleksandra Kaczyńskiego i Jego małżonki Marii Heleny z Mackiewiczów Kaczyńskiej. Ciekawe tak nawiasem pisząc czy Pani Prezydentowa była z „tych” Mackiewiczów? Przepraszam za pomyłki, paluch niezgrabne nie trafiają w klawaiturę!

 78. Z około 100 zapowiadanych delegacji około 40 nie przybyło wymawiając się jakimis pylkiem wulkanicznym w powietrzu.

 79. Nie dotarli na pogrzeb Prezydenta Polski i Jego Małżonki paniczyk Barak Obama prezydent Ameryki, następca tronu Zjednoczonego Królestwa Karol Windsor, Prezydent Francy Mikołajek Sarkozy, kanclerzyna IV Rzeszy Niemieckiej Aniela Merkel, para królewska z premierem Hiszpani, premier Włoch Sylwek Berlusconi, specjalny wysłannik papieża Sodano, król Szwecji, ważni z NATO i Unii Jewropejskiej Józef Michal Baross i Duńczyk. Co to politycznie oznacza? Bo chcieć to móc. I nie wierzę w żadne pylaste wymówki. Zwykłe dyplomatyczne kłamstwa. Zwłaszcza, że prezydent Gruzji pan Sakaszwilli mógł i przybył, chociaż się spóźnił.

 80. Co z kandydatem na prezydenta Polski z prawej strony oraz skargą do TK na TL? W tej chwili nie ma ważniejszych sprawa.

 81. Ci z Europy mogli dorzeć pociągami lub samochodami, a ci z innych kontynentów mogli dotrzeć okrężną drogą do Europy i dojechać drogą lądową.

 82. Czy stroma „prokapitalizm.pl” ponowi Apel Niepodległościowy do Pana Posła Antoniego Macierewicza o skardze na TL do TK?

 83. Czy w zmi8enionej sytuacji politycznej w naszje Ojczyźnie Pan Poseł Antoni Macierewicz będzie wspólnie z innymi posłami i senatorami naciskać na TK w sprawie TL?

 84. CZy inni posłowie popierający skargę na TL do TK będą naciskać na dobry dla Polski wyrok Trybunału?

 85. CZy czytelnicy strony „prokapitalizm.pl” mają prawo i możlwość naciskać Trybunał Konstytucyjny w sprawie Traktatu Lizbońskiego? Jeżeli tak, to jak to zrobić? Czas idzie a nic w sprawie TL się nie dzieje.

 86. Co prawda nie jestem posłem, kóry zaskarżył traktat lizboński do TK ale wydaje mi się, że każdy najzwyklejszy śmiertelnik może zadać pytanie Panu Jankiewiczowi z biura Trybunału Konstytucyjnego RP. jankiewicz@trybunal.gov.pl ,
  prezydialny@trybunal.gov.pl ,
  Pan Jankiewicz sprawuje ogólny nadzór nad treścią stron Trybunału Konstytucyjnego.

 87. Pytam już ostatni raz, bez nadziei na odpowiedź – co ze skargą do Trybunału Konstytucyjnego na Traktat Lizboński?

 88. @masd – W sprawie zaskarżenia Traktatu Lizbońskiego do polskiego TK: na stronach TK sprawa nosi numer K 32/09. Kiedy będzie rozpatrywana – nie podano. Czy możliwe są jakieś naciski na przyspieszenie – nie wiem, portal takowymi nie dysponuje.
  Spośród ofiar katastrofy sygnatariuszem zaskarżenia TL do TK była senator Janina Fetlińska. Co ciekawe nie udało mi się nigdzie odszukać listy posłów – sygnatariuszy wniosku (było ich 63) i zestawić z listą ofiar prezydenckiego Tupolewa.
  Pozdrawiam

 89. Panie Michale Nawrocki! Portal może naciskać posłów, a ci molestować namolnie sędziów Trybunału K.

 90. Mam malusią nadzieję, że Suweren Państwa Polskiego – Naród Polski po smoleńskiej katastrofie ociupinke zmądrzał i będzie choć troszeczke odporny na manipulacje środków masowego rażenia kłamstwem i półprawdami.

 91. W każdym razie katastrofa jest piękna i kilka spraw rozwiązała ostatecznie.

 92. Nieliczne i słabe środowiska prawicy mają szanse na zjednoczenie. Pytanie brzmi – czy chcą zgody i wzmocnienia się i czy wzniosą się ponad wzajemne urazy i uprzedzenia?

 93. Panie Michale Nawrocki to strona 'prokapitalizm.pl’ jesienią ubiegłego roku zaczęła naciskać posłów o podpisanie skargi i wniesienia jej do TK na TL, więc nic nie stoi na przeszkodzie, aby zrobić to obecnie. Chyba, że uznamy za taką przeszkodę śmierć prezydenta i jego ministrów i doradców.

 94. I żeby nie było złego zrozumienia Prezydent Polski Pan Lech Kaczyński moim zdaniem nie powinien podpisywać TL, miał nie jednoznaczne zdanie na temat aborcji i popsuł ustawę lustracyjną.

 95. Czyli Prezydent Rzeczpospolitej Polskiej Pan Lech Kaczyńskie nie powinien był być pochowany na Wawelu, a już z Panią Prezydentową napewno nie.

 96. Na stronie 'konserwatyzm.pl’ p.Adam Wielomski umieścił ciekawy art „Polskie mitomanie romantyczne”. Będzie trudno zjednoczyć prawicę.

 97. Szczerze mówiąc nie wiem, czy posłowie mają możliwości wywierania jakichkolwiek nacisków na TK. A przynajmniej ci przeciwni traktatowi. Od razu podniosłoby się larum, że dybią na niezawisłość TK i łamią zasady trójpodziału władzy.
  Jednakże ma Pan rację, że sprawy nie wolno puścić luzem. Może dobrym pomysłem byłoby namawianie polityków do merytorycznego krytykowania TL i publikowania tych opinii? Pośrednio mogłoby to wpłynąć na werdykt TK no i społeczeństwo dowiedziałaby się wreszcie, dokąd ten sojuz zmierza. Bo samodzielnie rozszyfrować ten bełkot…

 98. masd co ty tak z tym Traktatem Lizbońskim walczysz? Nie widzisz, że już nikomu nie zależy na czymś tak abstrakcyjnym jak suwerenność państwa i wolność obywateli?

 99. Trzeba sobie to jasno napisać i powiedzieć żę wolnej Polski z suwerennymi decyzjami już nie ma. Mamy kondominium rosyjsko-polskie lub niemiecko-rosyjskie, nie wiem które gorsze i jeszcze nie sprecyzowane kto ma więcej do powiedzenia – Rosja czy Niemcy. Wszystko inne to wypadkowa rosyjsko – niemieckich ustaleń.

 100. Ciekawe czy sekretarz, asystent czy inny współpracownik pana posła Antoniego Macierewicza czytuje strony typu: „prokapitalizm.pl” albo „trybunalscy.pl” czy inne tego rodzaju strony w celu sprawdzenia co prosty lud myśli i czego od swego przedstawiciela oczekuje?

 101. Te przeglądanie różnych stron dotyczy nie tylko Posła Macierewicz lecz każdego posła, radnego i innych polityków.

 102. Asystent Pana Posła A. Macierewicza bardzo skrupulatnie śledzi co prosty lud pisze na stronie trybunalscy.pl

 103. Warto równocześnie ogłosić bojkot traktatu lizbońskiego .
  Rajmund Pollak

 104. Do wszystkich antyunijnie nastawionych 'prokapitalistów.pl’ !!!!Proszę obserwować i aktywnie uczestniczyć dziś tj.22.IV.2010 o godzinie po 18.oo w TVTrwam i Radio Maryja oraz po 21.30 w Radio Maryja w spotkaniu z panem posłem Antonim Macierewiczem w sprawie skargi antyunijnej i anty Traktatowi Lizbońskiemu do Trybunału Konstytucyjnego. Sprawa ważna! Mimo już straconej suwerenności walczmy dalej chociaż słowem i aktywnością. Następne pokolenia bedą walczyć krwią i szablą, a napewno metodami wojny biednych czyli partyzantką miejską zwaną również terroryzmem. Niestety!

 105. Czy ktoś oglądał lub słuchał oraz dodzwonił się do TVTrwam lub RAdia Maryja w czasie audycji z udziałem p.posła Antoniego Macierewicza.

 106. Może ktoś z kręgów ziołoleczniczych lub podobnych oglądał lub słuchał pana posła Macierewicza? Zdaje się, że nic o Traktacie Lizbońskim w kontekście katastrofy i Trybunału Konstytucyjnego nie było?

 107. Ogólny telewizyjny wydźwięk telewizyjny spotkania z p.Macierewiczem jest taki, że nie można wykluczyć zamachu i że polski rząd nie prowadzi w tym kierunku śledztwa oraz jest nieudolny przed katastrofa, do której pośrednio doprowadził i po katastrofie nie działając dla dobra niezależności śledztwa i dochodzenia do prawdy. Mamy DRUGI GIBRALTAR i DRUGI KATYŃ, dwa w jednym niczym szampon na włosy.

 108. Zamachu mogli dokonać nie koniecznie polscy konkurenci prezydenta Kaczyńskiego czy siły strategicznych partnerów – Rosja lub Niemcy, mogli zamachu dokonać terroryści. Tylko dlaczego się o tym nie chwalą co jest w ich zwyczaju? Pytań jest bardzo dużo, a uzyskując na nie odpowiedzi to pojawiają się nowe pytania z nich wynikające.

 109. Jedno jest pewne – Pan Prezydent Polskiej Rzeczpospolitej profesor Lech Kaczyński podpisał Traktat Lizboński i teraz należy ten układ podważyć tak jak zrobili to Niemcy oraz praktycznie wwszyscy wielcy eurpejczycy i jewropejczycy, którzy nie dotarli na pogrzeb Prezydenta Polski. Wykazali się lekceważeniem Państwa Polskiego, które przestało istnieć, to trzeba jasno pisać i mówić.

 110. Kaczyński Lech złamał przysięgę wierności suwerennej Polsce i obrony jej integralności.

 111. Wacław Klaus prezydent Czech skrytykował europejskich polityków, szczególnie z Unii Jewropejskiej za nie przybycie na pogrzeb pod śmiesznym pretekstem braku możliwości lotu, zapominając o kolejach, zresztą w większości krajów państwowych i samochodach.

 112. Szkoda, że POolska nie ma polityków tej miary co Pan Prezydent Czech Wacław Klaus.

 113. Powinien Lech Kaczyński spoczywać na Wawelu czy nie? Moim zdaniem za podpis pod Traktatem Lizbońskim oraz błędami w kontaktach z Białorusią i przede wszystkim Ukrainą NIE, NIE i jeszcze raz NIE. Lecz skoro decyzją władz kościelnych i rodziny spoczoł tam to tuż przed pogrzebem nie protestuję i również nie po pogrzebie. Po prostu teraz należy budować wokół osoby Lecha Kaczyńskiego mit tego co bardzo długo zwlekał z podpisem TL i mającego wiele zastrzeżeń do tego dokumentu, raczej pseudodokumentu.

 114. Lech Kaczyński postać tragiczna, wielce uhonorowana miejscem spoczynku doczesnych szczątków.

 115. Już kilka lat temu w jednym z wielu swych artykułów Pan Stanisław Michalkiewicz pisał, że Polsce wielcy jewropy przydzielili rolę „poświęcania się”. I od 10.IV.2010 Polska zaczęła tę rolę grać i poświęca się. Czy są gdzieś wypowiedzi Prezydenta Klausa na temat braku jewropejczyków na pogrzbie lecha kaczyńskiego? Może warto je szerzej upowszechniać z odpowiednim komentarzem.

 116. Jak podaje strona „konserwatyzm.pl” pan Szlęzak, prezydent Stalowej Woli jest przeciw kultowi Lecha Kaczyńskiego. Wśród wielu argumentów nie podał najważnmiejszego – podpisanie Traktatu Lizbońskiego/Lesbijskiego czy tak jakoś.

 117. W jakich dniach i godzinach przyjmuje pan poseł Antoni Macierewicz w swym biurze poselskim? Ile tych biur ma w Polsce? CZy zapytania do niego trzeba składać na piśmie czy wystarczy rozmowa bezpośrednia aby zajął się problemem?

 118. Może to lepiej jak naszym krajem i narodem będą rządzić strategiczni partnerzy? Wprowadzą trochę poszanowania prawa, głupiego prawa, ale prawa?

 119. Granica wpływów niemieckich od zachodu będzie na Wiśle i od Wisły na wschód będą wpływy rosyjskie. Na zachodzie będzie trochę więcej porządku, a na wschodzie więcej łapówek. W obu przypadkach policjant będzie walił polaczków po łbie aż miło.

 120. obawiam się, że znowu dojdzie do jakiś powstań! Będą to jednak wojny domowe, gdzie jedni Polacy będą walczyć z drugimi i pacyfikować jednych i drugich będą niemcy wspólnie z rosjanami.

 121. panowie: premier, ministrowie – obrony narodowej, spraw zagranicznych, spraw wewnętrznych i administracji, szefowie – BOR, wywiadu, kontrwywiadu, wywiadu wojskowego i kontrwywiadu wojskowego oraz dowódca pułku specjalnego oraz marszałek Sejum powinni złożyc swe urzędy i mandaty i podać się do dymisji gdyby nasze pństwo było państwem normalnym a ci wymienieni mieli ambicje, honor i szczyptę przyzwoitości. Po takich zaniedbaniach jakie były 10.IV.2010 muszą być osoby odpowiedzialne. I tymi osobami są wymienieni politycy. To oni pośredni doprowadzili do katastrofy i w poważnym państwie został by rozwiązany rząd i sejm. Ci co czytają tę stronę proszę o naciskanie na polityków w sprawie dymisji tych urzędników i polityków. Jeszcze co najmniej dwie osoby powinny zdać swe poselskie mandaty – palikot i niesiołowski. Mam marzenia ściętej głowy. Głupawka mi chadza po łepetynie. Jakie zrzeczenia, jakie dymisje, przecież to był wypadek i za wszystko są winni piloci i ruscy. takie w mediach będzie tłumaczenie. Cóż jaki prezydent taki zamach, watahę trzeba dorżnąć i wyginiecie jak dinozaury. A traktat lesbijski leży sobie w TK i czeka na orzeczenie. Ciekawe co zrobi z tym gorącym kartoflem, zwłaszcza po demonstracji jewropejsów jak nie dotarli na pogrzeb prezydenckiej pary.

 122. Jeszcze należałoby dorzucić p.SF-B52 ministra sprawiedliwości. Co do reszty marzenia nierealnego umysłu pan piszesz.

 123. Podpisał lech kaczyński Traktat Lezbijski i spotkała go „wdzięczność”, że nie podpisał zaraz i natychmiast i zszargał nerwy bardzo wielu jewropejczyków. Jak nic zamach pod Smoleńskiem. Pogrożenie już nie palcem lecz pięścią i czynem polityczkom z Polszalandskiej Guberni Przywiślańskiej.

 124. Siła wielkiego na słabego. A u nas występują dwie wielkie siły na jednego słabego – Niemcy w porozumieniu z Rosją przeciw Polsce za pomocą UE, rury gazowej i najważniejsze polskich zdrajców.

 125. Polska znowu została opuszczona przez sojuszników i przyjaciół; fałszywych sojuszników i przyjaciół. A wiernych nie widać i nie słychać.

 126. Czy administratorzy i dysponenci różnych antyUnioJewropejskich stron konserwatywnych i liberlnych oraz konserwtywnoliberlanych i liberlanokonserwtywnych nie mogliby wspólnie i indywidualnie nacisnąć posłów, senatorów i sędziów TK aby ci ostatni zajęli sie na poważnie i zgodnie z Polską Racją Stanu skargą wystawiona przez posła pana Antoniego Macierewicza i innych posłów i senatorów na Traktat Lezbijski do Polskiego Trybunału Konstytucyjnego, zabierający Polsce państwową suwerenność i wydali podobny werdykt jak Germański Trybunał Konstytucyjny?

 127. Za katastrofe smoleńską pośrednio odpowiadają Tusk, Komorowski, Sikorski, Palikot, Niesiołowski, reszta PO i SLD oraz media z nimi związane. 20 lat prania medialnego narodu zrobiła z rozsądku mych rodaków bagienną wodę i 2 miesiące odkręcania zła niewiele pomoże. Trybunał Konstytucyjny jeżeli będzi chciał zapisać się jako obrońca niepodległości i suwerenności państwowej i narodowej to wyda werdykt podobny do orzeczenia niemieckiego Trybunału Konstytucyjnego i ochroni polską tożsamość jednoczesnie wpisując się do Historii Polski jak Konfederacja Barska, ksiądz Piotr Skarga i Rejtan w jednym. I o tym należy pisać i mówić!!!!

 128. Polacy do dzieła jak w tym filmie Kowboju do dzieła!!! Czyli szable w dłoń albo inaczej patrioci do klawiatur i naciskać wybrańców narodu !!!!!

 129. Pan Poseł Antoni Macierewicz w jakie dni i w jakich godzinach przyjmuje na 100% ??? Tak aby przypomnieć Mu zobowiązanie jakiego się podjął?

 130. Moim skromnym zdaniem powinny paść liczne i szczegółowe pytania jako interpelacje poselskie na temat SMOLEŃSKIEJ KATASTROFY – co zrobili i czego nie zrobili: premier Rządu Najaśniejszej Rzeczpospolitej Polskiej, ministrowie – spraw zagranicznych, spraw wewnętrznych i administracji, sprwiedliwości, obrony narodowej; szefowie – wywiadu, kontrwywiadu, wywiadu wojskowego, kontrwywiadu wojskowego, BOR oraz dwowódca specjalnego pułku lotniczego? Po otrzymanych odpowiedziach – obojętnie czy zdawkowych, bo takie raczej będą czy dokładnych i wyczerpujące powinien paść wniosek o SAMOROZWIĄZANIU sejmu i senatu.

 131. Dlaczego pan premier Donald Tusk do dziś nie powołał ministra-pełnomocnika do spraw służb specjalnych? Mamy tego efekty!!! Śmierć 96 ludzi w smoleńskiej katastrofie! W tym Prezydenta Polski i jego Żony, Pierwszych Obywateli Polski!!!

 132. Lotnicza „Katastrofa Smoleńska” jest przykładem i doświadczeniem, że walka o suwerenność Polski jest walką na śmierć i życie prowadzona przez strategicznych partnerów – Imperium Rosyjskie i IV Rzeszę Niemiecką wraz z wewnętrznymi wrogami przeciw patriotom i siłom tradycyjnym i narodowym. Od 10.IV.2010 nastąpił podział wpływów strategicznych partnerów – Imperium Rosji i IV Rzeszy Niemieckiej nad terytorium Polskiego Obszaru Etnograficznego czyli Generalnym Polskim Gubernatorstwem albo Namiestnikowskim Krajem Przywiślańskim.

 133. Pan Prezydnet Polski profesor lech kaczyński podpisał zabiarający Polsce suwerenność Traktat Lizboński. Ciekawe czy jakikolwiek polityk z nazwy Polski będzie po gwałtownej i niespodziewanej śmierci podważał podpis tego człowieka. Że zabity w zamachu jak 95 pozostałych osób nie oznacza, że podpisując TL zrobił dobrze. Pióro 10.X.2009 nie chciało pisać to było ostrzeżenie.

 134. Hachachahahichichihehecheche! Właśnie przeczytałem na stronie „trybunalscy.pl”, że pan poseł Antoni Macierewicz przystąpił do PiS. Co to znaczy dla skargi w TK na TL? To znaczy, że nie będzie nacisków na sędziów, aby poszli niemiecką ścieżką. Zdrada!! Śmiech przez łzy. Mamy atłasową, aksamitną i delikatną, żeby nie napisać słodką dyktaturę albo Niemiec i Rosji jednocześnie albo oddzielnie na przemian jak sobie Niemcy i Rosja ustalą. Czas na rebelię, czas na powstanie!! Tylko kto to zrobi jak młodzież skurwiona, a starcy są starcami, a średnie pokolenie ściga mrzonki szybkiego i łatwego zarobku. Już jest po suwerenności państwowej Najaśniejszej Rzeczpospolitej Polskiej. Trzeba będzie czekać około ~~50~~80 lat na nowe polityczne otwarcie w międzynarodowej i międzypaństwowej rozgrywce.

 135. Na elektronicznej stronie „Rzeczpospolitej” pod adresem http://www.rp/artykuł/478451_Berlin_walczy_o_swoje. html ukazał się artykuł „BERLIN WALCZY O SWOJE”. Treść tego artykułu więcej mówi o UE niż wszelkie instytuty i studia razem wzięte. Trzeba jednak czytając go włączyć myślenie i umiejętność czytania między wierszami. I cos takiego ukazuje się w prasie nie niszowej. NoNoNo???

 136. Jestem co raz bardziej pewny, że nie zajmie się Sąd w tym roku Polską Suwerennością. Teraz wybory prezydenckie i powódź, potem wakacje, dalej wybory samorządowe, następnie jakiś kryzys budżetowy albo inna przypadłość, rok 2011 to wybory parlamentarne. W sumie odłożenie sprawy na Świętego Nigdy.

 137. Czy oprócz Traktatu Lizbońskiego, niedawno podpisana, przez p.o.prezydenta Polski marszałka Komorowskiego Ustawa o I.P.N. trafi do Trybunału Konstytucyjnego? Takich ustaw jest prawdopodobnie większość w polskim prawie.

 138. Czy Pan Antoni Macierewicz nie powinien złożyć trzech interpelacji poselskich – 1. na ile TL ograniczył suwerenność Polski; 2. kto jest odpowiedzialny za katastrofę pod Smoleńskiem i kto odpowiada za źle przeprowadzone śledztwo w jej sprawie; 3.kto dopuścił do znacznych strat w czasie tegorocznej powodzi i w porę nie powiadomił ludności o zagrożeniach powodziowych?

 139. I jeszcze jedna ważna sprawa czy wszelkie nominacje dokonane przez bronisława komorowskiego p.o. Prezydenta Polski są zgodne z prawem i nie naruszyły kompetencji wynikających z procedur p.o.?

 140. P.O. Prezydenta Marszałek może teoretycznie wszystko, oprócz skrócenia kadencji sejmu.
  czytajmy ustawy…

 141. dlatego napisałem „teoretycznie”.
  trzeba by wynaleźć jakiś antonim słowa „obstrukcja”, bo właśnie to robi Komorowski.

 142. Rządy, prezydenci i parlamenty ostatnich 20 lat powinno się określić jako rządy, parlamenty i prezydenci ZDARDY, tak NARODOWEJ jak i PAŃSTWOWEJ. Wszystkich co głosowali lub namawiali do Jewrepejskiej Unii należałoby postawić przed trybunałami, a następnie przed plutonami egzekucyjnymi lub na szafocie. Tylko jak to zrobić w demokracji, gdzie miliony chce mieć odmrożone uszy bo tak powiedzieli narodowi mędrcy i tak jest dobrze.

 143. Jak podaje strona 'trybunalscy.pl’ w piątek, 25.VI.2010 w sali weselnej „Wenecja” przy ul.Przemysłowej odbędzie się spotkanie o 18.oo z p.posłem Antonim Macierewiczem. Czy ktoś z 'prokapitalizmu’ lub UPR będzie tam i zada pytanie co dalej z Traktatem Lesb….Lizbońskim? Jestem ciekaw odpowiedzi i uzasadnień wszelkich „niemożności”

 144. Czy dziś(25.VI) jest spotkanie UPR? I czy ono nie koliduje ze spotkaniem z posłem Macierewiczem?

 145. Czy grupa obywateli- wyborców będzie naciskać na posła Antoniego Macierewicza, aby wspólnie z posłami złożył wniosek do Trybunału Stanu o ukaranie tych parlamentarzystów, premierów, ministrów i innych urzędników, którzy dopuścili do złamania ustaw o finansowaniu armii polskiej, zmniejszając nakłady finansowe na wojsko?

 146. No to jest pozamiatane w sprawie skargi do Trybunału Konstytucyjnego na Lizboński Traktat – pan poseł Antoni Macierewicz został szefem zespołu do wyjaśnienia katastrofy smoleńskiej!!! Nie będzie miał czasu i głowy do tak nieważnej sprawy jak likwidujący polska suwerenność Traktat Lizboński w Trybunale Konstytucyjnym.

 147. I jeszcze pytanie kto podpisał Traktat Lizboński i wprowadził go tym sposobem w życie pozbawiając Polskę SUWERENNOŚCI państwowej? Ba w czasie podpisywania miał ostrzeżenie aby tego nie czynił – pióro przestało pisać!!!! W kilka miesięcy potem zginął – dla niego kara, a dla nas ostrzeżenie przed diabelską i lewacką Unią Jewrejpejską?????

 148. Nie zbadane i nie do ogrnięcia są plany boże, tak wobec ludzi, małych jednostek jak i narodów i ludów.

 149. Tragedia Smoleńska tragedią, Śmierć wielu ważnych Osób Państwa Polskiego śmiercią, lecz SUWERENNOŚĆ i NIEPODLEGŁOŚĆ jest ważniejsza. Czy poseł w nawale swej publicznej pracy, szczególnie śledztwa ws. katastrofy znajdzie czas i siły aby molestować Trybunał Konstytucyjny o Traktat z Lizbony? Ma być na wokandzie to dobrze, lecz jeszcze lepiej byłoby aby tę sprawę traktować nie standartowo przez sędziów TK. Czy w tym kierunku są podjęte jakieś działania informujące i oświecające trybunałowych prawników?

 150. CZy niniejsza strona zajmie się innymi sprawami niż smoleńska katastrofa?

Comments are closed.