„Nie można wykluczyć, że Chiny niedługo wyprzedzą ekonomicznie Stany Zjednoczone. Dużym problemem dla świata będzie jeżeli wyprzedzą je militarnie i technologicznie, ale nie tylko w sensie posiadania technologii, lecz także jej wytwarzania, wymyślania” – stwierdził prezes PAFERE Jan Kubań podczas wykładu wygłoszonego 14 października 2017 roku w Warszawie, a zorganizowanego przez Narodową Akademię Informacyjną.

Jak w tej zmieniającej się rzeczywistości odnajdzie się Polska? „Dlaczego, mając najlepsze siły zbrojne czyli husarię, doprowadziliśmy do upadku Rzeczypospolitej?” – pytał Jan Kubań. „O końcu husarii” – kontynuował – „zdecydował m.in. upadek ekonomiczny średniej szlachty, zmiany obyczajowe oraz rozpolitykowanie elit. W wyniku tych procesów husaria z poważnej siły zbrojnej stała się wojskiem paradnym. Czy dzisiejsza Polska nie jest głównie państwem paradnym, co zresztą twierdzą sami politycy nagrani w pewnej restauracji?” – pytał retorycznie prezes PAFERE.

Jak na tle tej dynamicznie zachodzących procesów wygląda Polska? Jaka była, jaka jest i jaka mogłaby być? Zobacz, co prezes PAFERE rekomenduje dla naszego kraju. Czy warto wyważać otwarte drzwi? Zapraszamy do obejrzenia całego wykładu Jana Kubania.

1 KOMENTARZ

  1. Polski juz dawno nie ma, rozdziobali ja pejsaci kilka wiekow temu. Polska nic nie znaczy i z tym ciemnym ludem ktory potrafi tylko za grosze pracowac podnad sily w Biedronkach nic nie bedzie znaczyc na mapie ani Europy ani swiata.

Comments are closed.