Chrześcijańska myśl ekonomiczna – Jan M. Małek w Warszawie

1
Foto. pafere.org

Jan Michał Małek, założyciel i fundator zajmującej się propagowaniem wolnego rynku Polsko-Amerykańskiej Fundacji Edukacji i Rozwoju Ekonomicznego (PAFERE), będzie wkrótce gościł w Centrum Edukacyjnym Powiśle, gdzie wygłosi wykład pt.: „Chrześcijańska myśl ekonomiczna. Dekalog a gospodarka”.

Spotkanie zaplanowane jest na 4 czerwca 2019 roku na godz. 19.00, a odbędzie się ono w Warszawie, przy ul. Kopernika 30, w sali nr 325 (III piętro).

Jan M. Małek od wielu lat zajmuje się propagowaniem wolnorynkowej gospodarki i opieraniu jej o etyczne zasady wypływające z chrześcijaństwa. Według założyciela PAFERE, VII i X Przykazania Dekalogu – „Nie kradnij” i „Nie pożądaj żadnej rzeczy, która należy do bliźniego” to nie tylko nakazy moralne, ale także podstawowe imperatywy gospodarcze. Przestrzeganie ich, nie tylko przez pojedyncze osoby, ale przede wszystkim przez rządy poszczególnych państw, przyczynia się do powstawaniu dobrobytu i silnych gospodarek. Łamanie tych zasad, wcześniej czy później, musi doprowadzić do gospodarczej katastrofy. Według Jana M. Małka, kapitalizm czy wolny rynek nie jest sprzeczny z nauczaniem chrześcijańskim.

Fundacja PAFERE serdecznie zachęca do uczestnictwa w tym spotkaniu.

1 KOMENTARZ

  1. Kapitalizm to kryminalny i kryminogenny system. Gdyby taki nie byl po co trzeba byloby nauczac i prosic ludzi aby nie kradli czy nie pozadali rzeczy nie swoich? Kapitalizm to ordynarny sposob na bogacenie sie kosztem innych, znajacy tylko jedno prawo – maksymalizacji zysku bez wzgledu na wszystko. Nie ma w nim miejsca na moralnosc i uczciwosc. Kto w kapitalizmie chce byc prawy, ten bedzie w nim BIEDAKIEM zyjacym na marginesie. Rozejrzyjmy sie wokolo. Co widzimy? Lyse paly w wypasionych furach, majace za nic wszystko i wszystkich, stojacy ponad prawem i kpiacych z poszanowania jakichkolwiek regul gry oraz – na drugim biegunie – biednych ludzi, ktorzy nie chcieli lub nie potrafili ogolic puste lby, by dolaczyc do „budowniczych” zyskow.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here