Taki tytuł miało spotkanie z prezesem Fundacji PAFERE Janem W. Kubaniem, które odbyło się w dniu 7 kwietnia 2017 roku w Łodzi. W spotkaniu uczestniczył także dr Jan Przybył, a prowadził je Marcin Janowski z serwisu „Na argumenty”.

Wizyta prezesa PAFERE stała się dobrą okazją do promocji najnowszych publikacji Fundacji – książki Anatolija Fiedosiejewa – „Zapadnia – człowiek i socjalizm” oraz pracy Joanny Lampki – „Czy wiesz, dlaczego nie wiesz, kto jest prezydentem Szwajcarii?”. To właśnie kwestia wyjątkowości Szwajcarii oraz jej systemu politycznego oraz gospodarczego były przewodnim tematem spotkania z mieszkańcami Łodzi. Według Jana Kubania system szwajcarski powinien być wzorem dla całego świata i w tym właśnie kierunku powinny iść ustroje polityczne poszczególnych państw.

Podczas dyskusji odpowiedź na pytanie, czy Polska może stać się drugą Szwajcarią, nie była już tak oczywista. Prezes PAFERE przedstawił argumenty przemawiające za tym, że byłoby to najlepsze dla Polski, wśród publiczności pojawiły się jednak głosy, czy takie rozwiązanie jest w ogóle możliwe. Poza tym zastanawiano się nad tym, czy Szwajcarzy sami nie ugną się pod naporem lewackiej propagandy i nie zaczną odchodzić od swoich pryncypiów. Przykład stopniowej rezygnacji z tajemnicy bankowej (a wcześniej rezygnacja ze standardu złota – przyp. PSz) może stanowić początek tego niekorzystnego procesu.

Zapraszamy do obejrzenia tego niezwykle interesującego spotkania z prezesem PAFERE.

Foto.: pixabay.com

Za pafere.org…

2 KOMENTARZE

  1. Nie bardzo wiem dlaczego system szwajcarski ma byc wzorem dla calego swiata? Szwajcarski system to przeciez firmy na calym swiecie pracujace na niego. 100 mln krow na pastwiskach Ameryki Poludniowej i Azji oraz USA i Kanady. System bankowy oparty na depozycie kradzionej kasy od roznej masci zlodziei, dyktatorow i oszustow podatkowych, ktory finansuje pejsate interesy na skale globalna. Plus handel patentami kradzionymi lub kupionymi od biedakow np. w Indiach za darmoche. To ma byc ten wzor do nasladownictwa? A jakby to moglo dzialac gdyby wszyscy chcieli taki system skopiowac?

  2. Chyba pekne ze smiechu. Szwajcaria to potega bo prezydent kraju jezdzi pociagiem a nie w kawalkadzie pojazdow rzadowych. Buahahahaha. No to jest argument. Jutro napisze dlugi list do Dudy i przedstawie ten argument. Jesli chcesz chlopie aby Polska stala sie tak bogata jak Szwajcaria przesiadaj sie z miejsca na tramwaj!!! PS. Czy wy macie nas ludzi za idiotow wychodzac z tak dennymi argumentami?

Comments are closed.