Kongres Stanów Zjednoczonych przegłosował kilka dni temu ustawę o powszechnej opiece zdrowotnej. Program ten był sztandarowym punktem polityki prezydenta Baracka Obamy.
Żaden z republikańskich kongresmenów nie poparł tego projektu, a wśród wierzącej części Amerykanów zaczynają pojawiać się głosy, że Obama to Antychryst, którego misją jest doprowadzenie do zniszczenia Stanów Zjednoczonych. Nie brakuje również komentarzy, w których prezydent porównywany jest, w tym co robi, do Hitlera.
Szacuje się, że program powszechnych ubezpieczeń zdrowotnych kosztował będzie USA ok. 1 biliona dolarów.
Prof. Ken Schoolland, ekonomista z Hawai Pacific University, znany w Polsce m.in. jako autor „Przygód Jonatana”, poproszony przez portal www.pafere.org o komentarz do całej sytuacji stwierdził: Obawiam się najgorszego. Ta ustawa nie ma nic ze swoich założeń, o których mówili jej zwolennicy – jest ich dokładnym zaprzeczeniem. Zamiast łatwego dostępu do opieki zdrowotnej, będzie zdecydowanie trudniejszy. Zamiast wolnego wyboru ubezpieczyciela będziemy „wybierać” spośród stworzonego właśnie kartelu. Zamiast taniej, będzie drożej. Niewykluczone, że właśnie ten program spowoduje, że Barack Obama zapisze się na zawsze w naszej historii jako człowiek, który forsując ten program doprowadził ostatecznie Stany Zjednoczone do bankructwa… Myślę, że jest to zasadnicza zmiana funkcjonowania naszego państwa i traktowania ludzi. Z ludzi wolnych i niezależnych rząd na siłę i wbrew nam robi z nas swoich niewolników pod przymusem fundując nam za nasze pieniądze państwową opiekę medyczną…
Z pełną wypowiedzią prof. Schoollanda zapoznać się można na stronie internetowej Fundacji PAFERE…
PS.
Przekaż 1 proc. podatku na PAFERE – KRS: 0000278610

3 KOMENTARZE

  1. Obama!?? Obama??? Obama?! Tak to jest brakujące ogniwo….od demokracji do socjalizmu i od socjalizmu do komunizmu i od komunizmu do ….no już wiecie do czego!!

  2. „Dziury po kulach w biurze kongresmena, powybijane okna w siedzibach demokratów w całym kraju, trumna na trawniku zwolennika nowej ustawy zdrowotnej. Uszkodzona instalacja gazowa w domu brata jednego z kongresmenów. Wszystko przez nową ustawę o opiece medycznej, którą w niedzielę przyjęła Izba Reprezentantów.” – fronda.pl/news/czytaj/usa_fala_gniewu_po_uchwaleniu_sztandarowej_reformy_obamy
    Dziecięca zagadka co to jest: „czarne na czerwonym jedzie po zielonym” nieoczekiwanie nabrała politycznego podtekstu 🙂

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here