Czy Radosław Sikorski i Agnieszka Holland staną przed sądem?

0
Radosław Sikorski - zdjęcia z pierwszej połowy lat 90-tych XX wieku (foto. prokapitalizm.pl)

Instytut na rzecz Kultury Prawnej „Ordo Iuris” poinformowało o złożeniu pozwu przeciwko byłemu ministrowi spraw zagranicznych w rządzie PO-PSL, obecnemu europosłowi, Radosławowi Sikorskiemu. Pozwu spodziewać się może także reżyser Agnieszka Holland.

Czy Sikorski zasłużył sobie na zainteresowanie ze strony prawników „Ordo Iuris”? Instytut tłumaczy: „Zaskakujące było agresywne zaangażowanie w atak na Ordo Iuris europosła Radosława Sikorskiego. Zaatakował nas niedługo po doręczeniu europosłom naszego raportu w sprawie uchylenia immunitetu belgijskiemu eurodeputowanemu Guy Verhofstadtowi, który znieważył uczestników Marszu Niepodległości, w tym dra Bawera Aondo-Akaa, określając ich >>faszystami, neonazistami i białymi suprematystami<<. To w reakcji na tę publikację Radosław Sikorski oskarżył Ordo Iuris o… wspieranie >>stref wolnych od LGBT<<. Tym samym nie tylko powielił kłamstwo autorów >>Atlasu nienawiści<<, wmawiających europejskim politykom, że polskie samorządy tworzą strefy wolne od kogokolwiek, ale przypisał Ordo Iuris obronę nieistniejącej akcji”.

W pozwie przeciwko Radosławowi Sikorskiemu Instytut domaga się usunięcia szkalujących wypowiedzi, publikacji przeprosin oraz zadośćuczynienia. Sikorski nie pozostał bez reakcji na pozew. Posypały się groźby. Ordo Iuris informuje: „(…) polityk zagroził, że naszym Instytutem może >>zająć się<< Parlament Europejski. Odpowiadając na te pogróżki dr Tymoteusz Zych trafnie zauważył, że w istocie rzeczy poseł oczekuje, aby władza >>zajęła się<< niezależną organizacją, która krytykowała rząd, w którym zasiadał polityk. Ja ze swojej strony dodam, że przedstawiony pomysł bardzo źle kojarzy się w kraju doświadczonym półwieczem komunizmu”.

A jakie zarzuty stawiają prawnicy Ordo Iuris Agnieszce Holland? „Lada dzień z naszym pozwem zapozna się reżyser Agnieszka Holland,znana także z obrony skandalicznego terminu >>polskie obozy śmierci<<. W niedawnym wywiadzie dla portalu Onet.pl oznajmiła, że Ordo Iuris to >>…organizacja niebywale niebezpieczna, niebywale skuteczna i że strasznie mąci ludziom w głowach. Bo pod hasłami rodziny, dziecka, dobra dzieci, wolności itd. wprowadza de facto faszystowskie ustawy. Dokładnie faszystowskie<< – wyjaśnia Instytut.

K

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here