Dr Leszek Sykulski
Dr Leszek Sykulski (foto. prokapitalizm.p)

„Międzynarodowe korporacje będą parły do tego, by Polska szła na wojnę, by kupowała sprzęt. Nawet zakup przez Polskę czołgów Abrams, czołgów, których serwisowanie i obsługa będą bardzo kosztowne, dokonuje się bez przetargu. Wielkim korporacjom amerykańskim zależy na tym, aby Polska i Ukraina stały się rynkiem zbytu dla amerykańskiego sprzętu” – mówił dr Leszek Sykulski podczas spotkanie w Piotrkowie Trybunalskim w dniu 11 lutego 2022r.

Ale nie tylko o korporacjach mówił gość Konfederacji. Również o energetyce. „Komuś bardzo zależało na tym, aby w Polsce nie powstała żadna elektrownia atomowa. „W czyim interesie działają ci polscy politycy, którzy głosują za zamykaniem naszych kopalń? Polska nie ma możliwości zastąpienia węgla energią ze źródeł odnawialnych w perspektywie 2030 roku. Polska będzie uzależniona od importu energii. Skąd? Z Niemiec” – uważa Sykulski. Jego zdaniem w Polsce działa silne lobby proniemieckie, wielu z tzw. ekspertów od energetyki było stypendystami niemieckich fundacji. Wielu polskich polityków brało pieniądze od Niemców. ABW jakoś się tym nie zajmuje, natomiast każdy, kto zadaje niewygodne pytania okrzyknięty zostaje „ruską onucą”. Dlaczego?

Czy międzynarodowe korporacje mogą zastąpić rządy i jaki jest ich wpływ na kształtowanie polityki? Czy Polska miałaby szansę skorzystać na Nowym Jedwabnym Szlaku? Kto sabotuje dobre relacje Polski z Chinami?