Dr Leszek Sykulski
Dr Leszek Sykulski (foto. prokapitalizm.p)

Archiwum (już nas przywrócili): You Tube, w swojej bolszewickiej nadgorliwości, zablokował możliwość dodawania przez PROKAP filmów po tym, gdy opublikowaliśmy tam fragment wykładu dra Wolfganga Wodarga na temat testów PCR. Nie poddaliśmy się i skorzystaliśmy z alternatywy, serwisu rumble.com. Tam tez publikujemy wykład dra Leszka Sykulskiego. Zachęcamy do jego wysłuchania i do najszerszego upowszechniania. 

*  *  *

„To, co kiedyś wydawało się geopolitical-fiction, dziś są pytaniami o naszą przyszłość. To nie są pytania wydumane, to jest realna groźba. Istnieje wiele sił politycznych na świecie, którym zależałoby na doprowadzeniu do konfrontacji między Polską a Federacją Rosyjską” – Powiedział politolog dr Leszek Sykulski podczas spotkania w Piotrkowie Trybunalskim, które odbyło się 11 lutego 2022 roku.

Według dra Sykulskiego mamy dziś do czynienia z procesem policentryzacji świata. Jest on widoczny od 2008 roku, jednak przez polskich polityków został całkowicie zignorowany, niezauważony. Wtedy – według Sykulskiego – rozpoczął się nowy koncert mocarstw. Dla Polski istotną datą jest styczeń 2021 roku, czyli moment kiedy w Białym Domu zasiada Joe Biden. „Od tego czasu mamy do czynienia z woltą polityki amerykańskiej. Wycofanie amerykańskich wojsk z Afganistanu to największa klęska militarna USA w historii. Amerykanie nie osiągnęli tam żadnych celów. Stany Zjednoczone zaczęły kurczyć swoją obecność geostrategiczną na świecie i to jest proces nieodwracalny” – podkreślił Sykulski.

Decydujące dla naszego bezpieczeństwa jest – według prelegenta – porozumienie jakie w 2021 roku zawarła z USA kanclerz Niemiec Angela Merkel. Po tym spotkaniu Ameryka zniosła sankcje na Nord Stream 2, zapalone zostało także „zielone światło” dla Berlina w sprawie tzw. transformacji energetycznej. „Polityka Bidena to polityka uległości” – uważa Sykulski.

Wizytę premiera Morawieckiego w Kijowie w dniu 1 lutego 2022 roku uważa Sykulski za „nieszczęsną”. To wówczas pojawia się propozycja sojuszu polsko-ukraińsko-brytyjskiego, który miałby wspierać walkę Ukrainy z Rosją, przy – być może – udziale polskich żołnierzy…

Jak przez ostatnich 30 lat zachowywała się Wielka Brytania wobec Ukrainy? Jak dziś kształtuje się bezpieczeństwo geopolityczne Rzeczpospolitej? Czym jest sojusz Polski, Ukrainy i Wielkiej Brytanii? Czy Polska, jako członek UE, jest dziś bezpieczna? Zapraszamy do wysłuchania fascynującego wykładu dra Leszka Sykulskiego.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here