Umizgi do Napieralskiego i SLD zaczynają przypominać prawdziwy kabaret z PRL-u. Przypomnę, że cały wolny świat określał PRL jako najweselszy barak w obozie socjalistycznym . Ilość piany jaką przez niespełna dwa dni ubili dziennikarze i publicyści z rzekomego sukcesu Napieralskiego zaczyna zasłaniać obu sztabom realne wyniki pierwszej tury.
Gdyby ktokolwiek nie pamiętał, to przypomnę parę cytatów z repertuaru przywódców PRL-u:
Władysław Gomułka: ….” Jeszcze wczoraj byliśmy nad przepaścią, ale dzięki pomocy Związku Radzieckiego osiągnęliśmy postęp i zrobiliśmy znaczący krok na przód …”
Edward Gierek: …” Towarzysze pomóżcie !!! Pomożecie ?…”
Jerzy Urban: ….” Rząd nie obawia się sankcji gospodarczych USA, bo rząd jakoś sam się wyżywi”…
Wojciech Jaruzelski: ….” Między Odrą a Bugiem już nigdy nie będzie innego ustroju niż ustrój socjalistyczny, a Związek Radziecki jest naszym wypróbowanym sojusznikiem”….
Otóż prawda jest taka , że Napieralski i SLD sromotnie przegrali, bo wynik ok. 13% z hakiem, to rezultat daleki od jakichkolwiek szans na drugą turę wyborów. Jeżeli popatrzymy na sprawę szerzej , to kandydaci prawicy (Komorowski, Kaczyński, Korwin-Mikke, Marek Jurek) zebrali ponad 80% głosów, a lewica nawet nie przekroczyła 15%!
Cóż natomiast lansują od niedzieli wieczór „eksperci” (politolodzy i politrucy)? Ano pieją jak koguty i zapisują całe strony gazet, że największy sukces uzyskał Napieralski. Zatem kampania wyborcza zmieniła się w kabaret, bo wygląda na to, że obaj kandydaci, którzy przeszli do drugiej tury zaczynają zabiegać o poparcie zawodnika, który odpadł w eliminacjach. Myślę , że niejeden z naszych kabaretów wykorzysta w najbliższym czasie najnowsze wypowiedzi obu prawicowych kandydatów na temat Napieralskiego. Toż to okazuje się nagle, że oba sztaby wyborcze zaczynają flirt z SLD!
Największa tuba propagandowa PO pan Palikot już zdążył się nawet oświadczyć, twierdząc że chciałby ożenić PO z SLD. Tylko gdzie miałby nastąpić ten ślub? W Pałacu Prezydenckim? Ciekawy jestem, czy pan Palikot zapytał o zdanie żony Napieralskiego, czy ona wyrazi zgodę aby jej mąż ubrał welon w dniu drugiej tury wyborów?
Sztab PiS też okazuje życzliwość dla Napieralskiego, ale na szczęście poprzestaje na dyplomatycznych gestach i o żadnym ślubie z SLD nie ma mowy.
Trzeba jednak otwarcie powiedzieć , że oba sztaby, jakby zatkała to piana propagandy SLD i zamiast ruszyć ostro do boju na argumenty i zająć się problemami, które aktualnie gnębią polską scenę polityczną, oglądają się do tyłu i naiwnie próbują pozyskać głosy wyborców Napieralskiego, a to grozi utworzeniem drugiego PRL .
Jeżeli 78% wyborców oddało głosy na prawicę, reprezentowaną przez Bronisława Komorowskiego (41,54%) i Jarosława Kaczyńskiego (36,46%), to jaki PRL-owski diabeł kieruje sztaby obu panów w stronę lewicy? Panowie sztabowcy, nie próbujcie wyborców wpuszczać w maliny i nie twórzcie nowego PRL-u, choćby nawet miał być jeszcze weselszy aniżeli onegdaj.
Precz z komuną i z postkomuną!
Rajmund Pollak
Foto. PSz

6 KOMENTARZE

 1. Panie Rajmundzie- tekst doskonale obrazuje kompromitujące decyzje „bandy czworga”. Czy aby jednak na pewno obecna SLD, jej członkowie i liderzy, to lewica, a tym bardziej komuna, czy postkomuna- śmiem w to wątpić! Myślę, że prawdziwi działacze lewicy tej postkomunistycznej nie zbyt dobrze czuli by się w tych liberalno- sldowskich kręgach! Na szczęście nic przeciwko temu nie mamy:)))

 2. I jeszcze za tow. ,gen. , premierem, prezydentem, ministrem Jaruzelskim Wojciechem – SOCJALIZMU BĘDZIEMY BRONIĆ JAK NIEPODLEGŁOŚCI. I bronią! Wniosek – nie idziemy na wybory lub idziemy i głosujemy oddając głos nieważny, jako wyraz sprzeciwu na obecną sytuację, a najlepiej nie iść i mieć zasłużony wypoczynek na łonie, nie ważne jakim łonie.

 3. Panie Rajmundzie, z całym szacunkiem, ale wymieniając nazwiska Komorowski, Kaczyński, Marek Jurek i stawiając za nimi znak równości do prawicy, okłamuje Pan wszystkich, którzy przeczytali ten artykuł. Lewica w tych wyborach zdobyła ponad 97% poparcia ! PO udaje prawicę a PiS przyznaje się do tego że jest lewicą.

 4. Nie liczyłbym na to p. Rajmundzie, że sie obudzą. Zamiast starać sie przekonywać do głosowania na siebie 45 proc. wyborców, którzy na wybory nie poszli, będą prześcigiwać się w tym, który lepiej zrobi Napierniczkowi l… (zrestą, bez wulgaryzmów).
  Jesli lewica, w co wątpię, zagłosuje na PiS, nie zrobi tego za darmo. Pytanie tylko – za co?

 5. @ Sławek
  Szanowny Panie. Proszę mnie nie obrażać i nie zrzucać mi kłamstwa, bo ja na samym początku napisałem, że zrobił się jeden wielki kabaret wyborczy ! Nikogo nie okłamałem, bo zarówno Komorowski jak i Kaczyński oraz Marek Jurek i Korwin Mikke deklarowali przed pierwszą turą, że są albo prawicowi, albo centroprawicowi !
  Dopiero teraz okazuje się, że nagle lewica zyskała nowych zwolenników, którzy dotychczas byli cetrum, centroprawica albo PO. Ja już dawno uważałem PO za lewą prawicę, ale myślałem, że PiS ma w sobie więcej z prawicy niż z lewicy .
  Może jeszcze się sztabowcy PiS-u obudzą przed drugą turą ?
  Rajmund Pollak

 6. @ Paweł
  Zastanawiam się, czy nie usłyszymy niebawem echa z Magdalenki ?
  Zawsze byłem przeciwnikiem okrągłego stołu, przy którym w 1989r wyrolowano cały Naród Polski na okrągło, ale to co się zaczyna dziać w roku 2010 po pierwszej turze wyborów staje się już jawnym powrotem do kabaretowego PRL-u. Tyle, że teraz mamy większe możliwości demaskowania pewnych zakulisowych zagrywek.
  Znowu mówi się o okrągłym stole, lecz tym razem z Napieralskim w roli rozgrywającego !
  Ordynacja wyborcza jest chora, a jeszcze bardziej chore są zasady finansowania z naszych podatków, partii politycznych .
  Rajmund Pollak

Comments are closed.