Ze źródeł pochodzących z Zarządu Regionu Podbeskidzie NSZZ”Solidarność” otrzymałem nieoficjalną wiadomość, że w dniu 28 czerwca 2016 roku został odwołany z funkcji Prezesa Spółki Prasa Beskidzka jej wieloletni Prezes Piotr Wysocki.

Aby tę informację sprawdzić u źródła zadzwoniłem do Redakcji Kroniki Beskidzkiej, gdzie otrzymałem precyzyjną i pewną wiadomość, że faktycznie doszło do dymisji Pana Piotra Wysockiego z funkcji Prezesa Wydawnictwa Prasa Beskidzka, natomiast pozostanie on nadal Redaktorem Naczelnym Kroniki Beskidzkiej.

Zastanawiam się czy za całą tą dymisją nie stoją sympatycy separatystów z RAŚ? Piotr Wysocki jest bowiem jednym z niewielu przeciwników RAŚ wśród dziennikarzy województwa śląskiego. Kronika Beskidzka w odróżnieniu od innych lokalnych gazet pisała krytycznie o RAŚ i demaskowała fakty dyskryminacji Podbeskidzia przez aktywistów RAŚ i przez Ślązaków z RNŚ.

Redaktor Piotr Wysocki zaprzeczył wprawdzie aby jego dymisja miała związek z jakimikolwiek naciskami ze strony separatystów RAŚ, ale nie ulega wątpliwości, że aktywiści RAŚ bardzo się tą wiadomością ucieszą, choć w internecie w KRS Piotr Wysocki nadal widnieje jako prezes Wydawnictwa.

Jako mieszkaniec Bielska-Białej jestem zbulwersowany, że prasa lokalna, a nawet lokalne Radio Bielsko milczy na temat dymisji jaką zgotowali wspólnicy Spółki Wydawnictwo Prasa Beskidzka Prezesowi Piotrowi Wysockiemu.

Ze swej strony wyrażam stanowczy protest przeciwko tej dymisji!

Rajmund Pollak

1 KOMENTARZ

  1. No więc jak to jest w końcu z tymi Slązakami ?
    Bo nie jestem przekonany, by Polaków trzeba było nachalną propagandą przekonywać do polskości,
    a innych? A pies ich j…ł.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here