Finał obchodów 80 rocznicy deportacji Polaków do Auschwitz przed sądem w Oświęcimiu

19 listopada 2020 roku o godz. 14,30 w sali 107 Sądu Rejonowego II Wydział Karny w Oświęcimiu odbędzie się rozprawa w związku z niewpuszczeniem do Muzeum Auschwitz uczestników uroczystości

2
Foto.: pixabay.com

19 listopada 2020 roku o godz. 14,30 w sali 107 Sądu Rejonowego II Wydział Karny w Oświęcimiu odbędzie się rozprawa w związku z niewpuszczeniem do Muzeum Auschwitz uczestników uroczystości związanych z 80 rocznicą pierwszej deportacji polskich obywateli więźniów z Tarnowa i okolic do KL Auschwitz. Przypomnijmy – obchody odbyły się 14 czerwca br.

Jak twierdzą uczestnicy tamtych wydarzeń, do muzeum wpuszczonych zostało jedynie ich dwóch przedstawicieli, w tym m.in. ówczesny kandydat na prezydenta Krzysztof Bosak. Warto przypomnieć, że nie obowiązywały już wówczas wcześniejsze antycovidowe obostrzenia i muzea miały być otwarte. Nie mogący pogodzić się z tą sytuacją pozostali uczestnicy obchodów wezwali policję, która jednak nie podjęła interwencji. Zawiadomiono prokuraturę w Oświęcimiu, która także nie zajęła się sprawą. Zażalenie na tę decyzję skierowano więc do Poznania, gdzie tamtejsza prokuratura zajęła się nim, a jego efektem ma być właśnie rozpatrywanie go przez sąd w Oświęcimiu, które będzie miało miejsce  w dniu 19 listopada br.

Na okoliczność zbliżającej się rozprawy ułożona została modlitwa, którą poniżej przytaczamy. Autorzy pozwu, wybierający się na rozprawę w najbliższy czwartek do Oświęcimia, proszą o jej odmawianie:

„Panie Boże Twój Syn Jednorodzony, Jezus Chrystus stał się ofiarą niesprawiedliwych wyroków sądowych Sanhedrynu i Piłata. I przez całe stulecia pojawiają się rzesze niesprawiedliwych sędziów. Dodatkowo niegodziwi ludzie chcą opluwać naszą Ojczyznę – Polskę. Wejrzyj Panie sprawiedliwy na całą tę sytuację. Oświeć oszczerców naszego narodu i ludzi łamiących prawo, by uznali i poznali swój błąd. I zmienili swoje postępowanie. Prosimy Ciebie o sprawiedliwy wyrok w rozprawie w dniu 19 listopada 2020 r., by zwyciężyły dobro, prawda i sprawiedliwość. Prosimy Cię o to w Imię Jezusa, Syna Twego. Amen”.

2 KOMENTARZE

  1. W Kościele, w mojej Parafii NMP Królowej Pokoju w Piotrkowie Trybunalskim przy ul. Kotarbińskiego 9, codziennie aż do dnia 19.11.2020 roku, w godz 18.10 – 18.30, odbywa się modlitwa wiernych
    przebłagalna o sprawiedliwy wyrok sądowy w sprawie ratowania polskiej ziemi.

  2. Zawsze tak było że w sprawach beznadziejnych wierzący katolicy modlili się z nadzieją wiarą i miłością o pomoc. Tak jest w tej sprawie. Większość modlitw była wysłuchana czy nie? Jak zostały tego rodzaju sytuację zakończone?

Comments are closed.