Wygranie wyborów prezydenckich we Francji przez socjalistę Hollande’a, paradoksalnie może przyspieszyć upadek nie tylko Francji, ale – co za tym idzie – całej Unii Europejskiej. Hollande dużo naobiecywał.
I już na początku swojej prezydentury ma spory „pasztet”. Otóż koncern PSA Peugeot Citroen ogłosił, że w ramach szukania oszczędności w trudnych kryzysowych czasach zmuszony jest do zamknięcia jednego z zakładów pod Paryżem i zwolnienia aż 8 tysięcy pracowników. Okolice Paryża – jak wiadomo – słyną z tego, że regularnie wybuchają tam rebelie, połączone z masowymi aktami wandalizmu. Zwolnienie 8 tysięcy ludzi może stać się nie tylko zaczątkiem kolejnej rebelii, ale być może nawet rewolty.Prezydent Hollande ma niemały orzech do zgryzienia. Z jednej strony przeróżne pakiety oszczędnościowe, które muszą schlebiać oczekiwaniom brukselskich technokratów, z drugiej – konieczność ratowania sytuacji w kraju, no i swojej reputacji. Wiadomo, obietnice wyborcze itd…
Prezydent Francji już zapowiedział, że będzie interweniował. Jeśli nawet nie uda się uratować miejsc pracy w koncernie samochodowym, to przynajmniej Hollande zrobi wszystko, by wyłożyć kasę na przeróżne akcje mające zapewnić nowe zatrudnienie zwalnianym pracownikom. Ciekawe czy uda się znaleźć tyle, by zagospodarować aż 8 tysięcy ludzi.
Sytuacja we Francji jasno pokazuje, że idą ciężkie czasy. A rządy socjalistów mogą sprawić, że ciężar tych czasów będzie tak wielki, iż pociągnie na dno jeszcze niejeden koncern. Nie ma się oczywiście z czego cieszyć, ale ta sytuacja (i nie tylko ta) pokazuje, że kryzys w sferze finansów powoli przedziera się do sfery realnej gospodarki, gdzie są prawdziwi ludzie, prawdziwe pieniądze, prawdziwe dramaty…
PSz

2 KOMENTARZE

  1. I tych ludzkich dramatów trzeba obawiać się najbardziej. Według mnie wszystko zmierza ku wojnie, jako uniwersalnemu panaceum na wszelkie problemy. Wygubić ludzi i nie będzie bezrobocia. Być może od początku był zakładany taki scenariusz?

  2. Owszem, wojna bedzie i dobrze. W koncu bedzie okazja wytluc bande Oszustow manipulujacych tym swiatem. Czas na nich. Nic nie trwa wiecznie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here