Redaktor naczelny magazynu ekonomicznego Forbes pisze na łamach miesięcznika, iż „waluta powinna być oparta na parytecie złota, bo złoto lepiej niż jakiekolwiek arbitralne ustalenia określa wartość pieniądza”.
„Katastrofy gospodarcze nie wynikają z wadliwego działania zasad wolnego rynku. Są one wynikiem błędnych decyzji rządów, które, jak dało się zaobserwować w latach 30., mogą mieć przerażające konsekwencje. Klucz do stałego wzrostu gospodarczego to zdrowy pieniądz i niskie podatki. Kraje z rozbudowanym systemem opiekuńczym i całą kolekcją państwowych przedsiębiorstw mogą świetnie funkcjonować, o ile trzymają się tych dwóch zasad.” – zauważa Forbes.Redaktor naczelny miesięcznika dodaje, że o fundamentalnym prowadzeniu zdrowej polityki pieniężnej zapomniała dziś większość ekonomistów i zauważa, że bez tego żadnemu państwu nigdy nie udało się osiągnąć gospodarczej stabilność. „Stabilna waluta jest podstawą miliardów transakcji i umów, na których opiera się wzrost gospodarczy. Upraszczając, wyobraźmy sobie, jak trudno byłoby funkcjonować w świecie, gdyby ktoś ciągle zmieniał ustalenia co do liczby minut w jednostce miary czasu, jaką jest godzina.” – pisze.
Dlatego waluta – zdaniem Forbes’a – powinna być oparta na złocie, które redaktor naczelny miesięcznika Forbes określa mianem Gwiazdy Polarnej czyli niezmiennym punktem.
P.

1 KOMENTARZ

  1. No to czekamy na komenatrze nazywajace pana Forbesa „idiota, wirusem, trollem, socjalistyczna gnida, komunista”….

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here