W serwisie Forsal.pl czytamy…
„Kraje należące do grupy G20, które spotkają się 24 i 25 września w Pittsburghu w USA, muszą pilnie skoordynować wysiłki pozwalające na zakończenie stosowania środków protekcjonistycznych przyjętych w ostatnich miesiącach, aby wyjść ze światowego kryzysu gospodarczego – ocenia Światowa Organizacja Handlu (WTO) w opublikowanym w poniedziałek raporcie.
Pascal Lamy, dyrektor generalny Światowej Organizacji Handlu (WTO). Fot. BloombergPascal Lamy, dyrektor generalny Światowej Organizacji Handlu (WTO). Fot. Bloomberg
Z powodu rozluźnienia od początku roku polityki antyprotekcjonistycznej „pilnie potrzeba, aby rządy rozpoczęły planowanie skoordynowanej strategii wyjścia z kryzysu” – głosi raport WTO wydany wspólnie z Organizacją Współpracy Gospodarczej i Rozwoju (OECD) oraz Konferencją Narodów Zjednoczonych ds. Handlu i Rozwoju (UNCTAD).
Zgodnie z raportem, celem G20 (najbardziej rozwinięte gospodarki świata) powinno być usunięcie elementów protekcjonistycznych najszybciej, jak to możliwe. Podkreśla się w nim, że niektóre z tych środków – jak subwencje, powodujące zakłócenia w wymianie handlowej – mają długookresowe skutki, które znacznie trudniej będzie skorygować, jeśli ich obowiązywanie się przeciągnie.
Działanie te są tym pilniejsze, iż – jak przewidują trzy organizacje – rosnące w wielu krajach bezrobocie stwarza ryzyko, że ich rządy będą chciały chronić swój narodowy przemysł, spowalniając w ten sposób wyjście z kryzysu….”
Od redakcji: Zachęcamy do zapoznania się z informacją, jak np. OECD „zwalcza” protekcjonizm. Okazuje się, że największym dla niej zagrożeniem są ludzie, którzy … z protekcjonizmem walczą… Czytaj informację…

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here