Jak podaje portal Onet.pl za worldnetdaily.com:
„Część naukowców uważa, że trend globalnego ocieplenia został zahamowany lub nawet uległ odwróceniu. Mają o tym świadczyć ostatnio pozyskane dane – informuje serwis worldnetdaily.com.
Według Roya Spencera, klimatologa pracującego wcześniej dla NASA, który przeanalizował dane z ostatnich pięciu lat, globalny poziom temperatur spada. – Globalne ocieplenie miało oznaczać więcej huraganów, tymczasem od roku 2005 Stany Zjednoczone zaatakował tylko jeden większy huragan – mówi. Tymczasem według badań, które przeprowadził Ryan Maue z Uniwersytetu Florydy, światowa aktywność obejmująca zarówno tajfuny, jak i huragany spadła do najniższego poziomu sprzed 30 lat.
Naukowcy Instytutu Nauk Morskich Leibnitza i Instytutu Meteorologii Maxa Plancka z Niemiec oraz Uniwersytetu Wisconsin uważają, że proces globalnego ocieplenia ulegnie spowolnieniu, lub nawet odwróceniu, w okresie najbliższych 10-20 lat.
Jeśli chodzi o wcześniejsze niepokojące dane dotyczące topnienia lodu w Arktyce, to okazało się, że procentowo pokrywa lodowa zwiększyła się znacząco po raz pierwszy od 1979 roku. W ostatniej dekadzie również populacja niedźwiedzi uległa zwiększeniu – był to wzrost o 25 procent. W Arktyce jest ich teraz 15 tysięcy, podczas gdy 10 lat temu było ich 3 tysiące mniej.
– Ostatnia fala globalnego ocieplenia, która rozpoczęła się w 1977 roku jest zakończona, a Ziemia weszła w nową fazę globalnego ochłodzenia – mówi Don Easterbrook, profesor geologii z Uniwersytetu Zachodniego Waszyngtonu. – Nowe dane dotyczące aktywności solarnej wskazują na niezwykły brak plam na Słońcu i zmian w jego polu magnetycznym… Obecna fala procesu globalnego ochłodzenia może być ostrzejsza, aniżeli ta z lat 1945-1977 – dodaje.
Klimatolog Joe D’Aleo z organizacji International Climate and Environmental Change Assessment Project, mówi, że nowe dane wskazują, że od 50-70 lat, globalna temperatura obniżyła się pomimo wzrostu emisji dwutlenku węgla. – Dane sugerują, że w przyszłości Ziemię czeka globalne ochłodzenie, a nie ocieplenie – dodaje.
Jak komentuje serwis worldnetdaily.com, ostatnie doniesienia naukowców to „zła wiadomość dla Ala Gore’a”, jako że były wiceprezydent USA utrzymuje, iż Ziemia jest zagrożona przez globalne ocieplenie; za swą działalność Gore otrzymał nawet Nagrodę Nobla.
Magazyn „Whistleblower” ze swej strony przeanalizował doniesienia medialne na temat zmian pogodowych, które pojawiły się w ostatnim wieku. Jak wynika z analizy, media w różnych okresach donosiły na zmianę bądź o ochłodzeniu, bądź o ociepleniu. W 1895 roku wybuchła panika na punkcie globalnego ochłodzenia. W 1920 roku donoszono już o czymś zupełnie przeciwnym – o globalnym ociepleniu, którego medialna passa trwała do 1975 roku, gdy znów nadeszło globalne ochłodzenie. W 1981 roku rozpoczęły się z kolei czasy globalnego ocieplenia na „bezprecedensową skalę”.”
Źródło: www.onet.pl

2 KOMENTARZE

  1. Komuchy w stylu Ala Gore’a i naszych rodzimych eko-debili szybko się przebranżowią i zaczną „walczyć” z globalnym ochłodzeniem. Przygłupy ciągle muszą „z czymś walczyć”…

  2. EKOFASZYŚCI, FEMINAZISTKI, HOMOITLEROWCY, LAWMENY i inni to LEWICA/LEWACY z inną twarzą, to są w innej formie SOCJALIŚCI, KOMUNIŚCI, SOCJALDEMOLIBERAŁOWIE, FASZYŚCI, HITLEROWCY, SOCJALDEMOKRACI, STALINOWCY, MAOIŚCI, TROCKIŚCI, SOCJALIBERAŁOWIE, BOLSZEWICY, MARKSIŚCI, LIBERAŁOWIE, LENINIŚCI,…, przepoczwarzająca się nie ustannie lewica. Wyborcy nie znają historii, nie potrafią powiązać skutków z przyczynami i na odwrót, dlatego wybierają jak wybieraja i mamy jak mamy. To przez najgorszą formę z najgorszych LEWACTWA/LEWICY – przez D E M O K R A C J Ę!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here