Istnieją profesje, w których samochód jest niezbędny do pracy. Dotyczy to przede wszystkim branży transportowej, ale nie tylko! Udostępniając pracownikom pojazdy należące do firmy, zawsze warto natomiast w maksymalnym stopniu dbać o bezpieczeństwo. Pomagają w tym urządzenia do lokalizacji bazujące na technologii GPS. Dowiedz się gdzie i jak zamontować GPS w aucie firmowym.

GPS w aucie firmowym – dlaczego go potrzebujesz?

Sprawna realizacja trasy, szybka komunikacja i pomoc w nagłych wypadkach, lepszy monitoring pracowników i ich czasu pracy – to tylko niektóre korzyści, jakie zapewnia GPS w aucie firmowym. Wystarczy zamontować w pojeździe specjalny lokalizator, aby uzyskać dostęp do danych dotyczących:

 • lokalizacji pojazdu w czasie rzeczywistym,
 • historii przebytych tras,
 • zużycia paliwa,
 • stylu jazdy,
 • przeglądów i napraw,
 • czasu pracy kierowców itp.

To właśnie dlatego ta technologia jest coraz popularniejsza wśród przedsiębiorców. Co ważne, monitoring GPS wcale nie jest drogi, a jego zastosowanie pozwala oszczędzać zarówno pieniądze, jak i czas.

Jak zamontować GPS w aucie firmowym?

Aby zacząć korzystać z monitoringu GPS w aucie firmowym, wystarczy:

 • wybrać dostawcę,
 • zamówić urządzenie,
 • opłacić abonament, który zapewni transmisję danych oraz da możliwość korzystania z aplikacji do obsługi systemu.

Co ważne, lokalizatory GPS wcale nie wymagają skomplikowanego montażu. Obecnie dostępne są urządzenia, które z łatwością można podłączyć samodzielnie – w nie więcej niż kilka minut. Do najpopularniejszych i najprostszych metod montażu należą:

 • wpięcie do gniazda zapalniczki w kabinie,
 • podłączenie bezpośrednio do akumulatora.

Dzięki temu użytkownik oszczędza zarówno czas, jak i pieniądze – nie musi bowiem czekać na wizytę specjalisty i płacić mu za podłączenie urządzeń. Przystosowanie do samodzielnego montażu pozwala też korzystać z lokalizacji GPS od razu po otrzymaniu sprzętu i umożliwia jego wygodny zakup przez internet – z dostawą na adres firmy lub do innego dowolnego miejsca.

Podłączenie do gniazda zapalniczki to najprostszy sposób na montaż GPS w aucie firmowym.

Gdzie zamontować GPS w samochodzie firmowym?

Pytanie „jak zamontować GPS w samochodzie firmowym” w zasadzie precyzuje również odpowiednie miejsce montażu. Najczęściej urządzenie będzie się znajdować w kabinie lub pod maską, podłączone do akumulatora. Czy któraś z lokalizacji jest korzystniejsza? Niekoniecznie, choć można wskazać na pewne różnice pomiędzy nimi.

Urządzenie GPS wpinane do gniazda zapalniczki można łatwo zamontować i wymontować. Dzięki temu można je przenosić pomiędzy pojazdami, co może być korzystne w wielu firmach. Jednak wówczas istnieje ryzyko realizacji trasy bez podłączonego lokalizatora – może się bowiem zdarzyć, że pracownik lub zwierzchnik po prostu zapomni go podłączyć. Warto też pamiętać, że tego typu urządzenia blokują gniazdo zapalniczki, uniemożliwiając używanie go np. do ładowania telefonu lub innych celów.

Montaż GPS w aucie firmowym pod maską również umożliwia przenoszenie go z pojazdu do pojazdu, ale jest to nieco bardziej uciążliwe. Jednocześnie urządzenie jest ukryte, co może stanowić atut np. w przypadku próby kradzieży pojazdu – o ile złodziej nie zajrzy pod maskę i nie odłączy lokalizatora, jego namierzenie będzie bardzo łatwe. Ponadto montaż do akumulatora pozwala swobodnie korzystać z gniazda zapalniczki w kabinie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here