Grzegorz Braun, niezależny kandydat na prezydenta, w rozmowie z nowojorskim „Nowym Dziennikiem” mówi o swojej wizji państwa, o tym, o jakiej Polsce marzy i dlaczego kandyduje w demokratycznych wyborach mimo że deklaruje się jako monarchista.

Obejrzyj wywiad…

6 KOMENTARZE

 1. Piszę w tym miejscu, gdyż nie ma części sportowej.
  Dziś zmarł dziennikarz, pisarz, sportowiec i pasjonat Pan BOHDAN TOMASZEWSKI. Komentator wielu dyscyplin sportowych, a szczególnie lubianego tenisa, trudnej lekkiejatletyki i na tej stronie uwielbianego szosowego i torowego k o l a r s t w a! Miał 93 lat. Pan Tomaszewski był sprawozdawcą radiowym i telewizyjnym, świetnym komentatorem, poetą mikrofonu, wychowawcą kibiców w duchu poszanowania przeciwnika w sportowych zmaganiach, potrafił przekazać atmosferę i emocję ze sportowych aren. Szczególnie lubiłem słuchać Jego relacji z kolarskiego Wyścigu Pokoju i zawodów lekkiej. Szkoda. Niech spoczywa w Bożym spokoju.

 2. Za górami za lasami, żyli król i królowa (i już bajki jest połowa), potem przybył do nich goniec…i to jest już bajki koniec.
  Nie podważam szlachetnych bez wątpienia pobudek.
  Braun na prezydenta? Czemu nie?
  W Państwie powinien być ktoś, kto wszystkich bez wyjątku krytykuje. Trzeba by zajmował on suwerenną pozycję w strukturach politycznych. By jego funkcja recenzenta władz wsparta była konstytucyjnym obowiązkiem krytykowanych do tłumaczenia się ze stawianych im zarzutów.
  Kadencja takiej głowy państwa mogłaby trwać nawet dziesięć lat.
  Nie chciałbym jednak głosować na przyszłego prezydenta, który pragnie umrzeć jako poddany.
  Zwłaszcza gdy konstatuję, że powołuje się on na wolność narodową w XVI wiecznej Polsce.
  W tejże zamieszkanej podówczas przez c’a 10 milionów ludzi – naród stanowiło 8%-10%.
  To owe 10% mogło korzystać z dobrodziejstw wolności, o której z tak radośnie- naiwnym obliczem informuje swojego niezbyt rozgarniętego interlokutora Braun. To owe 10% stało się wkrótce Obywatelami Rzeczypospolitej. Obywatelami w monarchii. Kwadratura koła, które próbowałby założyć do polskiego wozu król Grzegorz I.

 3. Pan Braun ma jakies zaplecze polityczne i organizacyjne aby przejac wladze w kraju sterowanym przez Rosjan i ich poddanych z Berlina? Niezla mrzonka panie kandydacie!

 4. @Logik zapleczem politycznym i organizacyjnym kandydata Pana Brauna jest każdy zdroworozsądkowo myślący członek kraju[państwa]niegodzący się na sterowanie nim przez zdrajców i władze obcego kraju,odbierając mu jego podstawowe prawa do wolności,własności i sprawiedliwości!!

 5. Dwie sprawy:
  1. do „DYBOWSKI” – i co napiszesz o red.Bohdanie Tomaszewskim? Jak podali na „wp.pl” był Tajnym Współpracownikiem. Za robienie kariery w czasach socjalistycznej Polski donosił na…., no właśnie tego nie wiadomo, gdyż jego teczki, jakie są w IPN, mają braki.
  2. w Łodzi eksperta z Centrum im. Adama Smitha p.Jabłońskiego PO zrobiła wiceprezydentem miasta. Na każdego twardziela i idealistę znajdzie się cena.

Comments are closed.