Grzegorz Braun: Stoimy w obliczu wymuszenia rozbójniczego na narodzie polskim

Koalicja Propolska nie chce wojny, nie chce grabieży. Koalicja propolska stoi na gruncie prawa międzynarodowego, które surowo zakazuje wszczynania, planowania i pochwalania wojen napastniczych

1
Kaja Godek jeszcze w szeregach Konfederacji - 2019 rok (Foto.: twitter.com, zdjęcie archiwalne)

Jak informuje biuro prasowe partii Wolność „w Sejmie RP odbyła się konferencja prasowa liderów Koalicji Propolskiej (KORWiN, Liroy, Braun, Ruch Narodowy). Wzięli w niej udział: Jacek Wilk (Poseł na Sejm RP, Partia KORWiN) Robert Winnicki (Poseł na Sejm RP, Ruch Narodowy) Grzegorz Braun (kandydat na prezydenta Gdańska). Konferencja odnosiła się do wczorajszych wypowiedzi uczestników konferencji bliskowschodniej”.

Podczas konferencji poseł Jacek Wilk stwierdził, że „kiedy rok temu ruszała sprawa ustawy 447, dotyczącej tzw. mienia bez spadkobierców, w Polsce nikt nie zwracał na to uwagi. Rząd milczał jak zaklęty, uważał, że problem nie istnieje. My z posłem Winnickim jako bardzo nieliczni interweniowaliśmy w tej sprawie. Poseł Winnicki miał wystąpienie sejmowe, a ja z pomocą amerykańskiej Polonii list do prezydenta USA polskich parlamentarzystów z apelem o zawetowanie tej ustawy. Niestety spotkało się to z mizernym odzewem”

Według posła Wilka „problem polega na tym, że te roszczenia nie mają żadnych podstaw w polskim systemie prawnych i wręcz są z nimi fundamentalnie sprzeczne. Bo jeżeli ktoś zginął w Polsce w trakcie II wojny światowej, nie zostawiając żadnych spadkobierców, to jego majątek przechodzi na własność skarbu państwa. Jeżeli był obywatelem amerykańskim, a jego majątek został przejęty przez PRL, to na podstawie umowy z 1960 roku Polska zapłaciła Stanom Zjednoczonym odszkodowania”.

Zdaniem posła Roberta Winnickiego „dyplomacja amerykańska jest naprawdę profesjonalna. Fakt, że stalinowski, żydowski oprawca został postawiony za bohatera narodowego polskiego przez Pana Pompeo, fakt, że czołowa redaktorka mediów amerykańskich, mówiła o tym, że Żydzi walczyli z nazistowskim polskim rządem w Warszawie, to świadczy o tym w jakiej perspektywie Polska jest postrzegana. (…) Nie zapłacimy ani centa. Nie będziemy płacić centra nieprawomocnych roszczeń, które są wysuwane. Obce wojska nie budują potencjału obronnego Polski. Obce wojska są wyrazem braku potencjału obronnego”.

W opinii Grzegorza Brauna „stoimy wobec wymuszenia rozbójniczego, którego obiektem jest naród Polski. I stoimy w obliczu groźby wojny, której koszty dla Rzeczpospolitej mogą być niewyobrażalne. Polska dyplomacja nie operuje nawet na poziomie lokajskim. Polska dyplomacja operuje na poziomie froterki podłogowej. Koalicja Propolska nie chce wojny, nie chce grabieży. Koalicja propolska stoi na gruncie prawa międzynarodowego, które surowo zakazuje wszczynania, planowania i pochwalania wojen napastniczych”.

Jan Bodakowski

1 KOMENTARZ

  1. Kto wspiera te koalicje tzn, ktory odlam chazarskiej mafii? Przeciez oni sami nie moga dzialac w rzeczywistosci kontrolowanej w 100 % przez sluzby. Pan Braun wiadomo jest wspiaranym przez Gutmanow ze Szwajcarii, odlam rodziny Rotszyldow. To utajniony agent chazarski, udajacy walke dla dobra Polski i polskiego narodu. Kto sie na to znow nabiera poza redaktorem Naiwnym z witryny?

Comments are closed.