Yuval Noah Harari i Klaus Schwab – „Wielki Reset” dokonuje się na naszych oczach

3

„Gdyby nie pewne fakty, Yuvala Noaha Harari moglibyśmy potraktować jako pisarza science-fiction nie najwyższych lotów. Nie jest to myśliciel jakoś specjalnie oryginalny, ale jest to myśliciel, którego popularność wynika z czegoś zupełnie innego. Skupił on wokół siebie dość charakterystyczne grono czytelników, które go promuje, a które określiłbym jako osoby mające na koncie 40 mld dolarów plus” – powiedział prof. Adam Wielomski podczas spotkania z mieszkańcami Piotrkowa Trybunalskiego w dniu 21 października 2022 roku.

Wielomski napisał niedawno książkę o Hararim pt. „Yuval Noah Harari. Grabarz człowieczeństwa”. Dokładnie przestudiował twórczość tego izraelskiego pisarza, zadeklarowanego homoseksualisty i wyznawcy buddyzmu, wypromowanego głównie przez wielkie korporacje cyfrowe z Doliny Krzemowej. Wizja przyszłości, którą głosi bardzo im odpowiada, gdyż dla nich właśnie przygotowane jest w owej przyszłości kluczowe miejsce. „Bardzo bogaci i wpływowi ludzie chcą, abyśmy czytali Harariego i aby on programował naszą świadomość. Ta wizja świata, którą propaguje, zwana przez niego naukową, ma się zrealizować dla naszego obiektywnego dobra” – uważa Wielomski.

Co łączy Harariego z założycielem Światowego Forum Ekonomicznego (WEF), Klausem Schwabem? Według – również goszczącej w Piotrkowie – Magdaleny Ziętek-Wielomskiej Harari jest częścią tego imperium. „Klaus Schwab ma pomysł na rozwiązanie problemu ubogich, Harari dodaje do tego filozofię, która przeprogramowuje ludzką świadomość do nowej rzeczywistości, czyli >>wielki reset<< – świat bez Boga, człowiek- zwierzę pozbawione duszy, kult matki-natury. Harari potrzebny jest Schwabowi do tego, by tworzyć nową tożsamość, nową narrację i nowy mit” – mówi Ziętek-Wielomska.

Jaka jest wizja świata Harariego? Jaką przyszłość chce nam zafundować? Jaką pozycję w przyszłości będzie zajmował zwykły człowiek? Kto będzie zarządzał ludzkością? To już nie jest science-fiction, to dzieje się na naszych oczach, wystarczy tylko szeroko je otworzyć. Zapraszamy do obejrzenia pełnej relacji ze spotkanie z prof. Adamem Wielomskim i Magdaleną Ziętek-Wielomską. Dyskusję prowadzi red. Piotr Korczarowski z TV E-Misja. Organizatorem spotkania był Klub Konfederacji w Piotrkowie Trybunalskim i Konfederacja Korony Polskiej. Książkę „Yuval Noah Harari. Grabarz człowieczeństwa” zakupić można m. in. w księgarni Multibook.pl. /PSz/

3 KOMENTARZE

Comments are closed.