Jej Magnificencja Rektor Uniwersytetu Warszawskiego Prof. dr hab. Katarzyna Chałasińska-Macukow
Prorektor prof. dr hab. Marta Kicińska-Habior
Prorektor prof. dr hab. Włodzimierz Lengauer
Prorektor dr hab. Marcin Pałys, prof. UW
Prorektor prof. dr hab. Tadeusz Tomaszewski
Kanclerz mgr inż. Jerzy Pieszczurykow
Do wiadomości: Zastępca Rzecznika Praw Obywatelskich Stanisław Trociuk
Zastępca Rzecznika Praw Obywatelskich Prof. UW dr hab. Marek Zubik
Wyrażam oburzenie z powodu zablokowania międzynarodowej konferencji naukowej „Homoseksualizm jako ruch społeczny i jego konsekwencje”, która miała się odbyć w dniu 20 kwietnia br. na Uniwersytecie Warszawskim.
Jesteśmy zgorszeni faktem, że Władze Uczelni, posługując się argumentem bliskości dni żałoby narodowej, odwołują jedną konferencję naukową, z drugiej strony natomiast wyrażają zgodę i przyzwolenie by dzień później tj. 21 kwietnia br. odbyła się na Uniwersytecie Warszawskim skandaliczna, propagandowa debata środowisk gejowskich „Kampanie społeczne na rzecz osób LGBTQ w Polsce. Specyfika, ocena, perspektywy”.
Bulwersuje fakt, że uniwersytet, który powinien stać na straży wolności badań naukowych, zajmuje się propagandą i promocją działalności środowisk gejowskich hamując zarówno działalność studencką jak i jakikolwiek głos naukowy sprzeciwiający się homoseksualnej propagandzie. W ten sposób Uniwersytet Warszawski przestaje być ośrodkiem badań naukowych, a staje się rzecznikiem i promotorem jednej z grup społecznego nacisku i manipulacji.
Taka decyzja Władz Uczelni, jawnie blokująca inicjatywy i działalność studencką, przypomina nam lata komunizmu, kiedy to można było się wypowiadać wyłącznie zgodnie z daną opcją polityczną. Dzisiaj mamy przykład powrotu do tamtych czasów, kiedy Władze Uniwersytetu Warszawskiego pozwalają studentom działać, ale tylko zgodnie z tym, co dyktuje homoseksualna propaganda.
Wypada tu także zadać pytanie czy Uniwersytet Warszawski w dalszym ciągu jest ośrodkiem badawczym prowadzącym działalność naukową, czy też zmienił swe cele i zamierzenia stając się instytucją lobbystyczną środowisk gejowskich?
Niniejszym wyrażam protest przeciwko takiemu działaniu władz Uniwersytetu Warszawskiej i uprzejmie proszę o przywrócenie swej pierwotnej zgody na przeprowadzenie konferencji naukowej „Homoseksualizm jako ruch społeczny i jego konsekwencje”.
Z poważaniem,
(imię i nazwisko)
List wysyłać należy na poniższe adresy e-mail:
Rektor UW Prof. dr hab. Katarzyna Chałasińska-Macukow rektor@adm.uw.edu.pl, kmacukow@adm.uw.edu.pl
Prorektor prof. dr hab. Marta Kicińska-Habior prorektorstud@adm.uw.edu.pl
Prorektor prof. dr hab. Włodzimierz Lengauer wlengauer@adm.uw.edu.pl
Prorektor dr hab. Marcin Pałys, prof. UW prorektorfin@adm.uw.edu.pl
Prorektor prof. dr hab. Tadeusz Tomaszewski prorektornaucz@adm.uw.edu.pl
Kanclerz mgr inż. Jerzy Pieszczurykow jerzyp@adm.uw.edu.pl

3 KOMENTARZE

  1. Każdy powód zablokowania niewygodnych inicjatyw jest dobry. Za to sodomistyczna impreza musiała się odbyć w obawie przed ich jękami. Przyznaję byłoby to nie do zniesienia.

  2. Niemożliwe, że takie rzeczy się dzieją.
    Ponadto, czemu tylko homoseksualne? Potem przyjdzie czas na bi, poli, trans, draculis, małpofilów i nie wiadomo, co jeszcze.

  3. No i proszę – studenci chcą powtórki marca ’68, czy jak? „Studencki Komitet na rzecz Wolności Badań Naukowych, protestując przeciw odwołaniu konferencji z udziałem dr. Paula Camerona, zarzuca władzom UW m.in. promowanie homoseksualizmu. Władze uczelni podtrzymują opinię, że poglądy autora odwołanej konferencji nie są naukowe.” Więcej zamieściła konkurencja – http://www.kapitalizm.org/?action=show_article&art_id=6482

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here