Unia Polityki Realnej ze smutkiem przyjęła dzisiejszą informację o tryumfie ideologii europeizmu, którą uosabia Traktat Lizboński. Zamiast Europy Ojczyzn zmierzamy w kierunku państwa federacyjnego. Ostatnia zapora – podpis prezydenta Klausa – upadła.
„Dzisiaj Polska potrzebuje mądrych patriotów bardziej niż kiedykolwiek wcześniej. Zakończył się okres „dwudziestolecia przedunijnego”, który zmarnowaliśmy pod względem politycznym, gospodarczym i wychowawczym. We wrześniu 39’ II RP dysponowała ogromnym kapitałem pokolenia wychowanego w duchu patriotyzmu. Obecnie jest nas garstka. Tym bardziej nie możemy sobie pozwolić na defetyzm czy załamywanie rąk” – apeluje Paweł Chojecki, rzecznik prasowy UPR.
Unia Polityki Realnej w swojej działalności politycznej będzie bronić resztek suwerenności państwa. Zobowiązuje się też działać na rzecz przyszłości Narodu poprzez pracę organiczną, budowanie samoorganizacji społeczeństwa, obronę roli ojca i matki w rodzinie oraz kształcenie nowego pokolenia patriotów.
Jeszcze Polska nie zginęła! – czytamy w komunikacie UPR
P.

20 KOMENTARZE

 1. Ze smutkiem przyjmuję dzisiejszą informację o stanowisku UPR w kwestii Traktatu Lizbońskiego 🙁
  Widzę, że zdominowana jest ta partia przez dwie grupy ludzi 🙁
  1) Ludzi, którzy przespali ostatnie 50 lat i nie wiedzą czym nic o procesach globalizacji 🙁
  2) Ludzi, którzy w swej nieświadomości i naiwności zostali zmanipulowani przez agentów USA, Chin i Rosji, którym to państwom najbardziej zależy na tym, by Unia Europejska pozostała tworem skłóconych między sobą państw bez spójnej polityki zagranicznej niezdolnych rozmawiać z USA, Chinami, i Rosją jak równy z równym 🙁 Tymczasem tylko silna zjednoczona Traktatem Lizbońskim UE (a w niej silna Polska) może skutecznie przeciwstawiać się planom światowej dominacji USA, Chin i Rosji. Jednak jak widać UPR i ci którzy ją popierają nie zdają sobie sprawy czyim interesom służą, choć mienią się patriotami 🙁

 2. Romek agencie Niemiec nie kryguj się i nie być taki nieśmiały, teraz morzna już się óiawniać. Ty romek będziesz odpowiadał w Generalnej Prowincji Polskiej za więziennictwo. Wiem bom widział odpowiednie dokumenty. Gratuluję. My to znaczy Indie mamy z MFW 1500 kilo złota i od Rosji i USA wolną rękę na zbrojenia aby szachować Chiny i w razie islamskiego przewrotu w Pakistanie zrobić tam porzondek, wiesz mają bombę atomową. Ja mam zostać maharadżą Kaszmiru. Z agenturalnym pozdrowieniem Heil Merkel und Schreder und Khol.

 3. Panie agencie indyjski. Widzę, że konstruktywnie wyjaśniliśmy sobie nasze obawy co do przyszłości Europy. Ja się obawiam dominacji USA, Chin i Rosji, a Pan jak widzę przekształcenia Unii Europejskiej w IV Rzeszę. Rozumiem Pańskie obawy, gdyż Niemcy są oczywiście największym państwem UE. Jednak już niedługo może się to zmienić, gdyż Turcja (państwo które ma niewiele mniejszą liczbę ludności niż Niemcy, a znacznie większy przyrost naturalny) może wkrótce także zostać przyjęta do UE. Wtedy zgodnie z Pańską logiką rozumowania – może grozić nam przekształcenie UE w IV Rzeszę będącą jednocześnie republiką islamską 🙁

 4. romek! koochhaaannyy agencie niemiecki nie udawaj Greka gdyż Turcyję i Germanię od lekko licząc 100 lat łączą bardzo dobre układy polityczne, gospodarcze i wojskowe. Dogadają się albo już się dogadali. Zwłaszcza, że Turcyja zawsze lubiła wojaczkę z prawosławną Rosiją i jakaś przeciwaga musi na południu Europejskiego Imperium być. Ja tam Sikhów Brytyjczykom jak będą płacić w złocie wynajmę. Nie wiem jak w Polszcze będzie się rozwijać gospodarka i inne wymysły ludzkie lecz myślę, że wojska z wostoku na zawtrak i na odwyrtkę oraz z sundu na nord i na odwrót będą jeździć jak nie przymierzając kurwy po Placu Pigall się przechadzają. A propos kurwów, nie wiem jak Franca w tej grze się będzie ustawiać, lecz na pewno zadkiem do odpowiednich członków.

 5. Zgadza się. Dlatego też napisałem:
  „może grozić nam przekształcenie UE w IV Rzeszę będącą jednocześnie republiką islamską 🙁 „

 6. Nie!! To będzie I RZESZA TURECKO-GERMAŃSKA. I dlaczego akurat republika a nie SUŁTANAT lub KALIFAT? Musimy romanie (imię powinno zobowiązywać – ROMANUM!!!), agencie niemiecki uszczegółowić podział świata i Europy. Dlaczego niepokoi pana dominacja USA, Chin lub Rosji – całkiem mili ludzie i kraje.

 7. Nie będę spierał się co do nazwy tego tworu i formy rządów, bo to jeszcze nie jest ustalone. Być może rzeczywiście będzie to RZESZA TURECKO-GERMAŃSKA, albo faszystowski SUŁTANAT lub KALIFAT. Wszystko jest możliwe. Natomiast co do USA, Chin lub Rosji, to owszem zgadzam się także, że to całkiem mili ludzie i kraje. Problem jedynie w tym, że jakoś tak już jest, że gdy kraj jest wielki, to od czasu do czasu przychodzą mu do głowy brzydkie pomysły np. by ustalać porządek światowy według własnego widzimisię. (Tym łatwiej gdy nie ma godnego siebie konkurenta.) A to nie zawsze już się wszystkim podoba. Obawiam się nawet mój drogi agencie indyjski, że nawet i nam się może to nie spodobać i co wtedy zrobimy? 🙁

 8. właśnie w tką stronę zmierza przesławna jewrPEJSKA Unia z wielką NIEMIECKĄ RZESZĄ jako jedyną siłą przewodnią parti, ludu, państwa i firera. Mam nadzieję, że tych słów żadni agenci nie czytali z innych wielkich narodów i krajów. I ostatnie pytanie agencie niemiec romanie – co z kwestia żydowską czyli izrelską? Mamy problemy ogólnoświatowe, no nie?

 9. Co do tych wielkich narodów i krajów, które potencjalnie mogą nam zagrażać, to osobiście bałbym się bardziej tych większych niż tych mniejszych. Czyli bardziej USA, Chin i Rosji, a mniej Niemiec i Turcji. Moim zdaniem z mniejszym przeciwnikiem na ogół łatwiej sobie można poradzić niż z większym.
  Natomiast co do kwestii żydowskiej i izraelskiej, a właściwie to także palestyńskiej, to z tego co wiem USA próbuje bezskutecznie rozwiązać ten problem od chyba jakiś 40 lat i skutki tego są ciągle dość opłakane. Myślę więc, że pośrednictwo silnej zjednoczonej UE było by tu znacznie lepsze dla osiągnięcia szybkiego porozumienia.

 10. Co to znaczy silna Unia? Unia może być silna, będzie na pewno. Pytanie co z Polską. Przecież Polska może być silna, ale to nie oznacza silnego województwa warmińsko-mazurskiego. Na sile Unii tracą kraje związkowe. ZSRR był silny, ale czy ludziom w nim to się podobało?

 11. ZSRR był silny? załóżmy, że tak. To czy Ukraina, Kazachstan czy inna republika była silna? Tak będzie z socjalistyczną unią państw europejskich.

 12. Co do kwestii Ukrainy lub Kazachstanu w ZSRR, to ZSRR był totalitarną dyktaturą a nie demokracją, więc oczywiście silny mógł być tylko rząd centralny ZSRR. Co innego UE, bo w niej istnieje demokracja parlamentarna której w ZSRR nie było ani śladu. Tak więc porównanie jest nieadekwatne.
  Unia Europejska będzie silna jeśli będzie miała swego prezydenta i ministra spraw zagranicznych. Będzie miała sprawnie działający rząd (czyli np. veto jednego państwa Unii przeciw wszystkim nie będzie powodowało braku możliwości podjęcia potrzebnych decyzji).
  A Polska będzie silna jeśli będzie mogła wywierać wpływ na politykę UE i pośrednio poprzez silną UE wpływ na politykę światową. I np. polski prezydent nie będzie się musiał podlizywać prezydentowi USA poprzez np. wysyłanie polskich wojsk do Afganistanu, by w zamian uzyskać uzbrojenie albo mgliste obietnice hamowania zapędów Rosji. Polski głos będzie się liczył w UE jeśli nie będzie tak, że każde jedno państwo będzie mogło zablokować każdą polską propozycję w parlamencie UE jednym vetem. A interesy Polski na arenie międzynarodowej będą mogły być reprezentowane i realizowane tylko przez silną UE która będzie równorzędnym partnerem dla USA, Chin i Rosji. I przykładów słabości państw UE w pojedynkę nie trzeba daleko szukać, TV podaje je każdego dnia. Np.dzisiaj właśnie najsilniejsze państwo Unii czyli Niemcy są oburzone że rząd USA nagle zmienił wcześniej już z nimi uzgodnioną decyzję o sprzedaży firmy Opel Kanadyjczykom i Rosjanom. No i cóż, Niemcy mogą sobie nadal protestować bo rząd USA nie musi się liczyć nawet z Niemcami – już nie wspominając o takim państwie jak Polska, Hiszpania czy mniejszych. Ale z prezydentem UE będzie musiał 🙂

 13. USA traktują państwa europejskie jak swoich wasali, a Rosja straszy sankcjami. Takie są efekty dzisiaj jeszcze zbyt słabej UE. Trzeba więc to jak najszybciej zmienić, a Traktat Lizboński jest dużym, bardzo znaczącym krokiem w tym kierunku 🙂

 14. romek, jednak agencie niemiecki to GM zdecydował o OPLU a nie rząd USA zwłaszcza, że zaobserwowali wzajemne wzmacnianie się Rosji i Niemiec – wreszcie! i kto będzi decydował które decyzje są bardziej ważne a które mniej w UE. wszystko jedno czy podlizywać się USA, Niemcom czy Rosji zwłaszcza, że Rosja i Niemcy są tuż przy polskich granicach i dodatkowo Niemcy wobec Polski mają roszczenia terytorialne i nie podpisany akt pokoju. i tak i tak od kogoś jest Polska zależna to lepiej od kogoś kto jest daleko. i zawsze koszula bliższa ciału – co myślisz, że polityk nie polski będzie pilnował interesów polskiego euroregionu? twój idealizm niemiecki, pardon europejski jest naprawdę uroczy i zniewalający oraz bardzo dziecięco naiwny. to dobrze, że są jeszcze naiwni ideliści. i mam nadzieję, mimo romek twej 'naiwności’ że ci Niemcy dobrze płacą za dobrą służbę. zapytaj w moim imieniu ile kosztuje u nich ewentualne przewerbowanie albo podwójna agentura wpływu.

 15. GM zdecydował o OPLU ale pod naciskiem rządu USA !
  Ja chyba się nie zrozumiem z kimś kto myśli że UE rządzą niepodzielnie Niemcy. W UE jest 27 państw i przeciwko pomysłom Niemiec lub innego dużego państwa Unii Polska, albo inne mniejsze państwa mogą tworzyć w konkretnych sprawach dowolne wzajemne koalicje i grupy nacisku na duże państwo. I proszę mi nie mówić tylko, że interes Niemiec, Francji, Anglii i Włoch jest zawsze wspólny w każdej sprawie i nie da się przeciw nim stworzyć grupy nacisku – bo to totalne bzdury !
  Dla mnie to nie jest wszystko jedno czy podlizywać się (USA lub Rosji) czy też Niemcom lub Francji, bo polscy przedstawiciele już pełnią wysokie funkcje w UE a w przyszłości zapewne będą pełnić także funkcje prezydenta EU i ministra spraw zagranicznych i wtedy za ich kadencji inne duże państwa UE będą się im podlizywać,a więc rachunki w tej dziedzinie w UE w sumie się wyrównują :-))
  A z USA, Rosją i Chinami tych rachunków nigdy nie wyrównamy, ani koalicji z kilkoma niewielkimi państwami UE przeciw nim nie zrobimy 🙁
  To przeciwnicy integracji UE są WIELCE NAIWNYMI ludźmi bo myślą, że państwa UE w pojedynkę w polityce światowej zdominowanej przez mocarstwa – cokolwiek znaczą. Tak więc Twoja naiwność dziecięca jest znacznie większa :-))
  A co do koszuli bliższej ciału to prawda. Tyle tylko, że tym ciałem są właśnie wszystkie państwa UE razem, a koszulą dla nich na pewno nie będą nigdy USA, Rosja lub Chiny. Jeśli ktoś tego nie zrozumiał do tej pory to jest naiwny jak dziecko.

 16. romek naiwność twa lub właściwie udawanie jej jest powalająca. Ale kontynujcie towarzyszu, kontynujcie. Tylko jak się obudzicie z ręką w nocnym naczyniu to proszę ją dokładnie umyć o ile będzie woda bo w socjalistycznym mocarstwie europejskim nie takie cuda się będą działy. oj naiwny, naiwny. A co z przewerbowaniem lub podwójna agenturalnością. Chcę też na tym socjalistycznym europejskim tworze zarobić cuś dla się.

 17. I jeszcze na zakończenie(rozkazy są do…) UE obecnie zakazuje i nakazuje kto co i gdzie ma uprawiać, hodować i produkować to co będzie jak już zostanie socjalistyczną unią euroregionów z prezydentami, premierami i innymi wymysłami? Cześć! Znikam.

 18. agencie niemiecki romanie jeszcze na chwilkę mogie żócić ci uwagi (statek podwodnu sie spuznia). jezdeś albo bardzo młody i nie rzyłeś w czasach prl,cccp, rwpg i układu warszawskiego na rzadnym terytorium imperium zła jak to ujmował przebżydle przebżydły regan, prezydent usa albo jesteś stary członek npd i jeszcze starszy agent stasi. jak jesteż młody to nie wiesz co to jest lewactwo obojętnie jakiego koloru i jaki raj na ziemi szykuje ludziom a jak stary to wiesz jak ci było luksusowo i dobrze szczególnie w specsklepach 'konsumy’ i fajnie było wyrywać paznokcie, strzelać w potylicę czy scinać gilotyną głowy. przypuszczam jednak że jesteś bardzo młody bo jesteś bardzo pewien lewackim mżonkom staży, stojący nad grobem się nawracają i spowiadają a u ciebie tego nie ma. trochę pokory i szacunku dla innych poglondów. pamientaj pewna to jest tylko smierć. no terza jusz naprawdę cześć bo statek podwodny wypłynął z głębin i sie spiesze. z agenckim pozdrowieniem – niech żyje CzK, niech żyje Abwerha, niech żyje CIA, niech żyje KGB i GRU, niech żyje BND, niech zyje MI5, niech zyje MOSAD – NIECH ZYJE! NIECH ŻYJE! NIECH ZYJE!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here