„Mamy siedem kryzysów zgotowanych nam przez poszczególne rządy III RP. Są to kryzys arogancji władzy, inflacyjny, sanitarny, upadku instytucji państwowych, energetyczny, polityki zagranicznej i kryzys migracyjny” – powiedział Ireneusz Jabłoński, niegdyś burmistrz Łowicza, b. działacz UPR, b. ekspert CAS, podczas spotkania, które odbyło się 8 kwietnia 2022r. w Piotrkowie Trybunalskim. Jabłoński towarzyszył wówczas Grzegorzowi Braunowi.

Ireneusz Jabłoński w swojej wypowiedzi rozwija każdy z tych elementów. „Niezależnie od tego, jak zakończy się wojna Rosji z Ukrainą to my, jako Polska będziemy musieli posiadać jakieś relacje dyplomatyczne zarówno z jednymi jak i z drugimi. Ważne, by były one ułożone pod nasze interesy, a nie naszych dzisiejszych patronów. Oni nie raz już układali nam relacje z sąsiadami i wiemy, jak na tym wychodziliśmy” – mówi Jabłoński.

Według Jabłońskiego kryzys migracyjny ma wymiar ekonomiczny i społeczny, ale w konsekwencji będzie miał także wymiar polityczny. „Jeśli rządzący nie opracują natychmiast programu włączenia sporej części tych ludzi w obieg gospodarczy to po prostu zbankrutujemy. Nie stać nas na utrzymanie tak dużej liczby ludzi w okresie dłuższym niż kilkanaście tygodni” – twierdzi Jabłoński.

Współpracownik Grzegorza Brauna zachęcał też do włączania się w działalność społeczno-polityczną. „Polityka to roztropne działanie na rzecz dobra wspólnego. Tak ją pojmował Arystoteles. Tymczasem w Polsce mamy do czynienia z walką partyjnych plemion o to, kto więcej zagrabi dla siebie. Zachciejmy to zmienić” – mówił Jabłoński.

Wysłuchaj całego wystąpienia Ireneusza Jabłońskiego.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here