Portal Interia.pl podaje, że „szefowie medialnego koncernu ITI, który niedawno dostał prawie pół miliarda z kasy Warszawy, wcześniej wpłacali pieniądze na kampanię Hanny Gronkiewicz-Waltz”. Informacje te ustalił „Newsweek”. „Koncern ITI jest właścicielem stołecznego klubu piłkarskiego Legia. W ubiegłym roku decyzją władz Warszawy, rządzonej przez prezydent Hannę Gronkiewicz Waltz (PO), ITI otrzymało 456 mln zł dofinansowania do budowy nowego stadionu Legii. To najwyższa subwencja sportowa w historii stołecznego samorządu.
Wedle ustaleń „Newsweeka” wcześniej szefowie ITI wpłacali pieniądze na kampanię wyborczą obecnej prezydent Warszawy Hanny Gronkiewicz-Waltz. „Newsweek” dotarł do historii konta wyborczego Platformy Obywatelskiej z wyborów parlamentarnych 2005 r., w których Gronkiewicz-Waltz starała się o mandat poselski. 23 września wpłynęły na rachunek PO dwie, identycznie opisane wpłaty przeznaczone na jej kampanię. Współzałożyciel ITI Jan Wejchert oraz prezes koncernu Wojciech Kostrzewa przelali ze swych kont po 10 tys. zł z wyraźnym dopiskiem „na kampanię Hanny Gronkiewicz-Waltz”.
(…)”
Za: Interia.pl

2 KOMENTARZE

  1. Tylko po 10.000 zł, a w zamian 456.000.000 zł to się nazywa zwrot inwestycji. I pomyśleć, że to partia określająca sie jako liberalna, PO?. Nie nadarmo ktoś skrót PO tłumaczył Populizm Oligarchów. A tych wpłat od innych kolesiów jest ile i po ile i co w zamian mają załatwione? Chore państwo, chory system, a finansowanie partii z budżetu państwa mialo zapobiegać korupcji. śmiać się czy plakać czy strzelać

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here