Foto. pixabay.com/Couleur

Od czego zacząć monitoring urządzeń energetycznych?

Pierwszym krokiem na drodze do monitorowania urządzeń energetycznych jest wybór odpowiedniego systemu. Na rynku istnieje wiele rozwiązań do monitoringu rozmaitych parametrów urządzeń energetycznych, takich jak inteligentne liczniki, czujniki zużycia energii, temperatury itp. Warto postawić na te, pochodzące od sprawdzonych dostawców, które najlepiej łączą funkcjonalność oraz komfort użytkowania.

Instalacja i konfiguracja monitoringu urządzeń energetycznych

Prawidłowa instalacja i konfiguracja systemu monitorującego urządzenia energetyczne ma kluczowe znaczenie dla poprawności i bezpieczeństwa jej działania. Dlatego należy powierzyć je wykwalifikowanym specjalistom z firmy dostarczającej zaawansowane systemy monitoringu urządzeń energetycznych. Każdy użytkownik ma możliwość wskazania wartości granicznych interesujących pomiarów oraz ustalenia interwału otrzymywania powiadomień. Aby móc rozpocząć korzystanie z systemu, wymagany jest elektroniczny klucz licencyjny.

Możliwości systemu monitorującego urządzenia energetycznego

W jaki sposób prawidłowo wykorzystać dostarczone do firmy rozwiązania monitorujące sprzęt energetyczny? Przede wszystkim zgodnie z zaleceniami i wytycznymi dołączonymi do systemu. Jedną z podstawowych zalet stosowania rozwiązania jest możliwość monitorowania kilkudziesięciu parametrów przez wiele uprawnionych do tego osób. W ramach firmy, pracownicy z dostępem do konta mogą śledzić wartości chwilowe napięcia, prądu, mocy biernej, czynnej, współczynnika mocy poszczególnych faz czy dokonać pomiarów częstotliwości sieci.

Monitoring przedsiębiorstwa – w każdym miejscu i o każdej porze

Dostęp do danych możliwy jest praktycznie z dowolnego miejsca na świecie. Analizy na podstawie wizualizacji pomiarów na wykresach pozwalają na błyskawiczne otrzymywanie alertów i powiadomień drogą mailową lub za pośrednictwem wiadomości SMS. W ten sposób możliwe jest szybkie podjęcie działań zapobiegających wystąpieniu awarii. Bieżące odczyty pozwolą także na identyfikację obszarów w firmie, w których można zaoszczędzić energię bądź zoptymalizować jej działanie.

(Materiał zewnętrzny)