Foto. pixabay.com

Rozwój legalnych firm bukmacherskich w Polsce stwarza świetne możliwości rozwoju sportu na wielu poziomach. Dzieje się to poprzez zwiększenie zaangażowania obecnych miłośników zakładów sportowych i przyciągnięcie nowych fanów do wyścigów. Obecnie 58% Polaków interesuje się wydarzeniami sportowymi, najczęściej są to mężczyźni w wieku 45-59 lat.

Najczęstszą praktyką wyrażania zainteresowania takimi wydarzeniami jest oglądanie transmisji sportowych (43%). 18% śledzi informacje na specjalistycznych stronach internetowych. Polsport.tv – legalni bukmacherzy udostępniają miłośnikom sportu nie tylko dostęp do transmisji na żywo, ale także możliwość obstawiania ulubionych ekip i zawodników.

Dlaczego zakłady sportowe są tak popularne

Popularność zakładów bukmacherskich rośnie z roku na rok. Co więcej, rozwój rynku zakładów sportowych obserwuje się nie tylko w krajach, w których działalność ta została zalegalizowana wiele lat temu. Kraje, w których hazard został zalegalizowany stosunkowo niedawno, w tym też Polska, również doświadczają szybkiego wzrostu sektora zakładów sportowych w porównaniu z innymi sektorami rynku hazardowego. Legalny bukmacher w Polsce to gwarancja bezpiecznego typowania zakładów i ochrona danych użytkowników.

Ponadto do przyczyn popularności legalnego obstawiania zakładów online można zaliczyć:

  • brak konieczności wychodzenia z domu;
  • możliwość typowania zakładów w trybie live;
  • dostęp do streamingów na żywo;
  • dostęp do zakładów z dowolnego miejsca i urządzenia. 

Jednym z głównych powodów, dla których zakłady sportowe są tak popularne, jest ścisły związek między sportem zawodowym a branżą bukmacherską. Nikogo już nie dziwi, gdy w wiadomościach o ważnych wydarzeniach sportowych, spiker mówi o przewidywaniach bukmacherów dotyczących nadchodzących meczów. Co więcej, bukmacherzy często sponsorują wydarzenia sportowe, a nawet duże mistrzostwa sportowe.

Innym powodem popularności zakładów sportowych jest brak ograniczeń. Przewodnie firmy bukmacherskie umożliwiają obstawianie niemal każdego wydarzenia sportowego na całym świecie. Głównym warunkiem jest wybranie wiarygodnego bukmachera o doskonałej reputacji. W tym celu warto sprawdzić ranking bukmacherów i zwrócić uwagę na takie cechy operatora: oferta zakładów, sposoby płatności, opinie klientów, dostępne bonusy, reputacja na rynku.

Sponsoring i reklama

Jest to obecnie największe źródło dochodów dla różnych dyscyplin sportowych. Wiele bukmacherów oferuje drużynom sportowym sponsoring, aby zachęcić kibiców do obstawiania zakładów w swoich serwisach. Polacy generalnie pozytywnie oceniają współpracę między firmami bukmacherskimi a organizatorami zawodów i imprez sportowych. W szczególności wielu kibiców jest zdania, że bez sponsorów sport nie może się dziś rozwijać. 

Legalni bukmacherzy 2022 w Polsce współpracują z wieloma znanymi celebrytami i zespołami, aby przyciągnąć jak najwięcej typerów do typowania zakładów na ich stronach. Oto lista wiarygodnych bukmacherów i polskich gwiazd sportowych i ekip sportowych z nimi współpracujących:

  1. STS: Lech Poznań, Pogoń Szczecin, Górnik Łęczna, Zagłębie Lubin.
  2. Fortuna: Legię Warszawa, Puchar Polski (sponsor tytularny), Radomiaka Radom.
  3. ForBet: PZT, x-kom AGO, ŁKS Łódź.
  4. LVBet: Wisły Płock, Stali Mielec, Garbarni Kraków.
  5. eTototo: Mateusz Borek, Michał Pol, Tomasz Smokowski, Artur Wichniarek, Roman Kołtoń. 

Sponsoring jest jedną z najbardziej popularnych metod dotarcia do potencjalnych klientów firm bukmacherskich. W związku z tym faktem, że branża hazardowa jest ściśle powiązana ze sportem, to w tym obszarze są najwięcej tego typu umów.

Dlaczego bukmacherzy sponsorują sport

Legalizacja firm bukmacherskich prowadzi do sponsorowania sportów młodzieżowych. Faktem jest, że bukmacherzy są zainteresowani całym kompleksem wydarzeń sportowych – silny sport jest kluczem do ich sukcesu. W końcu im większe zainteresowanie sportem, tym więcej kibiców, a co za tym idzie – więcej klientów dla bukmacherów. Młodzież dostarcza talentu. Im więcej talentu, tym więcej sukcesów w dorosłym sporcie.