Kaczyński lubi cudze kieszenie

James Cook powiedział: "Aby uczynić z ludzi niewolników, należy dać im pieniądze, których nie zarobili". Dzisiaj jest gorzej. Politycy dają ludziom pieniądze, które im wcześniej zabrali

2
Jarosław Kaczyński
Jarosław Kaczyński (Foto.: pis.org.pl)

„Człowiek, który ma puste kieszenie wolny nie jest, my te kieszenie wypełniamy” – mówi Jarosław Kaczyński w najnowszym spocie Prawa i Sprawiedliwości.

Widzę, że JK lubi ludziom zaglądać do kieszeni. To nie jest ładny zwyczaj i nie wróży niczego dobrego. Wolność nie zależy od tego, ile kto ma w kieszeni. Można nie mieć nic i być wolnym. Można mieć pełne i być zniewolonym.

Popieram gospodarkę wolnorynkową nie dlatego, że jest ona postrzegana jako „najefektywniejszy” środek i sposób wymiany „dóbr” i usług. Jest to z pewnością bardzo mocny argument za wolnym rynkiem, ale mam jeszcze inny, mocniejszy. Moja uwaga koncentruje się na człowieku i jego godności, która realizuje się w wolnym działaniu. I to jest istota wolnej przedsiębiorczości. Każdy realizuje swoje cele i marzenia. Ludwig von Mises na zakończenie swojego traktu o ekonomii „Ludzkie działanie” napisał, że pragnienie bycia bogatym nie jest mniej lub bardziej racjonalne niż pragnienie zostania ubogim jak buddyjski mnich.

James Cook powiedział: „Aby uczynić z ludzi niewolników, należy dać im pieniądze, których nie zarobili”. Dzisiaj jest gorzej. Politycy dają ludziom pieniądze, które im wcześniej zabrali.

O. Jacek Gniadek

Źródło: facebook Autora…

2 KOMENTARZE

  1. Gniadek nie pracuje uczciwie na swoje utrzymanie w zadnej fabryce. Nie jest tez przedsiebiorca ktory utworzyl biznes w gospodarce wolnorynkowej i ta droga utrzymuje siebie i tworzy miejsca pracy dla innych. Jak wiec odnajduje sie w kapitalizmie? Jak kazdy z parafi ma postawe rozszczeniowa czyli jest utrzymywany przez tych, ktorzy naprawde pracuja. I byloby ok, gdyby siedzial cicho a nie udzielal sie publicznie z tymi swoimi moralami. W tym kontekscie brzmia one malo wiarygodnie a wrecz smiesznie. Jak bym Gniadkowi zaproponowal – skoro jestes pan taki pro rynkowy, pro kapitalilstyczny to zglos sie fabryki do pracy, najlepiej w systemie czterobrygadowym albo pokaz nam jak zalozyles swoja firme i sie utrzymujesz z nia na rynku. Skoro ten system jest tak skuteczny jak go wychwalasz to musisz odniesc sukces, Chetnie osobiscie bym Ginadkowi pogratulowal osiagniec na polu przedsieborcy! Tylko jakos watpie w te jego dzialania…bo prawic moraly to nie to samo, co zakasac rekawy i cos zbudowac realnie.

    • Gniadek nikogo nie zmusza do dawaniu mu pieniędzy. Nie uważa, że mu się one należą. W odróżnieniu od czerwonej jaczejki respektuje wolność nnych ludzi.

Comments are closed.